بازدید 4451

اوکراین میانجیگری مکرون را بیهوده خواند

ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین گفت که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بیهوده تلاش می کند تا میان مسکو و کی یف میانجیگری کند.
کد خبر: ۱۱۱۸۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵ 14 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، بر اساس متن مصاحبه ای که روز جمعه توسط کی یف منتشر شد، زلنسکی معتقد است که مکرون بیهوده تلاش می کند تا با پوتین رئیس جمهور روسیه گفت و گوی سازنده داشته باشد.

زلنسکی به تلویزیون ایتالیایی رای 1 گفت: ما نباید به دنبال راهی به غیر از خود روسیه باشیم و مکرون این کار را بیهوده انجام می دهد.

رییس جمهور اوکراین در ادامه افزود: من می دانم که او (مکرون) می خواست از میانجیگری بین روسیه و اوکراین نتیجه بگیرد، اما هیچ چیزی بدست نیامد.

به گفته زلنسکی، مسکو به دنبال پایان دادن به درگیری نخواهد بود تا زمانی که خود روسیه بخواهد و درک کند که به آن نیاز دارد.

کاخ الیزه با توجه به سخنان زلنسکی روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت که مکرون هیچ وقت بدون موافقت رئیس جمهور اوکراین با ولادیمیر پوتین درباره چیزی گفت و گو نکرده است.

مکرون اوایل این هفته اعلام کرد که روسیه و اوکراین باید به یک آتش‌بس از طریق مذاکره برسند و تلاش‌های صلح با تحقیر روسیه تامین نخواهد شد.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم