بازدید 3868

کاخ سفید آماده کمک به تحقیقات درباره قتل «ابوعاقله»

سخنگوی کاخ سفید از آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات درباره قتل خبرنگار زن فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست خبر داد.
کد خبر: ۱۱۱۸۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵ 13 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از الجزیره، سخنگوی کاخ سفید از آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات درباره قتل شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی که اخیراً توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسید، خبر داد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: برای کمک به تحقیقات درباره قتل شیرین ابوعاقله آمادگی داریم اما درخواستی در این خصوص از ما نشده است.

از سوی دیگر، کاخ سفید گفت: اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین درباره کم و کیف این حادثه در حال تحقیق هستند و آنها را به انجام این امر به شکل شفاف و جامع ترغیب می کنیم.

این در حالی است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم تشییع شیرین ابوعاقله گفت که انجام تحقیقات مشترک با رژیم صهیونیستی را هرگز نخواهد پذیرفت، چرا که این رژیم مسئول قتل این خبرنگار فلسطینی است.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم تشییع شیرین ابوعاقله گفت: امروز با شیرین ابوعاقله شهیده فلسطین و قدس و شهیده راه حقیقت و آزادی بیان و نماد زن فلسطینی و مبارز رسانه‌ای وداع می‌کنیم. شیرین قهرمان، زندگی خود را در راه آرمان خود و ملتش فدا کرد. او حامل پیام صداقت و وطن پرستی بود و انتقال دهنده رنج‌های مادران شهدا و اسیران و رنج‌های قدس و اردوگاه‌ها و تحصن‌ها و یورش‌های مکرر (نظامیان صهیونیست) به شهرها و روستاها بود.

وی افزود: جنایت قتل شیرین اولین جنایت نیست و دهها خبرنگار و روزنامه نگار فلسطینی شهید شده اند. ما اشغالگران اسرائیلی را مسئول کامل قتل ابوعاقله قلمداد می‌کنیم. آنها با این جنایت نمی‌توانند حقیقت را محو کنند.

محمود عباس گفت: این جنایت نباید بدون مجازات بماند. ما تحقیق مشترک با مقامات اسرائیلی را رد کرده و می‌کنیم زیرا آنها این جنایت را مرتکب شدند و به آنها اعتمادی نیست.

وی تاکید کرد: ما برای تحت پیگرد قرار دادن جنایتکاران به دیوان بین المللی کیفری خواهیم رفت.

رئیس تشکیلات خودگردان در ادامه گفت: ما تصمیم گرفتیم که مدال ستاره قدس را به شهیده شیرین ابوعاقله بدهیم.

گفتنی است که مراسم وداع با پیکر «شیرین ابو عاقله» خبرنگار شبکه الجزیره ظهر روز پنج‌شنبه در شهر رام‌الله و در مقر تشکیلات خودگردان فلسطین با حضور «محمود عباس» برگزار شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری