بازدید 7254

افزایش شدید نگرانی معیشتی مردم آمریکا

نتایج نظرسنجی مؤسسه گالوپ نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بیشتر نگران امور مالی شخصی خود هستند.
کد خبر: ۱۱۱۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰ 10 May 2022


به گزارش تابناک به نقل از راشاتودی، نظرسنجی مؤسسه گالوپ که روز دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بیشتر نگان امور مالی شخصی خود هستند، به طوری که بخش قابل‌توجهی گزارش داده‌اند که در حال حاضر "بسیار" یا "به میزان متوسط" نگران تامین هزینه زندگی خود هستند.

بیش از نیمی (۵۲ ٪) از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی نگرانی خود را در مورد توانایی حفظ کیفیت زندگی خود ابراز کردند که این رقم نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شدیدترین افزایش در میان کسانی گزارش شد که نگران توانایی پرداخت قبوض ماهانه خود بودند. افرادی که نسبت به این مسئولیت‌ها ابراز نگرانی کردند ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان را تشکیل می‌دهند که افزایش هشت درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد.

 

نگرانی‌هایی همچنین در مورد پرداخت‌های اجاره و وام مسکن، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و پس‌انداز‌های بازنشستگی پنج درصد افزایش یافته بود. این نگرانی‌ها فکر به ترتیب ۳۵، ۲۲ و ۶۳ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی را به خود مشغول کرده است.

بر اساس این گزارش، تنها مسائل مالی که نسبت به سال قبل ثابت مانده بود، مسائل مربوط به قبوض پزشکی و پرداخت هزینه تحصیل فرزندانشان بود.

این نظرسنجی در سه هفته اول آوریل همراه با نظرسنجی دیگری انجام شد که نشان می‌دهد برآورد شخصی آمریکایی‌ها از وضعیت مالی‌شان به همین شکل ناامیدکننده است و نشان می‌دهد که تصویر مالی آن‌ها از خود در بحبوحه نگرانی‌های شدید در مورد تورم و هزینه انرژی در حال نزول است.

با این حال، صورت‌حساب‌های پزشکی و پس‌انداز بازنشستگی همچنان دغدغه اصلی اکثر خانواده‌های آمریکایی است.

شاید جای تعجب نباشد که نگرانی‌های مالی در میان فقرا بیش از ثروتمندان افزایش یافته است. تقریباً از هر چهار بزرگسال کم درآمد سه نفر (۷۳ ٪) نگران حفظ کیفیت زندگی خود هستند که این افزایش ۱۷ درصدی نشان می‌دهد، در حالی که فقط ۳۶ درصد از ثروتمندان این نگرانی را دارند.

اگرچه نگرانی‌های مالی آمریکایی‌ها در سال گذشته کاهش یافت و به نظر می‌رسید بهبودی از رکود ناشی از بحران کرونا در افق پیش رو باشد، اما بیشتر این خوش بینی از بین رفته است، به طوری که بسیاری از ارقام منفی سال ۲۰۲۲ با ارقام گزارش شده در سال ۲۰۲۰ برابر و یا حتی از آن‌ها بدتر هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی