بازدید 12071
۲

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۹ اردیبهشت/ ۱۲ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۴۹ میلیون و ۱۹۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۸۵۴ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۱۷۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵ 09 May 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۶۶۸ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۲۶ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۱۹ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۴۹ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۲۱۳ دوز واکسن در ایران که ۴۴ هزار و ۳۳۵ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۹۱ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۵۹ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۱۸۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۸ هزار و ۲۳۱ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۸۵۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۱ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۳۷۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۳ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
سلام: برخی از مسئولان وزارت بهداشت بارها اعلام کردند که چین از 50 تا 90درصد برای درمان بیماری کرونا از ظرفیت طب سنتی استفاده کرد و در دانشگاها و مراکز تحقیقاتی مانند داروی شیمیای بر روی دارو های گیاهی و طب سنتی پژوهش و تحقیق می کند. در کشور ما با وجود سابقه 7 هزار ساله طب سنتی متاسفانه با اینکه بارها رسماً اعلام کردند داروهای شیمیایی درمان قطعی برای ویروس کرونا نیست ولی پزشکان و مسئولین بهداشتی ما اخیربدون اطلاعات،آزمایش ومبنای علمی و از روی تعصب بیجا و با نگاه به غرب از ظرفیت طب سنتی در درمان این بیماری مهلک استفاده نمی کنند و با استفاده داروی رمدسیور و ... که اخیر مسئولین بر اساس داده های علمی اعلام کردند هیچ تاثیری بر ویروس کرونا نداشته بلکه ضرر دارد وموجب مرگ هزاران نفر در ا کشور شده اند واین درحالی است که داروهای سنتی ازجمله عرق عفونت ،شربت بنفشه، زنجبیل داروی امام کاظم (ع) و...نتایج بسیار مثبت ازخود نشان داده و هیچ گونه عوارض و ضرری برای بیمار ندارد. میزان ابتلا به کرونا و تلفات ناشی از آن در کشور ما به بادنیا بسیار بیشتر است و این مسئله به خاطر عدم استفاده از ظرفیت طب سنتی و اجرا کردن مو به موی برنامه های بهداشت جهانی از طریق تزریق بی خاصیت و همراه با ضرر داروی رمدسیور که در زیر سیطره صهیونیست بین الملل و آمریکای مستکبر است .
سلام : ستاد ملی کرونا در ظلمی آشکار و تصمیمی خودخواهانه نسبت به ملت از اختیارات خود سوء استفاده می کند. بر چه اساسی وبر چه مبنای تائید شده علمی و منطقی افرادیکه دز سوم واکسن را نزده اند باید غیر قانونی جریمه شوند؟براساس اعلام پلیس راهور 300هزار نفر به علت عدم تزریق دز دوم واکسن در ایام عید نوروزجریمه یک میلیون تومانی شدند آقای رئیسی و وزیر کشورچشم بسته ،گوش خود را در اختیار وزیری گذاشته اند که با همکارانش در وزارت بهداشت موبه مو برنامه های سازمان بهداشت جهانی رااجرا می کنند که این سازمان زیر یوق ارتش آمریکاست ودر واقع صهیونیزم بین الملل است!واکسن دز سوم برای سویه اومیکرون هیچ تاثیری ندارد زیرا بنده دو دز واکسن تزریق کردنم و اومیکرون گرفتم ضمن اینکه بازوی دست چپم بعد ازماها از تزریق دذ دوم واکسن ( برکت )همچنان درد می کندو همان دستم یکسره گز گز می کند و می خوابد . برادر و مادر من و خیلی دیکر ازمردم هم هرسه دز واکس راتزریق کردند عین من و باهمان شدت به اومیکرون مبتلاشدند. وزارت بهداشت آشکارا و به دروغ و بدون داده های علمی آماری اعلام کرد که تزریق دز سوم تا 85 درصد در مقابل اومیکرون ایمنی ایجاد می کند واین درحالی است که شخص وزیر بهداشت برهمان مبنایی غیر علمی اعلام کرد تزریق دز سوم 90درصد ایمنی ایجاد می کند در صورتیکه براساس اعلام کارسناسان پزشکی واکسن های قبلی بر روی سویه های جدید و جهش یافته کروناهیچ تاثیری ندارند.دلیل کاهش مرگ ومیر سویه امیکرون تزریق دز سوم واکسن نیست بلکه به این علت است که خیلی کمتر ریه ها را درگیر می کند .امان از مافیای دارو امان از مافیای واکسن امان از رفتن زیر یوق سازمان بهداشت جهانی تحت پوشش ارتش آمریکا !!! تبعات فاجعه بارعوارض واکسن و داروهای آنچنانی ازقبیل رمدیسیور و ... بعد ها معلوم می شود و عوامل آن باید در پیشگاه خدای متعال و ملت پاسخگو باشند.آیا کسی از مردم تاکنون از وزارت بهداشت پرسیده است که چرا بیماران کرونا صرفاً در بیمارستان ها جان خود را ازدست می دهند؟؟؟!!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه