بازدید 4611
۶

فروش هر ۴۵۰ گرم شیرخشک؛ ۵۰ هزار تومان

آخرین گزارش‌های رسمی از بازار شیرخشک از افزایش حدود ۲۷ درصدی قیمت و فروش تا ۵۰ هزار تومانی هر قوطی ۴۵۰ گرمی آن حکایت دارد.
کد خبر: ۱۱۱۷۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲ 09 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بررسی گزارش از مرکز آمار ایران در رابطه با وضعیت قیمت کالاهای خوراکی در فروردین ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت هر قوطی ۴۵۰ گرمی شیرخشک از متوسط حدود ۳۶ هزار تومان در فروردین پارسال به ۴۵ هزار و ۶۰۰ تومان در همین ماه در سال جاری افزایش پیدا کرده است، بر این اساس شیرخشک نسبت به پارسال ۲۶.۹ درصد گران شده است.

هر قوطی شیرخشک در اسفند سال گذشته به طور متوسط ۴۵ هزار و ۳۰۰ تومان فروش رفته و در فروردین سال جاری تا ۵۰ هزار تومان هم قیمت خورده است.

شیرخشک از جمله اقلامی است که بخشی از آن در لیست دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار دارد. در سال گذشته در رابطه با تامین ارز آن به خصوص مواد اولیه به دلیل تغییر گروه کالایی با موانعی مواجه بود، این در حالی است که این کالا از گروه یک که مشمول ارز ۴۲۰۰ است به گروه دو و حتی در مقطعی ۲۷ منتقل شده و دستگاه ‌های ذیربط از جمله وزارت بهداشت و وزارت صمت در مورد آن اختلاف نظر داشتند.

در مدت اخیر نیز جریان ترخیص شیرخشک های رژیمی اطفال مورد توجه قرار گرفت که چند محموله با مجموع یک میلیون قوطی که از بهمن پارسال تا فروردین امسال وارد گمرک شده بود به دلایلی از جمله عدم تائید ثبت سفارش از سوی سازمان غذا و دارو امکان ترخیص نداشت تا اینکه در هفته گذشته اعلام شد حدود ۱۲۰ هزار قوطی ترخیص و مابقی همچنان در گمرک مانده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
با این افزایش قیمت ناگهانی پوشک و شیرخشک
واقعا اشتباه محضه بچه آوردن
لعنت به اونهایی که میگن بچه بیارید و...
با این هزینه های سرسام آور زندگی افزایش های ناگهانی قیمت خورد خوراک و کرایه خونه و شیرخشک و پوشک و...
خدانکنه بچه مریض بشه با این پزشکان بیسواد سهمیه ای هم مزید بر حق ویزیت کذایی شون و...
اینهم از حقیقت حمایت از فرزتدآوری که همه اش کشک است و شعار، با این قیمت ارزاق و شیر خشک و فقر گسترده، رشد جمعیت را فراموش کنید...
انوقت دنبال اینیم چرا افت جمعیت پیدا کردیم؟ جوونی که اوله راه هست درآمدش پایین هست..چه حوری باید از پس هزینه یه بچه هم بر بیاد...ما تو اب ...برق..کاز...خورد و خوراک....شیر خشک..خودرو...مسکن...ماکاروتی و نان .۸۰ میلیون گیر کردیم!!!
بچه بياريد با باد هوا بزرگ ميشه
سال ۹۳ و سال ۴۰۰ بچه دار شدم
هزینه بچه بیش از ده برابر شده
پوشک دونه ای ۵۰۰ سال۹۳ شده ۵۰۰۰ اول ۴۰۱
امروز رفتم برای بچه ام یک آب میوه قوطی گرفتم از اسفند تا الان دقیقا صد در صد افزایش قیمت داشته و در یک ماه گزشته از هفت تومان شده ده تومان نمیدانم این هم از یارانه استفاده می کرده؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی