بازدید 9730

مرگ مرموز پسر ایرانی در آب‌های ترکیه

کد خبر: ۱۱۱۷۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱ 08 May 2022

پسر جوان که سودای زندگی در اروپا داشت وقتی به همراه یکی از بستگانش راهی ترکیه شد به طرز مشکوکی در آب‌های رودخانه مریچ ترکیه جان باخت.

به گزارش ایران، مدتی قبل خانواده پسر جوانی به دادسرای امور جنایی تهران رفته و از قاچاق برهای ترکیه‌ای در رابطه با مرگ پسرشان شکایت کرد. پدر خانواده زمانی که در مقابل بازپرس محمد تقی شعبانی قرار گرفت، گفت: مدتی قبل پسرم به نام پویان به همراه یکی از اقواممان راهی ترکیه شد تا از آنجا به اروپا برود، چون به‌صورت قانونی نتوانست اقامت بگیرد، تصمیم گرفت که قاچاقی این کار را انجام دهد اما توسط قاچاق‌برها کشته شده است.

مرد میانسالی که با پویان به ترکیه سفر کرده بود نیز در تحقیقات گفت: به همراه پویان به ترکیه رفتیم و تصمیم گرفتیم که برای کار و زندگی به یونان برویم. ابتدا سعی کردیم که به‌صورت قانونی به یونان برویم، اما نشد. در ترکیه با فردی آشنا شدیم که پیشنهاد داد به‌صورت غیر قانونی و قاچاقی برویم.

او ادامه داد: به پیشنهاد مرد ترک، راهی شهری شدیم که با قایق‌های بادی، مسافران را به یونان انتقال می‌دادند. مبلغی برای این کار به قاچاق بر پرداخت کردیم. در آنجا هر 12 نفر سوار بر یک قایق بادی در رودخانه مریچ راهی یونان می‌شدند من و پویان قرار بود که سوار آخرین قایق شویم. قاچاق‌بر‌ها خواستند قایق ما را توی آب بیندازند که متوجه شدند قایق کم باد است و گفتند باید قایق باد شود.

در حین اینکه قاچاق‌بر‌ها، قایق‌ها را باد می‌کردند متوجه سر و صدا شدم. من از پویان فاصله داشتم و او نزدیک قاچاق‌برها بود.

او گفت: به‌دنبال سر و صدا به آنها نزدیک شدم و پویان را دیدم که شاخه درختی را گرفته و یک دفعه داخل رودخانه افتاد. آب پویان را با خودش برد و ما بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفته و جست و جو برای نجات او آغاز شد، اما در نهایت حدود 24 ساعت بعد، جسد پویان از آب گرفته شد. با شکایت ما، قاچاق برها دستگیر شدند و آنها مدعی شدند که پویان تعادلش را از دست داده و به داخل آب افتاده و غرق شده است، اما پویان شناگر حرفه‌ای و ماهری بود و با افتادن در آب غرق نمی‌شد.

با شکایت این خانواده تحقیقات به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی پایتخت آغاز شد. با انتقال جسد پسر جوان به ایران، جسد به پزشکی قانونی منتقل و در معاینات صورت گرفته علت مرگ صدمات وارده و اصابت جسم سخت به سر اعلام شد. این در حالی بود که پلیس ترکیه علت مرگ را غرق‌شدگی اعلام کرده بود.

باتوجه به نظریه پزشکی قانونی این احتمال مطرح شد که پویان در درگیری با قاچاق‌بر‌ها پرت شده و سرش به جایی اصابت کرده باشد. بررسی‌ها به دستور بازپرس جنایی برای رازگشایی از مرگ پسر 18 ساله ادامه دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار