بازدید 5050

نهمین قتل امسال در کشوری که جهنم خبرنگاران است

با شدت گرفتن خشونت علیه اهالی رسانه در مکزیک، شمار خبرنگارانی که در سال جاری میلادی در این کشور کشته شده‌اند، به ۹ نفر رسید.
کد خبر: ۱۱۱۷۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶ 06 May 2022


به گزارش تابناک به نقل از گاردین، مقام‌های مکزیک از کشف جسد یک خبرنگار مکزیکی در ایالت سینالوآ خبر دادند. سال ۲۰۲۲، سالی بی‌سابقه و خونین برای خبرنگاران مکزیک محسوب می‌شود و اکنون شمار اهالی رسانه که در سال جاری در این کشور کشته شده‌اند، به ۹ نفر رسیده است.

طبق اعلام یکی از مقام‌های ایالات سینالوآ در توییتر، جسد لوئیس انریکه رامیرز، خبرنگار و ستون‌نویس کهنه‌کار که در «ال دیبیت» مشغول فعالیت بود، در کنار یکی از بزرگراه‌های این ایالت کشف شده است.

جسد رامیرز، روز پنجشنبه و درحالی توسط نیروهای امنیتی کشف شد که آن را با پلاستیک پوشانده و در یک کیسه مشکی قرار داده بودند.

رامیرز یک شخصیت شناخته‌شده در سینالوآ و سایر نقاط مکزیک محسوب می‌شد، چرا که در طول ۴۰ سال فعالیت رسانه‌ای در برخی از بزرگ‌ترین نشریه‌های این کشور تجربه همکاری داشته است.

روز پنجشنبه، سخنگوی رئیس جمهور مکزیک در توییتر اعلام کرد دولت فدرال برای انجام تحقیقات درباره مرگ رامیرز، با مقام‌های محلی و ایالتی همکاری خواهد کرد. او همچنین از تلاش برای افزایش تمهیدات امنیتی برای خبرنگاران خبر داد.

بر اساس گزارشی که توسط «آرتیکل ۱۹» در ماه آوریل منتشر شد، خشونت علیه اهالی رسانه در دولت آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، روند افزایشی شدید داشته است.

فقط در طول دوره ریاست جمهوری آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، ۳۴ خبرنگار از جمله رامیرز کشته شده‌اند.

در ماه فوریه، تیم کین و مارکو روبیو، سناتورهای ایالات متحده آمریکا از دولت‌شان خواستند، در درخواست از مکزیک برای انجام اقدامات بیشتر برای حفاظت از خبرنگاران تاکید کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی