بازدید 3595

تازه‌ترین آمار مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۵ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۵۷۲ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۷۲ هزار و ۱۷۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۰ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۹۲۵ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۱۱۷۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱ 06 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۳.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۸۳,۴۳۷,۱۵۸ ۱,۰۲۳,۹۰۸
۲ هند ۴۳,۰۹۴,۵۴۸ ۵۲۳,۹۷۵
۳ برزیل ۳۰,۵۲۴,۱۸۳ ۶۶۳,۹۶۷
۴ فرانسه ۲۸,۸۴۹,۹۱۵ ۱۴۶,۴۹۸
۵ آلمان ۲۵,۲۰۳,۵۶۴ ۱۳۶,۵۶۴
۶ انگلیس ۲۲,۱۰۲,۹۸۳ ۱۷۵,۹۸۴
۷ روسیه ۱۸,۲۱۱,۱۷۸ ۳۷۶,۵۶۰
۸ کره جنوبی ۱۷,۴۶۴,۷۸۲ ۲۳,۲۰۶
۹ ایتالیا ۱۶,۶۸۲,۶۲۶ ۱۶۴,۱۷۹
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۳۸,۴۹۵ ۹۸,۸۱۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۴ هزار و ۵۶ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۱۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار