بازدید 5275

روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را اخراج کرد

وزارت امور خارجه روسیه خبر داد که با احضار سفیر آلمان در مسکو، به وی اعلام شد که 40 دیپلمات این کشور عنصر نامطلوب شناخته شده و باید خاک روسیه را ترک کنند.
کد خبر: ۱۱۱۵۶۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰ 25 April 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که مسکو تصمیم گرفته تا 40 دیپلمات آلمانی را در اقدامی متقابل، عنصر نامطلوب توصیف کند.

وزارت امور خارجه روسیه اشاره کرد که روز دوشنبه سفیر آلمان در روسیه را فراخواهنده تا اعتراض خود به اخراج 40 دیپلمات روس از آلمان را اعلام کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: «سفیر آلمان یادداشتی را دریافت کرد که طی آن 40 کارمند هیئت‌های دیپلماتیک آلمان در روسیه در واکنشی متقارن به تصمیم پیشین دولت آلمان، عنصر نامطلوب در نظر گرفته شده‌اند».

در ماه آوریل بود که «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان خبر داد که تعداد قابل توجهی از دیپلمات‌های روس در واکنش به آن چیزی که وی بی‌رحمی باور نکردنی نیروهای مسلح روسیه در شهر بوچا و سرتاسر اوکراین توصیف کرده، اخراج خواهند شد.

وزارت امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه گذشته نیز دستور اخراج ده‌ها دیپلمات اروپایی از این کشور را صادر کرد که طی آن 21 دیپلمات بلژیکی، 15 دیپلمات هلندی و 4 دیپلمات اتریشی از روسیه اخراج شدند.

پارلمان اروپا نیز اخیرا ورود دیپلمات‌ها و مقامات روسیه و بلاروس به مقر این نهاد را ممنوع کرده است. ریاست پارلمان اروپا در بیانیه‌ای ادعا کرده بود: «در منزلگاه دموکراسی برای کسانی که به‌دنبال نابودی نظم دموکراتیک هستند جایی وجود ندارد». کشورهای اروپای طی سال‌های گذشته نیز با بهانه‌های متفاوت و به تبعیت از واشنگتن بارها دست به اخراج دیپلمات‌های روس زده بودند.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که پس از اخراج دیپلمات‌های روسی توسط کشورهای اروپایی، این اقدام را تلافی کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار