بازدید 8504

نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور

در این روز دریای خزر مواج می‌شود و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد. یکشنبه(۲۱ فروردین) نیز در نوار شمالی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۱۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹ 06 April 2022

به گزارش تابناک، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: از بعدازظهر چهارشنبه (۱۷ فروردین) با نفوذ سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. در این روز در دامنه‌های جنوبی البرز شرقی و شمال شرق و شرق کشور نیز وزش باد نسبتا شدید برقرار است و در برخی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

وی افزود: روز پنجشنبه (۱۸ فروردین) در پی نفوذ سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی،،آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، البرز، تهران، استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات استان‌های سمنان، همدان، مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه (۱۹ فروردین) نیز در شمال غرب کشور حاکمیت این وضعیت دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه تشکیل گرد و خاک روی عراق و انتقال آن به استان‌های واقع در نوار غربی کشور پیش‌بینی می‌شود علاوه بر این مناطق، طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق و شرق کشور وزش باد در برخی ساعات شدید خواهد بود و در نقاط مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود موج بارشی به کشور در روز شنبه (۲۰ فروردین) اظهار کرد: ورود این سامانه در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و برخی نقاط غرب سبب رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ خواهد شد.

به گفته ضیاییان در این روز دریای خزر مواج می‌شود و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد. یکشنبه(۲۱ فروردین) نیز در نوار شمالی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۸ فروردین‌) نیمه‌ابری و از بعد از ظهر به‌تدریج ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ و روز جمعه (۱۹ فروردین‌) نیمه ابری و همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ فروردین‌) اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی