بازدید 8751
۸
آخرین خبر از جلسه دستمزد

۱۵ میلیون تومان آخرین پیشنهاد نمایندگان کارگری

دومین نشست دستمزد شورای عالی کار با حضور معاون وزیر کار ونمایندگان کارگری و کارفرمایی کماکان در جریان است و تاکنون نتیجه‌ای به دنبال نداشته است. گروه کارفرمایی پایان جلسه و مشورت با دیگر تشکل‌های کارفرمایی را خواستار شده، اما گروه کارگری ضمن مخالفت پیشنهاد ۱۵ میلیون تومانی دستمزد را مطرح کرده است.
کد خبر: ۱۱۰۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸ 05 March 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دومین نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که گروه کارفرمایی اعلام کرده خواستار تشکیل جلسه با تشکلات کارفرمایی و مشورت در خصوص دستمزد سال آینده است تا موضوع را بررسی کند.


گروه کارفرمایی معتقد است اگر قرار به مشورت و همفکری است باید جلسه تعطیل شود. گروه کارگری نیز سبد معیشت را حداقل پیشنهاد اعلام کرده است.
از نظر نمایندگان گروه کارگری در صورتی که جلسه تعطیل شود تا گروه کارفرمایی با سایر تشکلات کارفرمایی وارد شور شود، جلسه آینده با پیشنهاد ۱۵ میلیون تومانی دستمزد حضور خواهند یافت.


به اعتقاد آن‌ها گروه کارفرمایی فرصت کافی برای مشورت و طرح پیشنهاد برای حضور در جلسه دوم را داشته و لذا در صورت تعطیل شدن جلسه، گروه کارگری نیز با همه تشکلات کارگری اعم از رسمی، غیر رسمی و منبعث از قانون کار به ویژه بازنشستگان وارد مشورت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، جدال دستمزد ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد و تلاش نمایندگان کارگری نزدیک کردن رقم دستمزد سال آینده به رقم سبد معیشت ۸ میلیون و ۹۷۲ هزار تومانی است.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۸
تهش با 3200 میبندنش.
ده میلیون حقوق یک استادیار دانشگاه با مدرک دکتری است
15میلیون تومن پیشنهاد نماینده کارگری خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ؟ دولت خودش برای کارمندانش حدقل حقوق را 5/500تومن تعیین کرد اونوقت نماینده کارگری سنگ بزرگ برداشت قطعا کارفرمایان زیربارنمیروند حداقل حقوق کارگران درسال اینده 4میلیون مصوب میشود
هرقدر بزران رو حقوق کارفرما میکشه رو قیمت جنسش
تهش همیشه کارگره که باید تورمه با پوست و استخون لمس کنه
متاسفانه كارفرماها قيمت اجناس رو ده برابر كردن ولي حقوق كارگرها حتي دوبرابر هم نشده
اين هم از نظام سرمايه داري اسلامي ما
غني هر روز غني تر مي شود و فقير هر روز فقيرتر
خداازتون نگزره.....اینهمه کارگر روعلاف این حرفها کردید.این بحث سرصدا تیتیر....جلسه نشست براچیه.خودتون خنده تون نمیگیره واقعا.همون مبلغی قراراخرکاراضاف کنید.همین اول کار بزارید تموم کنید......شما کارگران رو دق دادید
پایه حقوق دو و هشتصدی سال 1400 نهایتن چهارتومن میشه و تمام. اینا دیگه کی هستن. پیشنهاد پانزده میلیون تومنی برای حقوق!! حتمن هم اجرا میشه.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار