بازدید 16354

توقیف کشتی لاکچری رفیق پوتین در آلمان

مقامات آلمان قایق ۶۰۰ میلیون دلاری الیشر عثمانوف، الیگارش روس مرتبط با ولادیمیر پوتین را توقیف کردند.
کد خبر: ۱۱۰۷۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ 03 March 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از فوربس، قایق «دلبر» یکی از بزرگترین قایق‌هایی است که تا کنون ساخته شده و یک استخر ۲۵ متری، دو محوطه فرود هلیکوپتر و یک باغ دارد و ۸۰ خدمه در آن کار می‌کنند.

این قایق در پارکینگ قایق‌ها در مجارستان پهلو گرفته بود. توقیف این قایق بخشی از تلاش مشترک اتحادیه اروپا برای اعمال فشار بر حامیان ثروتمند پویتن پس از حمله به اوکراین به‌شمار می‌رود.

عثمانوف در زمان دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد پوتین در پیامی ویدیویی که به نظر می‌رسد در قایق تفریحی خود ضبط کرده بود، از بازداشت او ابراز خرسندی کرد و گفت: «فقط می‌خواهم بگویم حسود نباش. من همه‌چیز را شامل قایق زیبایم و هواپیما، خودم خریدم. چون من در شادمانی زندگی می‌کنم. بر خلاف تو (ناوالنی)».

این درحالی است که وزارت دادگستری آمریکا نیز کارگروه ویژه‌ای برای پیگیرد الیگارش‌های روس تشکیل داده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شماری از قایق‌های تفریحی ابرثروتمندان روس در روزهای اخیر از ترس توقیف از آب‌های آمریکا خارج شده‌اند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که کشورش بهشت ابرثروتمندان روس است نیز تاکید کرد که بریتانیا «جای پول‌های کثیف» نیست.

به گزارش گاردین، دارایی‌های عثمانوف به عنوان بخشی از تحریم های وضع شده توسط اتحادیه اروپا مسدود شد. پس از اعلام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه عثمانوف و دیگر الیگارش‌های روسی، او از ریاست فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی، یکی از شرکت‌هایش، کناره‌گیری کرد. عثمانوف در تارنمای این شرکت گفت: «من معتقدم که چنین تصمیمی ناعادلانه است و دلایلی که برای توجیه تحریم ها به کار می رود مجموعه ای از تصمیمات نادرست و افتراآمیز است که به شرافت، حیثیت و شهرت تجاری من لطمه می‌زند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار