بازدید 4189
۴

خطیب زاده: همه ایرانیان اوکراین را ترک کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مراحل اول و دوم خروج ایرانیان از اوکراین به پایان رسیده است، تاکید کرد که همه ایرانیان، اوکراین را ترک کنند.
کد خبر: ۱۱۰۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷ 03 March 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سعید خطیب زاده در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به اینکه تعدادی از ایرانیان در شهرهای مختلف اوکراین به صورت پراکنده با خواست خودشان باقی مانده‌اند، افزود: امروز تشویق کردیم همه ایرانیان مقیم، اوکراین را ترک کنند و بیش از این در اوکراین باقی نمانند.

او ادامه داد: بر اساس گزارش‌های میدانی از مرزهای مختلف اوکراین از جمله لهستان، رومانی، مولداوی و مجارستان؛ رفت و آمدها در این مرزها آرام انجام می‌شود و آن بحران اولیه در مورد ایرانیان تقریباً تمام شده است.

خطیب زاده با بیان اینکه تلاش می‌کنیم یک پرواز دیگر را برای جمعه آماده کنیم، اضافه کرد: تاکنون فقط در شهر «ورشو» لهستان و شهرهای مرزی حدود ۶۰۰ نفر از ایرانیان اسکان داده شده‌اند و پذیرایی می‌شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه وضع در رومانی هم اینگونه است، گفت: آمار به طور تصاعدی در حال افزایش است؛ البته برخی از ایرانیان در برخی از شهرهای اوکراین هم حضور دارند و ما همه را تشویق می‌کنیم که به ما اطلاع بدهند در کدام شهرها هستند یا اینکه حرکت کنند تا بتوانیم مرحله سوم تسهیل خروج ایرانیان را در چند روز آینده کامل کنیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
چه عجب ازخواب خرگوشی بیدارشدند!!!
اون موقع که همه کشورها داشتن اتباعشون رو از اوکراین خارج میکردن شماها همش میگفتین هیچ خبری نیست و امریکا و غرب الکی میگن. حالا چی شد؟
اینها مالیات هم می دهند یا فقط پول مالیات ایرانیان خرج این خارج نشینان می شود؟
اقای خطیب زاده اخبار جنگ را از کی میگیرید ؟ از روسیه ؟ مگر هوشیار نبودید ؟ مگر وقایع را از منابع مطلع یا همان سفیرتان دریافت نمی کردید ؟ چرا بعد از حمله تازه یادتان افتاد که دانشجوی ایرانی باید از اکراین خارج شود ؟ در مورد همه وقایع خارجی اینقدر چابک هستید ؟ متاسفم
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل