بازدید 6801
۲

بستر رودخانه فرحزاد آزاد شد

دادستان تهران از آزادسازی ۴۷۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فرحزاد خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳ 02 March 2022

به گزارش تابناک به نقل  از باشگله خبرنگاران، علی صالحی گفت: این آزادسازی در محدوده حریم و بستر رودخانه فرحزاد به مساحت ۴ هزار و ۷۵۶ متر مربع که توسط افراد سودجو تصرف شده بود، صورت گرفت که با توجه به احداث ساخت و سازهای غیرمجاز و آسیب به محیط زیست در این منطقه، به سرعت مستحدثات غیرقانونی تخریب و این اراضی آزاد شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: مقابله قاطع با زمین خواران و متصرفان غیرمجاز یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دادسرای عمومی و انقلاب تهران است و در این خصوص، هیچ خط قرمزی وجود ندارد.

رئیس قوه قضاییه ۲۷ دی‌ بود که موضوع آزادسازی سواحل را ابلاغ کرد و با دستور رئیس جمهور به دستگاه‌های دولتی این موضوع با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفت.

مهدی عباسی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفته بود براساس قانون تاکنون ۱۸۵۸ کیلومتر از رودخانه‌های استان تهران، تعیین بستر و حریم شده و مراتب به ادارات و دستگاه‌های اجرایی جهت رعایت بستر و حریم اعلام شده است و طبق برنامه تا سال ۱۴۰۲تمامی بستر رودخانه‌های استان تهران سنددار می‌شوند تا دیگر کسی نتواند آن‌ها را تصرف کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
اسن مثلا آزاد شده ؟!! اون دیواره مال مدیران رانتی باندی سهمیه ای است ؟!
حریم رودخانه ها چند متره؟
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری