بازدید 5029
در خیابان وحدت اسلامی

انفجار در ساختمان مسکونی و نجات ١٩ تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات ۱۹ تن در حادثه انفجار و حریق در یک ساختمان مسکونی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۵۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰ 21 February 2022
به گزارش تابناک, سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١۵:٣٢ روز جاری یک مورد حادثه انفجار منجر به آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی، در خیابان وحدت اسلامی، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان در مدت زمان سه دقیقه به محل حادثه رسیدند که یک ساختمان چهار طبقه و ١٢ واحدی بود و در طبقه دوم ان، در یک واحد حدودا ٧٠ متری انفجاری رخ داده و منجر به حریق شده بود. زمانی که نیرو‌ها به محل رسیدند کل این واحد شعله ور شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: به دلیل شدت انفجار، شیشه و در و پنجره‌های همان واحد تخریب شده بود و بخشی از دیوار واحد کناری و درز انقطاع دو ساختمان نیز تخریب شده بود و در نتیجه حریق به داخل درز انقطاع نیز سرایت کرده بود. همچنین بخشی از آتش به قسمت نورگیر طبقات نیز سرایت کرده بود.

ملکی با اشاره به آغاز عملیات از سوی آتش نشانان گفت: آتش نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و توانستند آتش را خاموش و از سرایت به اطراف جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه دود حاصل از حریق منجر به گرفتار شدن تعدادی از ساکنان شده بود گفت: ١٩ نفر از آقایان و خانم‌هایی که در ساختمان حضور داشتند به سلامت از محل خارج شدند.

وی افزود: یک آقای حدودا ١٨ ساله که در همان واحد بود، دچار سوختگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد تا به مراکز درمانی منتقل شود.

وی درباره علت حادثه نیز گفت: یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های وقوع این حادثه نشت گاز شهری از یکی از وسایل گازسوز بود. البته توسط کارشناسان در دست بررسی است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه