بازدید 5359
۵

پیگیری دستور رئیس جمهور تا آزادسازی کامل سواحل

وزیر کشور گفت: سواحل، رودخانه‌ها و ظرفیت‌های طبیعی متعلق به همه مردم است و نباید به استفاده گروه خاصی، محدود شود.
کد خبر: ۱۱۰۴۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰ 13 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، احمد وحیدی در ادامه برنامه «نگاه یک» درباره آزادسازی سواحل گفت: این موضوع هم تکلیف قانونی و هم دستور مهمی از سوی رئیس جمهور و کاری است که مدت‌ها مانده بود و مردم در زحمت بودند و نمی‌توانستند بهره کافی را از سواحل ببرند.

او ادامه داد: بلافاصله پس از دستور رئیس جمهور، اقدامات لازم در این زمینه انجام شد و استانداران، مسئولان و مردم استقبال خوبی کردند و مقاومتی را از سوی دستگاه‌ها ندیدیم و خیلی خوب، همراهمی کردند و بخش‌های بسیار زیادی از سواحل آزاد شد به ویژه آن‌هایی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وزیر کشور افزود: اگر مواردی باقی مانده باشد که مربوط به مردم و بخش‌های خصوصی است، باید جداگانه انجام شود.
وحیدی با اشاره به اینکه به طور دقیق نمی‌توان میزان تصرف بخش خصوصی و مردم از سواحل را محاسبه کرد، گفت: محاسبه نهایی آن باید انجام شود و بخشی از کار‌ها در این زمینه باقی مانده است، اما اصل ماجرا این است که این ظرفیت‌های طبیعی مال همه است و به هیچ وجه در هیچ موردی نباید به استفاده گروه خاصی، محدود شود؛ علاوه بر سواحل دریا و رودخانه؛ بقیه منابع طبیعی هم این گونه است.

وی گفت: در برخی جا‌ها راه‌های رسیدن به کوه‌ها را بسته اند در صورتی که این کوه‌ها مال همه است و مردم باید از هر جایی که خواستند از این کوه‌ها و رودخانه‌ها استفاده کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: این امکانات مال همه است و هیچ کس نباید فکر کند نسبت به دیگری برتری دارد و بخواهد آن را در انحصار خود داشته باشد.

او اضافه کرد: این کار انجام شد و مراحل نهایی خود را طی می‌کند و ان شاءالله در همان تاریخی که رئیس جمهور دستور داد به انجام خواهد رسید.

وحیدی گفت: پس از آن، این سواحل باید آماده سازی شوند تا مردم به خوبی از آن‌ها استفاده کنند به همین علت ابلاغ شد این موضوع در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد و این سواحل را برای استفاده عموم، آماده سازی کند.
وزیر کشور افزود: در برخی جا‌ها که بین دو شهر است فعلا در اختیار بخشداری‌ها قرار می‌گیرد تا نهادی مسئول آن شود و آن سواحل را نیز آبادسازی کند.

وحیدی ادامه داد: این‌ها محلی نشود که عده‌ای دیگر بخواهند آنجا را تصرف کنند و در این زمینه باید مراقبت کرد تا شرایطی ایجاد نشود که احیاناً بخواهند ناهنجاری‌هایی در ساحل برای مردم درست کنند و در این زمینه باید مراقبت کرد و این ابلاغ شده است و استانداران مسئول این کار هستند و پیگیری می‌کنند.

وی گفت: سواحل، بلافاصله پس از آزاد سازی، تحویل شهرداری می‌شود و این نهاد، آماده سازی را انجام می‌دهد و فعلاً زمان بندی خاصی در این باره نداریم، اما طبیعی است که در اسرع وقت ممکن باید انجام شود.

وحیدی افزود: آماده سازی سواحل به امکانات و منابع نیاز دارد و باید کمک کنیم تا شهرداری‌ها بتوانند آن‌ها را برای استفاده مردم آماده کنند.

او اضافه کرد: وزارت کشور در سواحل شمالی، تأسیسات خاصی نداشت، اما در حاشیه رودخانه کرج، ساختمانی مربوط به قدیم داشتیم که قرار شد آزادسازی شود.

وحیدی گفت: از این ساختمان برای رفاه کارکنان وزارت کشور استفاده می‌شد که نباید این طور باشد و همه مردم باید از آن استفاده کنند.

وزیر کشور افزود: البته درباره رودخانه‌ها نیز مسئله حریم وجود دارد که باید رعایت شود.

وحیدی اضافه کرد: اگر بندر یا اسکله نظامی در اختیار نیرو‌های نظامی باشد و ضرورت داشته باشد که آن‌ها در کنار ساحل باشند از موضوع آزادسازی، مستثنی است، اما بقیه موارد بر اساس دستور ستاد کل نیرو‌های مسلح باید آزادسازی شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۵
آزاد سازی سواحل موضوعی سرکاری برای سرکار نگه داشتن امت همیشه در صحنه
مگر اینکه سواحل را خدا آزاد کند ..........
این هم جالبه تمام تصرفات توسط ارگان های دولتیه پیدا کنید پرتقال فروش رو
واقعا تشکر می کنیم کار بسیار مثبتی بود که به همت مسئولین نیاز داشت انشالله مشکل زباله درکشور خصوصا مناطق سواحل و جنگل هم با فرهنگ سازی قاطعیت و برخورد جدی حل شود
اگه راست میگید تمام ساحل رو بدون پارتی بازی آزاد کنید
حتی املاک سپاه و...
هم سواحل شما و هم سواحل جنوب
و هم سواحل رودخانه های کشور
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی