بازدید 8804

توقیف "خاک سفید" در جشنواره تئاتر فجر

اجرای نمایش " خاک سفید" از جمله آثار شرکت کننده در چهلمین جشنواره تئاتر فجر توقیف شد.
کد خبر: ۱۱۰۴۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲ 12 February 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، این نمایش اولین اجرای خود را در روز شنبه ۲۳ بهمن ماه به صحنه برد و داوران جشنواره نیز در این اجرا حضور داشتند، اما دومین اجرای ان از طرف شورای نظارت و ارزشیابی توقیف شد.
در همین زمینه حسین مسافر استانه، دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر به ایسنا گفت: نمایش " خاک سفید" از جمله آثار مشروط در جشنواره بود، اما شخصا پای این کار ایستادم و از ان دفاع کردم چراکه این نمایش پیش از این به مدت ۷۰ شب اجرای عمومی خود را سپری کرده بود.
او ادامه داد: به گروه اجرایی این نمایش اصلاحیه‌هایی ابلاغ شد، ولی متاسفانه آنچه در جشنواره اجرا شد، با نسخه بازبینی تفاوت بسیار داشت و گروه اجرایی به اصلاحیه‌ها پایبند نبودند.

دبیر جشنواره تئاتر فجر ابراز تاسف کرد: از این نمایش خیلی دفاع کردم تا در جشنواره حضور داشته باشد، ولی وقتی گروه‌های اجرایی به اصلاحیه‌ها پایبند نیستند، چگونه در مقابل شورای نظارت و ارزشیابی از آنان دفاع کنم و با اینکه توقیف این نمایش هم اتفاق ناخوشایندی است، زبانم در مقابل شورای نظارت بسته است.

نمایش " خاک سفید" به کارگردانی محمدرضا هلال زاده، روایتی است درباره اتفاقاتی که اواخر سال ۷۹ در محله خاک سفید تهران رخ داده است. این نمایش به معضل مواد مخدر می‌پردازد.
به تازگی کارگردان این نمایش در گفتگویی با ایسنا اعلام کرد زمانی که یک نمایش می‌خواهد به مسائل و معضلات اجتماعی بپردازد، با محدودیت‌های متعددی رو به رو می‌شود و دست گروه اجرایی بشدت بسته است.
این نمایش قرار بود ساعت ۱۹ امروز، ۲۳ بهمن ماه دومین نوبت اجرای خود را در تالار مولوی روی صحنه ببرد که اجرای ان توقیف شد و تماشاگران به ناچار، این سالن را ترک کردند.
نمایش "خاک سفید" پیش از این به مدت ۷۰ شب در قالب اجرای عمومی روی صحنه رفته است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار