بازدید 9299

واکنش وزیر ورزش به نامه برکناری عزیزی‌خادم

کد خبر: ۱۱۰۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳ 12 February 2022

حمید سجادی در مورد خبرهایی که پیرامون  عزل عزیزی خادم مطرح می‌شود گفت: ما هم این موضوع را شنیدیم و چیزی رسمی و کتبی به ما اعلام نشده است. در هر صورت هر فدراسیونی برای خودش اساسنامه و هیات رئیسه با حدود اختیارات دارد. ما هم منتظریم به ما منعکس شود تا ببینیم ما هم چه وظایف نظارتی داریم.

وی در مورد اینکه آیا انتصاب‌های عزیزی خادم برای وزارت ورزش هم جای سوال داشت یا خیر، عنوان کرد: در حال بررسی هستیم و باید گزارش رسمی بیاید. ما 52 فدراسیون ورزشی داریم و در زمان علی نژاد هم که معاون وزیر بود، اساسنامه جدید فدراسیون‌ها ابلاغ شد. وقتی این کارهای حقوقی انجام شده  ما هم به مجامع و اساسنامه‌ها احترام می‌گذاریم تا خود فدراسیون ها روی پای خود بایستند و فضای حقوقی محکمی را دنبال کنند.

وزیر ورزش و جوانان در مورد سفرش به پکن و اینکه چرا با توماس باخ دیدار نکرد، گفت: خیلی علاقمند بودیم که با باخ دیدار کنیم اما به دلیل محدودیت های کرونایی که کشور میزبان تعریف کرده بود، وقتی وارد شدیم، فرودگاه را تعطیل دیدیم و فقط با پروازهای ورودی و خروجی برای شرکت کنندگان در المپیک زمستانی همکاری می‌کردند، بنابراین امکان تردد به صورت عادی و روزانه نبود.

سجادی تاکید کرد: اینطور نبود که یک روز از برنامه را تغییر دهیم و در حداقل زمان ممکن پرواز جور کنیم.  قرار ملاقات ما با باخ روز سه شنبه بود، اما دوستان در کمیته ملی المپیک خواهش کردند که دیدار روز دوشنبه برگزار شود، اما همان روز پرواز بازگشت به ایران را داشتیم و اگر قرار بود آن پرواز را از دست دهیم، باید تا پنجشنبه در پکن می‌ماندیم. حساب که کردیم دیدیم حدود 8 روز خارج از ایران بودیم. بنابراین وقتی با آنها طرح موضوع کردیم امکان تغییر برنامه برایشان نبود و برای ما هم امکان تغییر پرواز و به همین دلیل فرصت دیدار نشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی