بازدید 8775

زورگیری در آسمان!

کد خبر: ۱۱۰۳۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳ 09 February 2022

اعضای یک گروه نقابدار 3 نفره که از رهگذران و عابران پل های هوایی مشهد زورگیری می کردند در حالی با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که مانند زنبور در فضای اطراف پل های هوایی شهر لانه کرده بودند و به شهروندان آسیب می رساندند.

به گزارش خراسان، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح ابعاد مختلف این پرونده به خراسان گفت: از چند ماه قبل پرونده هایی در مراکز انتظامی تشکیل شده بود که محتویات آن‌ها نشان می داد، گروه مخوفی از تبهکاران نقابدار پل های هوایی را ناامن کرده اند و از عابران پیاده روی آسمان شهر با تهدید قمه زورگیری می کنند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده افزود: به همین دلیل گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی ماموریت یافتند تا به زورگیری های این باند مخوف که همانند زنبور در اطراف پل های هوایی لانه کرده بودند، پایان دهند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی های کارشناسی در این پرونده ها بیانگر آن بود که زورگیران با شگردی خاص در اطراف پل های هوایی پرسه می زنند و بیشتر از افراد سالخورده، بانوان یا کودکانی سرقت می کنند که توان حرکت سریع روی پله های آهنی را ندارند.

مقام ارشد پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: پس از انجام یک سری تحقیقات غیرمحسوس و مطالعه پرونده های مذکور مشخص شد که بیشتر زورگیری ها در محیط جغرافیایی اطراف بزرگراه صدمتری و امام علی(ع) صورت گرفته است بنابراین گروه تخصصی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ جعفرزاده (رئیس دایره جرایم خشن) وارد عمل شدند و به بررسی صحنه های جرم پرداختند.

آنان همچنین با بازبینی دوربین های مدار بسته ترافیکی در شهر به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد زورگیران در مناطق اطراف بزرگراه صدمتری فجر تردد می کنند که تصاویر آنان از دوربین های شهری استخراج و مشخص شد که سرکرده باند، جوان سابقه داری به نام «غلام» است که در شهرک شهید رجایی زندگی می کند. به همین دلیل کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی و در یک عملیات ردزنی، موفق شدند مخفیگاه وی را درون یک سوله متروکه شناسایی کنند.

وی افزود: این جوان زورگیر در عملیات صبحگاهی پلیس به دام افتاد و در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی گوشی سرقتی نیز به همراه یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد.

سرهنگ شفیع زاده خاطر نشان کرد: با انتقال متهم به اتاق بازجویی پلیس آگاهی ، تحقیقات گسترده در این باره ادامه یافت تا جایی که متهم مذکور دو همدست دیگر خود را به پلیس لو داد و بدین ترتیب عملیات کارآگاهان با نظارت سرهنگ مرادی (رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی) به بولوار طبرسی شمالی کشیده شد. آنان در دو عملیات هماهنگ و ضربتی ، دو عضو 1۸ و 23 ساله دیگر این باند مخوف را در یک منزل مسکونی به دام انداختند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به کشف تعدادی گوشی تلفن سرقتی از مخفیگاه تبهکاران مذکور ادامه داد: با کشف 14 دستگاه گوشی تلفن از دو متهم، بررسی‌های کارآگاهان برای واکاوی جرایم دیگر اعضای باند «زورگیری در آسمان!» وارد مرحله جدیدی شد و دو مالخر اموال سرقتی نیز به نام های نصیر و مجید با دستور قضایی بازداشت شدند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده در ادامه این گفت و گوی اختصاصی با خراسان تصریح کرد: اعضای این باند در حالی تاکنون به 123 فقره زورگیری روی پل های هوایی شهر اعتراف کرده اند که تحقیقات برای شناسایی دیگر مال‌باختگان همچنان ادامه دارد.

این مقام ارشد انتظامی درباره شگرد اعضای باند «زنبورهای نقابدار» نیز گفت: در بازجویی ها مشخص شد که سرکرده باند سوار بر موتورسیکلت سرقتی، جلوی پله های پل هوایی قرار می گرفت و عضو دیگر باند در طرف دیگر پل منتظر می ایستاد تا همدست سوم آن ها طعمه را انتخاب کند. در همین حال و به محض این که فرد مد نظر آن‌ها روی پله های پل عابر پیاده قرار می گرفت ، یکی از اعضای باند به دیگری اطلاع می داد که طعمه در حال نزدیک شدن است!

سرهنگ کارآگاه شفیع زاده افزود: این گونه همدست وی نیز به بالای پل می رسید و کیف و گوشی عابران را می ربود و بلافاصله سوار بر موتورسیکلت سرکرده باند که کنار پله های آن سوی خیابان منتظر ایستاده بود، از صحنه جرم می گریختند. وی افزود: اگر برخی از طعمه ها نیز مقاومت می کردند آن ها با قمه ترسناکی که داشتند ، رعب و وحشت ایجاد می کردند و در نهایت اموال طعمه خود را می ربودند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنین از بررسی های تخصصی درباره جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند خبر داد و اضافه کرد : تحقیقات بیشتر با توجه به گستردگی جرایم اعضای این باند سه نفره زورگیری در اطراف شهر با هماهنگی های قضایی ادامه دارد چرا که آن ها هنگام ارتکاب جرم چهره خود را می‌پوشاندند تا شناسایی نشوند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه