بازدید 5234

هشدار جانسون: هرگونه حمله فاجعه به بار خواهد آورد

رئیس‌جمهور اوکراین از حمایت انگلیس و ناتو از کشورش به دنبال تشدید تنش مسکو و کی‌یف پس از استقرار نیرو‌های روسی در مرز با اوکراین تقدیر و تشکر کرد.
کد خبر: ۱۱۰۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۱ 02 February 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بر حفظ حاکمیت اوکراین تأکید کرد و اظهار داشت که لندن کمک نظامی را به کی‌یف ارائه کرد و به دنبال تحقق صلح است.

به گزارش اسکای نیوز، زلنسکی تأکید کرد که وی با نخست وزیر انگلیس در مورد امکان اعمال تحریم علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین بحث و گفتگو کرد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که بیش از ۱۰۰.۰۰۰ سرباز روسی در مرز اوکراین جمع شده‌اند که این نشان‌دهنده خصومت مسکو علیه کیف است.

جانسون که روز سه شنبه به اوکراین سفر کرده بود، هشدار داد که هر گونه حمله روسیه به اوکراین، فاجعه به بار خواهد آورد و لندن آماده است تا در صورت وقوع هرگونه حمله علیه اوکراین، بسته تحریم‌ها و اقدامات علیه مسکو را فعال کند.

جانسون گفت: ما دشمن روسیه نیستیم، اما از اوکراین حمایت می‎کنیم و از مسکو می‌خواهیم که در صورت ممکن در مواضع خود تجدیدنظر کند و مسیر دیپلماسی را در پیش بگیرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه