بازدید 5122
۱

رشد سریع آمار کرونا در روسیه

بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا روسیه در مورد وضع شیوع بیماری کووید-۱۹، در شبانه روز اخیر بیش از ۱۱۳ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده است.
کد خبر: ۱۱۰۱۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۰ 30 January 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز شنبه در آخرین گزارش خود اعلام کرد که در ۲۴ ساعت اخیر در مناطق مختلف این کشور ۱۱۳ هزار و ۱۲۲ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آن‌ها مثبت تشخیص داده شده است.

این در حالی است که روز گذشته شمار افراد آلوده به ویروس کرونا یا مبتلا به این بیماری ۹۸ هزار و ۴۰ نفر گزارش شد و این روند حاکی از سرعت بسیار بالای انتشار سویه اومیکرون در مناطق مختلف روسیه است.

مجموع شمار مبتلایان کرونا در روسیه از آغاز زمان همه گیری آن به ۱۱ میلیون و ۶۱۵ هزار نفر رسیده است.

بیشترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در بین مناطق روسیه، در مسکو گزارش و در ۲۴ ساعت اخیر در پایتخت روسیه ۲۶ هزار و ۴۸۸ مورد جدی ابتلا به این بیماری یا تست مثبت کرونا شناسایی شده است.

در شبانه روز اخیر ۶۶۸ نفر در روسیه بر اثر کرونا جان سپرده اند و مجموع قربانیان این بیماری به ۳۳۰ هزار و ۱۱۱ نفر رسیده است.

بر اساس اطلاعات ستاد مقابله با کرونا در روسیه، از ۸۵ جمهوری و استان روسیه در ۷۸ منطقه، سویه اومیکرون شیوع می‌یابد.

مقام‌های روسیه برای مقابله با وضع کنونی و غلبه بر موج جدید انتشار کرونا، بر واکسیناسیون عمومی در این کشور و تسریع در تزریق واکسن تاکید دارند.

روسیه از یک سال پیش واکسیناسیون شهروندان را آغاز کرده است و در زمان حاضر پنج نوع واکسن کرونا به نام‌های اسپوتنیک وی، اپی واک کرونا، کووی واک، اسپوتنیک لایت و اپی واک کرونا-ان در این کشور تولید شده است.

بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی رسمی واکسیناسیون کرونا، از جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه، حدود ۷۰ میلیون نفر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و معادل همین تعداد نیز یک دُز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
راستی سرانجام شش نوع واکسن کرونا ساخت ارباب چی شد؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی