بازدید 5003

آلمان: تحریم روسیه روی اقتصادمان تاثیر می‌گذارد

وزیر اقتصاد آلمان هشدار داد که هرگونه تحریم احتمالی علیه روسیه بر اقتصاد آلمان تاثیر خواهد گذاشت.
کد خبر: ۱۱۰۱۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۰ 27 January 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان روز چهارشنبه بیان کرد: شرایط در مرز‌های شرقی اوکراین خطرناک و جدی است؛ پس من درخصوص آنچه اتفاق خواهد افتاد گمانه‌زنی نمی‌کنم.

به گفته وی، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان و اولاف شولتس، صدراعظم این کشور "در حال سنجیدن تمامی تدابیر احتمالی" هستند.

هابک در پاسخ به سوالی درخصوص تحریم احتمالی علیه روسیه گفت: دولت آلمان همه کار می‌کند تا جلوی چنین اتفاقی را بگیرد.

وی افزود: اگر تحریم‌ها اعمال شوند، تک تک آن‌ها بر اقتصاد آلمان تاثیر خواهند گذاشت.

کی‌یف، از سال ۲۰۱۴ علیه جدایی‌طلبانی که از حمایت روسیه برخوردارند و بخش‌هایی از قلمروی شرق اوکراین در دونباس را در کنترل خود دارند در حال جنگ است. دو طرف درگیر که دیگری را به نقض توافق آتش‌بس متهم می‌کنند، ۲۲ دسامبر توافق کردند که آتش‌بس را در خط مقدم برقرار کنند.

اطلاعات ارتش اوکراین مدعی است که مسکو برای حمله در اوایل ۲۰۲۲ آماده می‌شود. مقامات آمریکا، ناتو و اوکراین گفته‌اند که نیرو‌های روسیه در مقابل مرز اوکراین تجمع کرده‌اند. روسیه نیز ضمن رد این ادعا، آن را پروپاگاندای "ستیزه‌جویانه" آمریکا خوانده است.

یک مقام ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه اعلام کرده بود: ما آماده اعمال تحریم‌ها با پیامد‌های گسترده هستیم که در سال ۲۰۱۴ به آن‌ها فکر نکرده بودیم. این بدان معناست که این تحریم‌ها پله‌ای نخواهند بود و ما از همان ابتدا از آن بالا شروع می‌کنیم و در همانجا می‌مانیم.

این مقام همچنین اشاره کرد که اگر روسیه بخواهد از گاز طبیعی‌اش به عنوان اهرم فشار استفاده کند تبعاتش را احساس خواهد کرد و همچنین عنوان کرد که آمریکا آماده اعمال تدابیری است تا درصورت حمله روسیه به اوکراین، صادرات به این کشور را محدود کند. به گفته این مقام ارشد، محدودیت و کنترل صادرات کالا به روسیه، این کشور را از آنچه "نیاز دارد و نمی‌تواند جایگزین کند" محروم خواهد کرد.

بوریس جانسون نیز روز دوشنبه نیز در کنفرانسی خبری گفته بود: تهاجم به اوکراین از سوی روسیه خونین و وحشیانه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرده بود: من چندین بار به اوکراین سفر داشته‌ام و باور دارم که مردم آنجا سخت خواهند جنگید. ما امیدواریم که مسائل بدین شکل رقم نخورند.

جانسون ادامه داده بود: همگی باید درک کنند که انگلیس و متحدانش آماده‌اند تا در صورت تهاجم به روسیه تحریم‌های سختی را اعمال کنند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار