بازدید 7302

کدام بانک اولین نئوبانک را در کشور راه‌اندازی کرد؟

بانک ایران زمین برای تحقق بخشیدن به بانکداری دیجیتال اقدام به راه‌اندازی اولین نئوبانک در کشور کرده است تا از این طریق تحول بزرگی را در صنعت بانکداری ایجاد کند.
کد خبر: ۱۰۹۹۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴ 14 January 2022

کدام بانک اولین نئوبانک را در کشور راه‌اندازی کرد؟

به گزارش خبرنگار« تابناک» یکی از موضوعاتی که طی روزهای اخیر در بانک ایران زمین به صورت ویژه مطرح شده است بحث راه‌اندازی نئوبانک است. حال این سوال پیش می‌آید که نئوبانک چیست و چه کاربردی می‌تواند داشته باشد.
کاربرد اصطلاح «نئوبانک» برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶میلادی مطرح شده است و مفهومی ‌جز ساده‌سازی خدمات بانکداری ندارد؛ اما طی سال‌های اخیر با توسعه آن و گسترش خدمات مبتنی بر تلفن همراه معنای عمیق‌تر و وسیع‌تری پیدا کرده است.
براساس این گزارش باید این نکته را اذعان کرد که نئوبانک‌ در واقع نوعی از بانک‌های دیجیتالی است که از سوی برخی استارتاپ‌های مالی (فین‌تک‌ها) راه‌اندازی می‌شود و اصلی‌ترین ویژگی آن آنلاین بودن کامل خدمات است. می‌توان گفت که در این نوع فعالیت بانکی بر خلاف بانک‌های سنتی از شعب فیزیکی خبری نیست و تمامی ‌فعالیت‌های آن بر بستر اینترنت و از طریق تلفن‌های همراه یا کانال‌های دیجیتالی صورت می‌گیرد.
بنابراین به نظر می‌رسد ظهور نئو بانک‌ها در عرصه خدمات مالی و بانکی نشان از انقلابی در تجربه کاربری سیستم‌های بانکی همراه با کاهش هزینه‌ها و در نتیجه نرخ‌های بهره و کارمزد‌های کمتر باشد که تمام خدمات خود را بر بستر تلفن همراه استوار کرده است.
در همین رابطه بانک ایران زمین برای تحقق بخشیدن به بانکداری الکترونیک و دیجیتال اقدام به راه‌اندازی اولین نئوبانک کرده است. به گفته مدیرعامل بانک ایران زمین، این در حوزه راه اندازی اولین نئو بانک واقعی در کشور، تحول بزرگی را در صنعت بانکداری ایجاد خواهد کرد. این قرارداد با شرکت بزرگ "های وب" منعقد شده و قطعا در آینده نزیک تعداد قراردادها و کسب و کارهایی که می توانند در این بستر فعالیت کنند بیشتر خواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم