بازدید 4529

هاشمی‌طبا: شکل واگذاری استقلال و پرسپولیس خنده‌دار است

کد خبر: ۱۰۹۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱ 10 January 2022

سید مصطفی هاشمی‌طبا، درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: جمله‌ای است که می‌گوید «هر کسی باد بکارد، طوفان درو می‌کند». 16 سال است که می‌گویند، می‌خواهیم این باشگاه‌ها را واگذار کنیم و در نهایت آقای قربان‌زاده (رئیس کنونی سازمان خصوصی‌سازی) در تلویزیون گفت اگر مقداری از سهام این باشگاه‌ها را واگذار کنیم، به معنی خصوصی‌سازی نیست. وقتی اینگونه موضع‌گیری می‌شود، دیگر باید چه کار کنیم؟ بعد از آن می‌گویند سهام را به وزارت کار انتقال دهیم. این سهام برای دولت است و تعجب می‌کنم افراد اینطور اظهار نظر می‌کنند و اطلاعی ندارند.

رئیس پیشین سازمان تربیت‌ بدنی عنوان کرد: زیان انباشته این باشگاه‌ها دو برابر سرمایه‌ آنهاست. در این باشگاه‌ها اصلاً گزارش مجمع، حسابرسی و تراز مالی وضعیت مشخصی ندارد. با این حال باز هم از خصوصی‌سازی صحبت می‌شود. 16 سال است که می‌خواهند سهام این باشگاه‌ها را به بورس ببرند ولی این روش واگذاری خنده‌دار است. گفته می‌شود ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا (ع) جزو سرمایه‌ها و دارایی‌های این باشگاه‌هاست ولی از آن طرف آقای چمران (رئیس شورای شهر تهران) می‌گوید مالکیت این ورزشگاه‌ها برای شهرداری است.

هاشمی‌طبا گفت: شرکت‌هایی که مشمول ماده 141 قانون تجارت می‌شوند یا باید منحل شوند و اعلام ورشکستگی کنند یا اینکه بافت مالی‌شان را درست کنند. الان چیزی در این باشگاه‌ها درست نشده و می‌خواهند به بورس هم بروند. راه حل این است که این دو شرکت اعلام ورشکستگی کنند و منحل شوند و بعد از آن دو شرکت با عنوان سهامی عام به نام این باشگاه‌ها تأسیس شوند و سهام‌شان را مردم و هواداران بخرند. در این حالت اداره این شرکت‌ها روش‌های مدیریتی خاص خودش را دارد.

وی با اشاره به حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان، اضافه کرد: می‌گویند برای جلوگیری از حذف، هزار صفحه فرستادیم؛ اصلاً دو هزار صفحه بفرستید. می‌گویند AFC تأیید کرده، چه چیزی را تأیید کرده است؟ صحت اطلاعات یا دریافت آنها را؟ حتی اگر صحت را تأیید کنند، شاید محتوا را تأیید نکنند. پس این روند خیلی پیچیده است.

رئیس اسبق سازمان تربیت‌ بدنی درباره اینکه مقصر اصلی در حذف این باشگاه‌ها و حال و روز کنونی آنها کیست؟ یادآور شد: مقصر دولت است، فرقی نمی‌کند کدام دولت، همه دولت‌ها در این باره خوب عمل نکردند. تا وقتی که شناخت کامل و شجاعت در تصمیم‌گیری نداشته باشیم، این مشکل حل نمی‌شود.

وی درباره اینکه خیلی‌ها از حذف این دو باشگاه‌ خوشحال هستند، با این نگاه که شاید بالاخره اتفاق خوبی در وضعیت‌‌شان رخ بدهد، گفت: با این وضعیت حذف شوند یا نشوند، قرار نیست اتفاقی رخ دهد. آقای قربان‌زاده می‌گوید کار ما به معنی خصوصی‌سازی نیست. خودشان صراحتاً می‌گویند قرار نیست خصوصی‌سازی کنیم. از جمله موانع دیگر حق پخش تلویزیونی است که باید حل شود و صدا و سیما پول فوتبال را پرداخت کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم