بازدید 6998
اسپانسری مس منتفی شد

دستور نماینده مجلس درباره فروش تراکتور: یا کل امتیاز یا هیچ!

ما بحث اسپانسری نداریم. الان زنوزی به هر طریق مالک باشگاه است و اگر نمی‌تواند تیم را مدیریت کند و قصد واگذاری داشته باشد، ما به شرکت مس می‌گوییم که مالکیت را در اختیار بگیرد.
کد خبر: ۱۰۹۷۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷ 04 January 2022

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد بحث اسپانسری شرکت مس در باشگاه تراکتور مطرح نیست و اگر زنوزی قصد واگذاری باشگاه را دارد باید به طور کامل مالکیت تراکتور را واگذار کند.

الهویردی دهقانی نماینده شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) مجلس درباره واگذاری امتیاز باشگاه تراکتور به شرکت مس اظهار داشت: جلسه امروز فقط برای واگذاری امتیاز باشگاه تراکتور نیست، بلکه برای احقاق حق و حقوق مطالبات شهرستان ورزقان از شرکت مس است که یکی از موضوعات مورد بحث، باشگاه تراکتور است.

وی در ادامه افزود: سالانه بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان حق شهرستان ورزقان از درآمد شرکت مس است که این پول باید صرف زیرساخت‌ها و مسائل دیگر از جمله ورزش استان شود.

نماینده مردم ورزقان در مجلس درباره اینکه آیا بحث اسپانسری شرکت مس در باشگاه تراکتور نیز مطرح است یا خیر، گفت: ما بحث اسپانسری نداریم. الان زنوزی به هر طریق مالک باشگاه است و اگر نمی‌تواند تیم را مدیریت کند و قصد واگذاری داشته باشد، ما به شرکت مس می‌گوییم که مالکیت را در اختیار بگیرد.

دهقانی درباره اینکه زنوزی اعلام کرده است قصد واگذاری باشگاه را دارد، تصریح کرد: این چیزی است که در ظاهر گفته است، باید ببینیم در عمل چه می‌خواهد! شاید او برای واگذاری باشگاه پول بخواهد، اما این امکان ندارد. باشگاه سالانه 200 میلیارد هزینه دارد و امکان ندارد پول دیگری هزینه شود. یک بار برای همیشه باید تکلیف مشخص شود. اگر می‌توانند تیم‌داری کنند، باشگاه را نگه دارند، در غیر این صورت بگویند تا باشگاه به شرکت مس واگذار شود.

وی در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود شرکت مس تمایل چندانی برای تیم‌داری ندارد، تصریح کرد: دست خود شرکت مس نیست که قبول کند یا نه، ما به او تکلیف می‌کنیم. مس سالانه باید یک هزار و 500 میلیارد تومان به شهرستان ورزقان پول بدهد، ولی تا الان هیچ پولی نداده است. این درآمدها در استان‌های دیگر هزینه می‌شود. الان شرکت مس 17 تیم دارد. ما در این زمینه قانون داریم که تا الان به آن عمل نشده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جلسه امروز در رابطه با مطالبات قانونی استان ورزقان است که یکی از موضوعات آن در عرصه ورزش و در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه تراکتور است. البته عده‌ای دنبال اسپانسری شرکت مس در باشگاه تراکتور هستند که ما اجازه آن را نمی‌دهیم. یا همه یا هیچ!

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم