بازدید 5180

ابتلای بیش از ۲۸۱ میلیون نفر به کرونا در جهان

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۸۱ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۷۷۰ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۲۳ هزار و ۱۹۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۵۱ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۷۷ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۰۹۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰ 28 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۳.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۸۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۳,۷۸۱,۸۲۴ ۸۳۹,۶۰۳
۲ هند ۳۴,۷۹۹,۶۹۱ ۴۸۰,۲۹۰
۳ برزیل ۲۲,۲۴۶,۲۷۶ ۶۱۸,۵۷۵
۴ انگلیس ۱۲,۲۰۹,۹۹۱ ۱۴۸,۰۰۳
۵ روسیه ۱۰,۴۱۵,۲۳۰ ۳۰۵,۱۵۵
۶ ترکیه ۹,۳۳۳,۲۲۳ ۸۱,۷۳۳
۷ فرانسه ۹,۱۴۶,۴۵۱ ۱۲۲,۸۹۸
۸ آلمان ۷,۰۲۸,۳۶۸ ۱۱۱,۳۰۴
۹ ایران ۶,۱۸۶,۷۲۹ ۱۳۱,۴۳۴
۱۰ اسپانیا ۵,۹۳۲,۶۲۶ ۸۹,۱۳۹

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۹۹۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۲۹ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۴۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی