بازدید 3353

انباشت آلاینده‌ها در مناطق صنعتی طی ۵ روز آینده

سازمان هواشناسی از بارش ۴ روزه باران و برف در برخی استان‌ها و افزایش آلاینده‌های جوی طی ۵ روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸ 10 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، هوای کشور در روز شنبه (۲۰ آذر ماه) دارای جوی آرام و پایدار خواهد بود، این در حالیست که طی پنج روز آینده، در مناطق صنعتی و پرتردد، انباشت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز جمعه ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۰، در بخش‌هایی از استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود: شنبه ۲۰ آذر ماه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود. همچنین یکشنبه ۲۱ آذر ماه در استان‌های گیلان و مازندران ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود. این شرایط دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود و بارش پراکنده برف در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده در مناطق صنعتی و پرتردد انباشت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز ۱۹ آذر ماه، به سبب وزش باد در استان‌های تهران و البرز به طور موقت غلظت آلاینده‌های جوی کاهش می‌یابد.

وی گفت: دوشنبه و سه شنبه در نوار شرقی و بخش‌هایی از سمنان، یزد و کرمان وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد، خیزش گردوخاک پیش‌بینی می شود. امروز در سواحل دریای خزر و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در نواحی شمال شرق کشور کاهش نسبی دما (۴ تا ۶درجه) انتظار می‌رود. شنبه و یکشنبه خلیج فارس و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: امروز جمعه ۱۹ آذر ماه، هوای تهران، صاف تا قسمتی ابری، به تدریج همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۱۵ و ۷ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. همچنین فردا شنبه (۲۰ آذر ماه) هوای تهران صاف، گاهی همراه با غبار محلی بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب، ۱۳ و ۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم