بازدید 6230
مخبر در جلسه مربوط به کاهش آلودگی هوا:

مقابله با آلودگی هوا نیازمند متولی مشخص است

جلسه بررسی راهکار‌های کاهش آلودگی هوا عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و کمیته‌ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقاء کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر‌ها تعیین شد.
کد خبر: ۱۰۹۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱ 04 December 2021

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با انتقاد از عدم اجرای وظایف و تکالیف مشخص شده در قانون هوای پاک از سوی دستگاه‌های اجرایی طی سال‌های اخیر گفت: متأسفانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مقابله با آلودگی هوا نیازمند متولی مشخصی در کشور است، اظهار داشت: تأمین اعتبار، سرمایه گذاری، برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرای برنامه‌های مختلف برای کاهش آلودگی هوا نیازمند سازماندهی، مدیریت و پیگیری مستمر است که باید توسط متولی مشخص و با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها دنبال شود.

مخبر با تأکید بر اینکه آلودگی هوای پایتخت قابل بهبود است، افزود: می‌توانیم با برنامه ریزی‌های دقیق و پیگیری مستمر اوضاع تهران را به وضعیت بهتری برسانیم که این امر نیازمند کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های ذیربط و اهتمام جدی مسئولین مربوطه است.

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن وتجارت، راه و شهرسازی، نیرو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، رییس سازمان هواشناسی و رییس سازمان ملی استاندارد نیز حضور داشتند، گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی برای کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهر‌ها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها ارائه شد.

در این گزارش همچنین توضیحاتی در خصوص تکلیف مشترک دستگاه‌های اجرایی ذیل قانون هوای پاک مطرح شد و در ادامه پیشنهادات و برنامه‌های آتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد کمیته‌ای به ریاست وزیر کشور و مسئولیت اجرایی شهردار تهران و با عضویت وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت، صمت، راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، استانداری و شهردار تهران و پلیس راهور تشکیل و ظرف مدت یک هفته نقشه راه و برنامه مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر‌ها را تدوین و در جلسه هفته آتی ارائه دهند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه