بازدید 76833
۱

حقوق اقتصادی متقابل مردم و نظام

علیرضا الفت
کد خبر: ۱۰۸۸۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸ 16 November 2021

امروز صحبت خاص و مختصری دارم در مورد حقوق اقتصادی عامه، بخشی کوچکی از اون که فقط به حکومت مربوط نمیشه و به تک تک افراد ربط داره

دلیل خاص بودن اش هم اینه ... از من می پرسند تو که داشتی و می‌تونستی وقتی ارز درحال رشد بود یا بازر بورس در حال سقوط، ارز بخری یا سبد سهام ات را با دوبرابر قیمت فعلی بفروشی چرا هیچ اقدامی نکردی؟

جواب من برای خودم ... توجه کنید برای خودم ... چرا برای خودم ؟ چون این جواب برای خیلی از دیگران ... حتی مقامات و مدیران کشور که در این شرایط تو حفظ ارزش داراییهاشون کم نذاشتن و چنین و چنان کردند .... پاسخی غیر منطقی و سبک سرانه است.
جواب من برای خودم اینه ... خوشبختانه من در این میون هیچ سهم و نقشی در اخلال در اقتصاد کشور، تشدید تورم و بدبخت تر کردن مردم نداشتم اما بر عکس، بسیاری از همین مردم، مقامات و مدیران، سهم و نقش خودشون رو برای بدبخت کردن من و خانواده ام و بسیاری از مردم و همچنین خود و خانوادشون به خوبی و پررنگ با حضور در صحنه ادا کردند.

عده‌ای می گن ما که پولی نداشتیم و فقط چند صد یا چند هزار دلار بیشتر نخریدیم. واقعا این توجیه شماست؟!! ... باران هم قطره قطره سیل آسا میشه و این یک امر واضح و مشخص برای همه ست و نیاز به توضیحی نداره ...

آیا اون زمانی که برای به اصطلاح حفظ ارزش دارایی‌هاتون می‌رفتید برای خرید دلار و امثالهم به جای اینکه به فکر این باشید که چند صد یا چند هزار دلار بیشتر از نیازتون بخرید، با خودتون بگین برای اینکه نقشی در بدبختی مردم، خانواده، دوستان و سرافکندگی کشورم نداشته باشم امروز چند دلار .... فقط چند دلار کمتر می خرم تا هم کارم راه بیفته و هم بازار دچار تشنج نشه؟

میدونید معمولا کلاهبردارها از چه شگردی برای رسیدن به هدفشون استفاده می کنند ... جوسازی .... بله جوسازی برای ایجاد احساس نیاز کاذب، کمبود و ترس از از دست رفتن فرصت به ظاهر خوبی که مدت کوتاهی برای شما وجود داره ....

قضاوت نمی کنم... اما در جریان این تورم طاقت فرسا که با رشد نرخ ارز شروع شد مردم مثل همیشه از کلاهبردارهای کشور تمکین کردند، می پرسید کی بود این کلاهبردار .... از بالا تا پایین رو نگاه بندازید خودتون متوجه می شین معمولا کلاهبردار قدرت و جنس رو در اختیار داره و مالباخته پولی رو که اون لازم داره .... قدرت خارجی بود؟ .... دشمنان انقلاب بودند؟ عده‌ای کلاهبردار از بین مردم؟ از بین مسئولان کشوری و لشکری؟ ... خودتون قضاوت کنید و ببینید که با بازیچه شدن چطور کلاهتون برداشته شد و شریک جرم کثیفی شدید که دامن خودتون رو هم گرفته و شما هم نقش خودتون رو به خوبی ادا کردید و تازه بعضی ها هم حسابی خوش رقصی کردن و میلیونها دلار و هزارها سکه خریدند و با اونها ملک در دبی و ترکیه و اسپانیا و کانادا و ... ابتیاع فرمودند تا هم تورم رو تشدید کنند و هم کمبود رو بیشتر و هم تنور تقاضای کاذب رو گرمتر.

من به خدا و مکافات عمل اعتقاد دارم، شما چی؟ سران و مدیران محترم و مثلا محترم چی ؟ من اهل اونچه که میگن تشویش اذهان عمومیه نیستم ولی اهل کتمان حقایق هم نیستم ، کمی تلخم و صریح و کمی هم مثل واکسن کرونا گزنده، حالا خودتون قضاوت کنید... این اشتباهه که من که از همه ی اونهایی که در بدبخت تر کردن من و مردم نقش داشتن نگذرم؟ اگر خدایی باشه و آخرتی ... البته بسیاری هرچند ظاهرا از آخرت صحبت می‌کنند ولی عملا به معاد و پل صراط اعتقادی ندارند ... به هر حال مکافات این ستم و ظلم ها گریبان افراد رو خواهد گرفت. و افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد.

خیلی ها همین الان یا زودتر خوندن و شنیدن این مطلب رو رها کردن و با خودشون تا حدی درگیر شدن و به ذهنشن اومد که: چرت و پرت میگه این آدم متوهم، اگه فهم داشت الان این حرفا رو نمیزد که بی عرضه‌گی‌اش رو توجیه کنه و امثال اینها .... و بازهم جواب من : جواب من هم همون جواب بالاست.

اینه اون حقوق اقتصادی عامه که افسارش دست همه ماست و همین افساره که می تونه دولت ها‌مون رو هم تو مسیر نگه داره تا با ماجراجویی‌ها و منویات سبک سرانه‌ی ناشی از بی تجربگی و خودمحوری که البته معنی درستش رفتار متکبرانه و استکباریه ما رو به ورطه و قهقرای نابودی و بیچارگی نکشونند.

منافع مردم و ملت و خاصه حقوق اقتصادی با اظهار جلی و خفی بندگی به غیرخدا و احساس مسئولیت نسبت به غیر منافع ملی بدست نمیاد، سفره انقلاب بخشی از سفره ی ایرانه، عبودیت و پذیرش فقط برازنده ذات اقدس الهی است، عده ای نمک حرام خورده‌اند و به والی نمکدان در امتداد ظلم یاری می‌دهند، والله که رضایت به حیات ظالم هم معونت به ظلم است و فعل حرام، رهببر هم در بحث مکاسب‌اش به این تاکید کرده، به قول امام، آیت الله خمینی بشکنید این نمک دان‌ها را ... اینکه نمک گیر شدیم و درست نیست ... مثل اینه که بگین در مجلسی غفلتا شراب گران قیمتی به جای شربت به خوردم دادند و من از همان زمان نمک گیر والی مجلس شدم ... نه عزیز من تو به لذت و حال خوش گناه تن دادی و خودت هم می دونی این بهانه ست که نمک گیر شدن رو بهانه تداوم فعل حرام قرار دادی به جای اینکه والی فعل حرام رو زیر اخیه بکشی.

علی ایحال به کسانی که می‌گویند، ادعا می‌کنند یا واقعا به فکر ملت ایران و در خیال امت اسلام هستند دل نبندید که همه چیز رو درست کنند، اگر شما همراهی نکنید بخواهند هم نمی‌تونند ... دیدید که آقای رییسی به آقای خاندوزی وزیر محترم اقتصادش چه گفت : گفت اون کارهایی که قبل از گرفتن پست وزارت برای اصلاح امور اقتصادی می گفتی چه شد؟ ... متاسفانه این وزیر جوان به همون دلایلی که گفتم اشتباه فکر می‌کنه ... فرهنگ و باور در مردم قوی‌تر از هر چیزیه ... و این اون چیزیه که اصلا بهش توجه نمیشه و مداوما در رفتارهای خرده استکباری داخلی بیشتر از پیش متلاشی می‌شه.

از خودتون شروع کنید از فکر کردن شروع کنید ، از دلسوزی نسبت به خود و آینده و خانواده، از سرکوب منویات مستکبرانه تون، از لعنت بر شیطان حاکم بر نفس و جامعه، از همراهی و هم اندیشی با مردم، از همراهی با خیر، با استقبال از برکت وحدت، از خیرخواهی برای هموطنان ..... یا علی

 

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سلام. در همین رابطه مقاله ی علمی دکتر محمد رسولی را با عنوان" حقوق اقتصادی مردم" که توسط سایت ارزشمند تابناک منتشر شده در تابناک و روزنامه ی دنیای اقتصاد ملاحظه فرمایید.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار