بازدید 2007
در مقاله اپلای کانادا از سایت کن اپلای می‌خوانیم: اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی و اخذ مدرک معتبر و بین‌المللی را دارید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای انتخاب است. دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دانشکده‌های فنی و همچنین موسسات علمی کاربردی کانادا طیف گسترده ای از رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۸۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸ 25 October 2021

بررسی روش ها مهاجرت به کانادا

سطح بالای سیستم آموزشی، امکانات رفاهی، شرایط اقتصادی کشور کانادا باعث شده تا توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان به سمت این کشور جلب شود. در مقاله اپلای کانادا از سایت کن اپلای می‌خوانیم: اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی و اخذ مدرک معتبر و بین‌المللی را دارید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای انتخاب است. دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دانشکده‌های فنی و همچنین موسسات علمی کاربردی کانادا طیف گسترده ای از رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهند.

اقامت از طریق اخذ جاب آفر می‌توان ساده باشد ولی شما باید رزومه کاری خوب و مدرک زبان داشته باشید و در نهایت با کارفرماهای مختلف در کانادا ارتباط بگیرید.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری هزینه زیادی دارد و برای همه افراد ممکن نیست بااین‌حال برای افرادی که توانایی مالی دارند یکی از بهترین روش‌هاست.

در ادامه مقاله تمامی روش های مهاجرت به کانادا را بررسی میکنیم.

برنامه ریزی اصولی برای مهاجرت به کانادا

برای قدم اول باید به این موضوع فکر کنید که آیا این کشور می‌تواند کشور مناسبی برای زندگی باشد؟ سعی کنید با فرهنگ، آداب و رسوم و... کشور کانادا بیشتر آشنا شوید. قدم بعدی آن است که به دنبال روش‌های مهاجرت به کشور کانادا باشید. در نهایت از طریق یکی از همین روش‌ها باید برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. در این راه هرچه مدارک مورد نیاز شما کامل‌تر باشد پروسه اخذ اقامت سریع‌تر پیش خواهد رفت. در نهایت با پرداخت هزینه‌های مورد نظر برای دریافت ویزای کانادا به سفارت مراجعه کنید.

روش‌های اخذ اقامت کشور کانادا

روش‌های بسیاری برای اخذ اقامت کشور کانادا وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

اقامت به روش اکسپرس اینتری یا تخصص

یکی از روش‌های شناخته شده برای مهاجرت افراد به کشور کانادا، روش اکسپرس اینتری است. در واقع دولت کانادا در این روش به افرادی که تخصص خاصی دارند، کمک می‌کند تا برای ادامه زندگی و کار به کشور کانادا مهاجرت کنند.

اخذ اقامت از این روش دارای سه زیرشاخه است:

 • Canadian Experienced Class، تجربه کانادایی
 • Federal Skilled Trades Program، فدرال اسکیلد تریدز
 • Federal Skilled Worker Program، فدرال اسکیلد ورکر

اقامت تحصیلی

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا برای جوانان اقامت از طریق ادامه تحصیل در این کشور است. دوره‌های آموزشی این کشور کیفیت بالایی دارند و بعد از فارغ‌التحصیلی هم آینده کاری خوبی در انتظارتان است.

در مقاله راهنمای تحصیل در کانادا از کن اپلای می‌خوانیم: کانادا جزو مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. مهاجرت تحصیلی یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت دائم این کشور است. اگر شما در کانادا به تحصیل بپردازید به عنوان فردی که چند سال در کانادا زندگی و تحصیل کرده است، شانس بالایی برای اخذ تابعیت از طریق ویزای کاری خواهید داشت.

اقامت کاری

بسیاری از افراد از طریق اخذ اقامت کاری( ویزای مورد تایید LMIA)  وارد کشور کانادا می‌شوند. فرد متقاضی یک شغل یا پیشنهاد شغلی خوب از جانب یک شرکت معتبر در کانادا دارد. در اینصورت دولت کانادا هم برای فرد متقاضی و هم برای خانواده وی ویزا صادر می‌کند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که توانایی سرمایه‌گذاری در کشور کانادا را دارند. افرادی که از این طریق اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند در صورت داشتن شرایط مورد نظر Immigration Visa به آن‌ها تعلق می‌گیرد. در این روش به هیچ عنوان نیازی به شروع یک کسب و کار نیست.

برنامه کارآفرینی

این نوع اخذ اقامت مربوط به افرادی است که علاوه بر سرمایه‌گذاری در کشور کانادا توانایی آن را دارند تا یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کنند. این روش در واقع به نوعی زیر مجموعه PNP یا همان برنامه‌های مهاجرت استانی است، همین موضوع باعث شده تا برنامه هر استانی برای مهاجرت افراد کارآفرین متفاوت باشد.

برنامه مهاجرتی استارت آپ

افرادی که طریق یک ایده جدید و نو یک کسب و کار جدید را راه‌اندازی می‌کنند، می‌توانند برای اخذ اقامت کشور کانادا اقدام کنند. درصورتی که ایده آن‌ها مورد قبول واقع شود، هم فرد متقاضی و هم خانواده‌ وی اقامت کانادا را دریافت می‌کنند.  

برنامه خوداشتغالی

بیشتر ورزشکاران و هنرمندان از این طریق اقدام به اخذ ویزای کانادا می‌کنند. در واقع افراد باید بعد از ورود به کانادا با مهارت و شغلی که دارند کسب درآمد کنند.

اقامت از طریق اسپانسرشیپ

اگر تنها یک نفر از اعضای خانواده درجه یک(خواهر، برادر، پدر، مادر، همسر و فرزندان) در کشور کانادا زندگی کند، شما می‌توانید اقامت خود را از طریق خانوادگی، فامیلی و اسپانسر شیپ دریافت کنید.

اقامت از طریق تولد فرزند

یکی از قوانین کشور کانادا در رابطه با اخذ اقامت این است که هر نوزادانی که در خاک این کشور به دنیا بیاید، به عنوان یک شهروند کانادایی به شمار می‌رود. به این ترتیب به آن‌ها علاوه بر شناسنامه کانادایی، پاسپورت کانادایی هم تعلق می‌گیرد.

بررسی روش ها مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت از طریق پناهندگی

اخذ اقامت از طریق پناهنگی می‌تواند برخلاف دیگر روش‌ها با خطرات بسیاری همراه باشد. در اخذ اقامت از این طریق هیچکس نمی‌تواند تضمین درستی به شما بدهد. در کشور کانادا سازمان Immigration and Refugee Board of Canada مسئول بررسی پرونده افرادی است که از طریق پناهندگی به دنبال اخذ اقامت کانادا هستند. 

اخذ اقامت از راه ازدواج

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا که چندان هم که فکر می‌کنید ساده نیست، ازدواج با یک فرد کانادایی است. برای اخذ اقامت از این طریق علاوه بر اینکه باید یک شغل خوب داشته باشید باید بتوانید هزینه زندگی خود را بپردازید و توانایی مالی خود را به دولت کانادا ثابت کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کشور کانادا

با توجه به وب سایت visaguide: مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور کانادا و اخذ ویزای این کشور در روش‌های مختلف کمی متفاوت است. اما مهم‌ترین مدارک که در هر نوع اخذ اقامتی باید باشد، عبارتنداز:

 • اصل و کپی پاسپورت فرد متقاضی
 • اصل و کپی مدارک شخصی چون شناسنامه، کارت ملی، کارت واکسنcovid-19 و کارت پایان خدمت آقایان
 • مدارک مربوط به سوابق کاری و سوابق بیمه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • تمکن مالی فرد متقاضی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • عکس دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی فرد متقاضی

سریع‌ترین راه مهاجرت به کشور کانادا

از بین روش‌های اخذ اقامت کشور کانادا که در این بخش معرفی کردیم، روش اکسپرس اینتری (Comprehensive Ranking System-CRS) یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت در این کشور است. این سیستم زیر نظر دولت فدرال کانادا بوده و فرد از طریق تخصصی کاری که دارد می‌تواند اقامت کشور کانادا را دریافت کند.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، هیچ نگران نباشید. ابتدا باید با راه و روش‌های اخذ اقامت این کشور آشنا شوید، سپس می‌توانید نسبت به اخذ اقامت آن اقدام کنید. کشور کانادا کشوری است که شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف چون شغل آزاد، داشتن مهارت، تحصیلات، سرمایه گذاری و... نسبت به اخذ ویزای خود برای زندگی در این کشور اقدام کنید.  

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز