بازدید 8097
رئیس جمهور با دعوت از همه کسانی که واکسن نزده‌اند برای تزریق واکسن، تاکید کرد که در واکسیناسیون هدف ما اقناع است تا اجبار.
کد خبر: ۱۰۸۲۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲ 19 October 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی در گفت و گوی تلویزیونی با گرامیداشت هفته وحدت ،اظهار کرد: نقطه مشترک همه مردم ایران این است که ایران همواره با عزت، بالنده و برخوردار از پیشرفت باشد.

وی ادامه داد: اولویت ما واکسیناسیون عمومی است. بیش از۷۰ درصد دوز اول واکسن تزریق شده و ان شاء الله پیش از آغاز فصل سرما همین مقدار دوز دوم زده می شود. در بخش درمانی و اجرایی و نیروهای مسلح آمادگی برای مقابله با کرونا وجود دارد. نباید در موج احتمالی منفعل باشیم، بلکه باید پیش بینی و پیشگیری لازم داشته باشیم تا شاهد فراگیری موج بعدی احتمالی نباشیم.مردم حتی اگر دو دوز واکسن زده باشند، پروتکل ها را رعایت کنند تا شاهد شرایط بدی برای کشور نباشیم.

هدف ما در واکسیناسیون اقناع است تا اجبار

رییسی با اشاره به اینکه به آنچه گفتیم عمل کردیم تا تلفات کشور زیاد نباشد ،تصریح کرد: از همه کسانی که واکسن نزده اند دعوت می کنم، واکسن بزنند. همه مردم باید توجیه و اقناع شوند تا واکسن بزنند. هدف ما اقناع است تا اجبار.

این شرایط حاصل تصمیمات گذشته است

رییس جمهور درباره رویکرد دولت برای کنترل تورم، خاطرنشان کرد: اولویت دوم دولت معیشت مردم و کنترل تورم و گرانی است. دغدغه روزانه من همین مسایل است اگر نگویم دغدغه هر ساعت من است، من ساعت ها قیمت محصولات و مواد خوراکی را رصد می کنم. در نشست های مختلف دنبال کنترل تورم هستیم. از فشار به مردم مخصوصا اقشار ضعیف خبر داریم. همیشه احساس می کنیم در کنار سفره این‌ مردم هستیم. این شرایط حاصل تصمیمات گذشته است و تصمیمات امروز در آینده در زندگی مردم جلوه می کند.

دولت دنبال استقراض از بانک مرکزی نیست

وی با بیان اینکه استقراض از بانک مرکزی تورم زا است، گفت: دولت دنبال استقراض از بانک مرکزی نیست. در شهریور حقوق ها را بدون استقراض از بانک مرکزی پرداخت کردیم و در مهر هم بدون استقراض از بانک مرکزی پرداخت می کنیم. باید بودجه را واقعی و بدون کسری ببندیم. باید اصلاحات جدی در بودجه اتفاق بیفتد. افزایش حقوق پلکانی انجام می شود. هزینه دستگاه ها باید قابل کنترل باشد.

سفرهای استانی اینطور نیست برویم کلنگ بزنیم

رییس جمهور همچنین درباره تاثیر سفرهای استانی دولت در پیشرفت استان ها، گفت: ما شش روز در سطح ملی کار انجام می دهیم و یک روز به استان ها می رویم. ما فقط مسئولین در تهران نداریم. کار در میدان پشت میز انجام نمی شود. حضور در استان ها دارای برکاتی است. قبل سفر به استان ها نسبت به نیازهای فوری استان توجه می شود. در مرکز این نیازها بررسی می شود و هم در استان ها نیازها شناسایی می شود. این نیازها با حضور مدیران بررسی می شود . بودجه و زمان لازم برای انجام طرح ها بررسی می شود، سپس در جلسه معاون اول بررسی می شود و صورت جلسه شده و به طرح تبدیل می شود. در استان ها مسئولان استانی نظرات خود را در شورای اداری اعلام می کنند.

وی ادامه داد: اینطور نیست ما برویم طرح ها را کلنگ بزنیم. ما طرح‌های نیمه تمام داریم که باید تکمیل شود مثلا در بوشهر اگر چند کیلومتر لوله گذاری شود، یک سد افتتاح می شود یا کارخانه ای ۹۰ درصد پیشرفت داشته است که باید تکمیل شود تا۶۰۰ کارگر مشغول شوند.حتی طرح های بزرگی افتتاح شده است، اما ۱۵ درصد کار مانده است و باید تکمیل شود.

ارتباط ما با مردم قطع نمی شود

رییسی در ادامه با بیان اینکه دولت ما مردمی است و همواره با مردم ارتباط خواهیم داشت، گفت: حتی در شرایط کرونایی با رعایت شرایط با مردم دیدار داریم. ارتباط ما با مردم بسیار مهم است. باید در جمع مردم بود.ارتباط ما با مردم قطع نمی شود. به وزرا گفته ام با مردم در ارتباط باشند. وقتی به محلات می روم، می بینم مسایل خیلی زود حل می شود.برخی گرفتاری ها بخاطر این است که پروژه ها رها شده و دچار فرسودگی شده اند.

رییس جمهور گفت: استاندار ، وزیر و معاون اجرایی ریاست جمهوری مسئول پیگیری طرح‌های استانی هستند. من گفته ام زمان پروژه ها معلوم باشد و حتی تابلو زده شود تا مشخص شود چه زمانی طرح ها تکمیل می شود.ما پیگیری می‌کنیم تا طرح ها تکمیل شود.

ایران هیچگاه میز مذاکره را ترک نکرده است

رییسی درباره برنامه دولت برای مذاکرات هسته ای و رفع تحریم ها ، اظهار کرد: ما کار اقتصاد مقاومتی را دنبال می کنیم و سفره مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم، اما ایران هیچگاه میز مذاکره را ترک نکرده است. ما درباره مذاکرات نتیجه محور آمادگی داریم و آمادگی طرف مقابل، لغو تحریم ها خواهد بود. اقدامات در حال حاضر توسط وزارت خارجه در حال انجام است. ما به آنچه گفته ایم پایبند بوده و جدی هستیم، ولی باید جدیت را در طرف مقابل هم ببینم.

با بخشی از کابینه رفاقت نداشته ام و به من معرفی شده اند

رییس جمهور همچنین درباره انتصابات دولت، افزود: محور ما برای انتصاب افراد کارآمدی، باور داشتن مردم و دلدادگی به نظام و انقلاب است. یقین دارم کسی به من رای نداده، اما او را عضو کابینه کرده ام. قبول داشتن من شرط همکاری با دولت نیست. در استان ها عکس و بنر من را نزنند، بلکه عکس امام و رهبری را بزنند .ضمن تشکر از همه مردم، من هم خدمتگزار هستم. در دولت چند بار تاکید کرده ام، محور ما کارآمدی است و مدیران کارآمد باید تثبیت شوند.

وی اضافه کرد: با بخشی از اعضای کابینه از قبل آشنایی نداشته ام و سابقه رفاقت نداشته ام و به من معرفی شده اند. از من اشکال می گیرند که گروه و دسته ای ندارم. من دنبال شایسته سالاری هستم اما باید در انتخاب مدیران کارآمد دقت شود. این چنین نیست که همه مدیران دولت قبل برکنار شوند. ما سالی یکبار ارزیابی کلانی نسبت به مدیران داریم و اگر کسی کارآمدی نداشته باشد، تصمیم دیگری می گیریم. بحث ، بحث مردم است و من دنبال این نیستم که محبوب القلوب باشم. با کسانی که دنبال خدمت باشند حتما همکاری می کنیم.

به بازار شوک وارد نمی کنیم

وی درباره برنامه دولت برای حذف ارز۴۲۰۰ تومانی ،گفت: پولی که تاکنون پرداخت شده است بجای آنکه به سفره مردم برود، به جیب دلالان رفته است که باید این روند اصلاح شود تا پول به جیب مردم برود و در سفره مردم ظاهر شو،د ولی اینکار را با غافلگیری مردم دنبال نمی کنیم و مردم را بی اطلاع نمی گذاریم و به بازار شوک وارد نمی کنیم.کارشناسان در حال بررسی این مسأله هستند. ما مردم و بازار را در جریان تصمیم خود می گذاریم. اصلاح این مسأله از برنامه های دولت است و در وقت مناسب، مراتب را به اطلاع مردم می رسانیم، زیرا مشارکت مردم شرط موفقیت دولت است.

مقدمات ساخت چهار میلیون مسکن در حال انجام است

رئیس‌جمهور در ادامه درباره میزان اقدامات انجام شده برای ساخت چهار میلیون مسکن گفت: مقدمات کار توسط وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و استانداران در حال انجام است. وزیر راه هم گفت که در شهرستان‌های مختلف اراضی تعیین شده و در حال آماده‌سازی است تا در روستاها و شهرها کار مسکن‌سازی را دنبال کنیم. ساخت مسکن هم نیاز کشور است و هم قانون بوده و هم وعده دولت است.

وی ادامه داد: برخی تردید می‌کنند که آیا این کار شدنی است که ما تاکید داریم باید بشود، زیرا نیاز کشور بیش از یک میلیون مسکن در سال است. ما خود را موظف به اجرای قانون می‌دانیم و با توجه به اقدامات کشور، این کار را هم شدنی می‌دانیم. البته این طور نیست که دولت خودش مسکن بسازد، بلکه کار دولت حمایت، نظارت و هدایت است. ما در چهار سال چهار میلیون مسکن خواهیم ساخت که مقدمات کار هم آماده است و با همت مردم و مسئولان مربوطه این کار اتفاق می‌افتد.

رئیسی در ادامه درباره رویکرد ایران نسبت به منطقه خاطرنشان کرد: ما با عضویت دائم در شانگ های با زیربناهای اقتصادی منطقه ارتباط برقرار کردیم. البته بخش‌های اقتصادی باید در این زمینه فعال شوند. اسنادی نیز باید به امضا برسد که ممکن است زمان ببرد با این حال در زمینه صادرات باید فعال شویم، زیرا صادرات ما می‌تواند در منطقه دو برابر شود و حتما باید شرایط را متفاوت کنیم.

با همه کشورها تعامل خواهیم داشت

وی با بیان اینکه اولویت ما کشورهای همسایه است، تصریح کرد: با این حال با همه کشورها تعامل خواهیم کرد. کشورهای منطقه برای ارتباط اقتصادی و تجاری با ایران مصمم هستند ما هم باید فعالیت مضاعف داشته باشیم. آنچه که تاکنون انجام شده است کافی نیست و ما را راضی نمی‌کند. بنابراین باید فعالیت خود را گسترش دهیم.

پیگیری دیپلماسی اقتصادی لازم است

رئیس جمهور با بیان اینکه پیگیری دیپلماسی اقتصادی لازم است، گفت: در دیدارهای خود با اعضای شانگهای یا دیدار با هیات‌های مختلف در تهران بدون استثنا همه اعلام آمادگی می‌کردند که با ایران ارتباط اقتصادی داشته باشند. آنها از کالای ایرانی استقبال می‌کردند و تولیدکننده ما بداند بازار بسیار خوبی در منطقه دارد. من دیداری با سفرای کشورمان در منطقه خواهم داشت تا در زمینه دیپلماسی اقتصادی فعال شویم.

تشکیل دولتی فراگیر در افغانستان مورد حمایت ماست

رئیس‌جمهور در باره موضع ایران نسبت به جنایات اخیر داعش در افغانستان گفت: تشکیل یک دولت فراگیر که همه گروه‌های فعال و اقوام افغانستان را نمایندگی کند، مورد حمایت ماست. اما امروز داعش به عنوان دست‌ساخته آمریکا در افغانستان در حال جنایت است. راهبرد ما ثبات و وحدت و راهبرد آمریکا بی‌ثبات‌سازی و تفرقه در افغانستان است. اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان و منطقه امنیت‌ساز است. باید تلاش شود افغانستان وضعیت آرامی داشته باشد.

وی ادامه داد : داعش در حال حاضر در افغانستان فتنه‌گری می‌کند. ثبات افغانستان بسیار مهم است. از حاکمان افغانستان می‌خواهم در برابر جنایات داعش ایستادگی کنند و بدانند اگر علیه داعش حرکت جدی انجام نشود و آنها نابود نشوند، زمینه مزاحمت برای بسیاری از کشورها و مردم منطقه فراهم می‌شود و آینده ما بسیار بد خواهد بود. همان کاری که ایران در مقابل گروه‌های تکفیری و داعش انجام داد، همه باید همان کار را در مقابل داعش انجام دهند.

در پنج، شش ماه آخر دولت قبل، تعهدات زیادی ایجاد شد

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت خزانه کشور خاطرنشان کرد: وضعیت ما خوب نبود. به ارزش پول ملی، سفره مردم، بدهکاری دولت و کسری بودجه نگاه کنید تا ببینید چه شرایطی تحویل دولت ما داده شده است. در پنج، شش ماه آخر دولت قبل، تعهدات زیادی ایجاد شد که کسری‌ها را بیشتر کرد، اما ما تلاش می‌کنیم که مشکلات کمتری در زندگی مردم ظاهر شود. غیر از پرداخت حقوق، دستمزدها و یارانه‌ها، باید ماهی 10 هزار میلیارد تومان هزینه دولت قبل را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: با وجود فشار به دولت ما از بانک مرکزی استقراض نکردیم. کسری بودجه آنچنانی و تورم داریم. اما هر چه کار پیش می‌رود، امیدهای بیشتری پیدا می‌کنم و احساس می‌کنم گشایش‌های بیشتری انجام می‌شود. من آینده را بسیار روشن می‌بینم. مشکلات امروز ناشی از آثار تورمی تصمیمات قبلی است و ما تلاش می‌کنیم در تصمیماتمان آثار تورمی وجود نداشته باشد یا حداقل باشد.

وی تاکید کرد: ما بحث اصلاحات اقتصادی را با نخبگان، بازار و مردم در جریان می‌گذاریم. این اصلاحات باید انجام شود. من آینده را با وجود تهدیدها و تحریم‌ها برای کشور بسیار روشن می‌بینم.

در آستانه صد روزگی دولت به مردم گزارش می دهیم

رئیسی در پایان اعلام کرد: در آستانه صد روزگی دولت وی گزارشی از تصمیمات و اقدامات انجام شده دولت به مردم ارائه خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۵۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
گناه مردم در این تصمیمات چیست انشالله شما با این کار اقتصادی که از مدت ها قبل تعیین کرده بودید می بایستی این مسایل راحل کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
گناه مردم در این تصمیمات چیست انشالله شما با این کار اقتصادی که از مدت ها قبل تعیین کرده بودید می بایستی این مسایل راحل کنید.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
دوباره برخلاف وعده های داده شده بازی تکراری شروع شد من نبودم دستم بود. باشه همه اشتباهات و همه مشکلات جامعه مال دولت قبلی بوده حق باشماست ولی مگر شما قول ندادید که همه مشکلات را حل کنید اگر واقعا نمی شه کاری کرد راستشو به مردم بگید چرا وعده خشک و خالی می دهید و بعد از عجز و ناتوانی مثل دولتهای قبلی مشکلات را بر گردن نفرات قبل از خودتان می ندازید راستشو بگید که با شرایط تحریم و خیلی از مشکلات دیگه که در کشور وجود داره هرکس بیاید همین آش هست و همین کاسه.
لطفا راه حل ارائه بدهید نه بازگو کردن صورت مساله و تکرار مکررات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اقا ریس جمهور
شما با علم وضعیت موجود کشور کاندیدای ریاست جمهوری شدید
و وعده اصلاح دادید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
به خدا اگر میدونست . چون دنیای مسولان با دنیای مردم فرق میکنه و همیشه هاله رفاه و امنیت دورشونو احاطه کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خسته نباشي دلاور . انگار دولت قبل از امريكا اومده بود. بابا همه تحت لواي نظام مقدس هستيم. اين دولت و اون دولت نداريم.
پاسخ ها
تت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
نه از انگلیس اومده بود! روحانی دانش آموخته دانشگاه لندن است!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
البته آغاز به کار دولت با گرانی هویج شروع شد.
پاسخ ها
تت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خوبه می گی آغاز به کار!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
گراني هويچ رو كنترل كرد ، حالا مشكل گراني برنج و نخود پيش اومده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
همشون همینو بلدن بگن. مگه توو تبلیغاتت نمیگفتی تورم و گرونی و کمبودها راه حل فوری داره. پس چی شد؟ موقع انتخابات همتون شیر میشین الان ناله میکنین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
شکر خدا که ایشان قصد نداشتند تقصیرها را به گردن دولت قبل بیاندازند

و تمام مشکلات را به گردن دولت قبل نیانداختند

اگر قصد داشتند چنین کنند

نمی دانم چه چیزی مانده که بخواهند بگویند

ان چند رقم را هم می گفتند

این همه طاقچه بالا نگذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
حاصل سنگ اندازی همفکران شما برای به نتیجه نرسیدن برجام و رفع تحریم ها.الان هم تحریم ها عامل اصلی هستند لطفاد فرافکنی نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
دوباره بازی کی بود کی بود من نبودم شروع شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
در مرحله کی بود کی بود من نبودم هستیم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
حالا تا ۴ سال میخواین همین بهونه رو تکرار کنین ؟
یعنی خبر نداشتین از شرایط ؟
اگر بلد نیستین همین شرایط رو درست کنید چرا کاندید شدین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
مرغ که 40 روزه بزرگ میشه و تخم میزاره تخم مرغ هم مشکل قبلی است؟
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
شما که مدعی هستید،کم کاری دولت قبل مثل موضوع واکسن را ظرف یک هفته حل کردید و ظرف یک ماه توانستید عضو شانگهای شوید، برای جبران سایر کم کاری ها سه ماه فرصت کافی نیست؟!!!!!!آن دولت هم میگه مشغول کم کارها و بد کارهای دولت دوست شما بودم که نود درصد اعضای کابینه ات از اعضای همون دولتند.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
ایشان در مورد تورم فرافکنی می کند، چون در این دولت هم اتفاق خاصی نخواهد افتاد، مگر اینکه برجام به نتیجه‌ای برسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اقای رئیس اگر بناست رشد تورم و گرانی ها همین طور ادامه پیدا کند پس شما با شعارهایتان که وعده داده اید

امده اید چکار کنید ؟

امده اید که باز وعده و شعار ها ادامه دهید و

مدام ملت را به اینده امیدوار کنید

اگر نمی توانید تورم دولت قبل را کنترل کنید و حداقل ثابت نگه داری تا رشد نکند

پس فرق شما که ان همه شعار و وعده داده اید با دولت قبل چیست

اگر بناست بگوئید ثمره دولت قبل چی و چی چیه بوده ( که قصد گله هم تازه ندارید)

پس مگر اینها را نمی دانستید که پا به میدان گذاشته اید و شعار و وعده داده اید

اقای رئیس

شما با علم واگاهی کامل به زمین سوخته

ان همه شعار وعده داده اید

پس شما فقط حق دارید از کار گشائی هائی که انجام داده اید بیان کنید

که تا حالا هیچی دیده نشده
جزء ورود واکسن هائی را که در دولت قبل هم قرارداد هن بسته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
ارتباطی که به نتیجه برسد مهمه و فقط ارتباط با مردم به تنهایی فایده ای ندارد.باید موند و دید دولت جدید چطور رفتار خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
حرفهای تکراری، کلی، مبهم و صدمن یه غاز. به دولت قبل برای مرغ طعنه می زدند که قرارگاه مرغ زدند. حالا سه ماه از این دولت می گذرد ولی مرغ کمیاب و گران میباشد. ضمن اینکه کمیابی و گرانی تخم مرغ هم اضافه شده است.در حالیکه از زمان جوجه ریزی تا فروش برای کشتار نهایت 45 روز است. اگر این دولت عرضه داشت می تونست این مشکل را حل کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
آقای رئیسی: شما هم که مشکلات را به گردن دولت های قبل می اندازید؟ مگر شما در ایام انتخابات نگفتید که در زمان کوتاهی میتوان شرایط را بهبود بخشید؟ پس چه شد بهبود شرایط؟ آیا مردم ایران همچنان باید به آرزوهای خوشبینانه و غیر واقعی شما امیدوار باشند؟ ما هیچ تغییری در روند اقتصاد و جهت گیری عدالت محورانه ای که شما وعده میدادید، مشاهده نکردیم. آیا اصلاح ساز و کار مالیاتی هم به دولت قبل مربوط است یا به تحریم های آمریکا مربوط است که دولت شما در دو ماه گذشته هیچ اقدام و حرکتی در این خصوص انجام نداده است؟
اصلاح بودجه را به سال 1401 موکول کردید. چرا از همین الان و برای باقی مانده سال اصلاح بودجه را انجام نمیدهید؟ تکلیف مردم و خانواده هایی که تا پایان سال به دلیل عدم اصلاح بودجه متضرر میشوند و حتی جانشان در اثر گرسنگی یا تبعات ناشی از فقر و عدم عدالت گرفته میشود، چه میشود؟ آیا شما، وزرایتان و نمایندگان و کارگزاران حکومتی حاضرید تا پایان سال گشنگی و محرومیت را بچشید که مردم را به سال آینده حواله میدهید؟ اصولا از ابتدای سال آینده چه تحولی قرار است رخ دهد که الان نمیتوان آن را انجام داد؟ دستوری از رهبری بگیرید و با هماهنگی مجلس، بودجه را حتی یک روز مانده به پایان سال اصلاح کنید. همه ارکان نظام که الان دست شماست پس منتظر چه هستید؟ اگر قرار بود شما هم نتوانید تصمیمات سخت و انقلابی بگیرید و مثل بقیه روسای جمهور درگیر دیوانسالاری و روزمرگی شوید که پس چرا کاندید شدید و اینهمه شعارهای انقلابی و عدالت محورانه دادید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
آقای دکتر رییسی اگر مبحث اشتغال برای شما مهم است لطفا بازنشستگی پبش از موعد را در دستگاههای دولتی مجددا انجام بدهید نیروهای بی انگیزه با 25 سال سابقه خارج شوند و جای انها تعدادی از 16 میلیون جوان بیکار کشور وارد شود..ببینید مگر تا خروجی نباشد می توان ورودی و استخدام جدید داشت؟آقای رییسی این کار دستور قاطع می خواهد به وزارت کار وگرنه صندوق ها دوست دارند تا داخل قبر فرد کار کند و حق بازنشستگی پرداخت کند و صندوق زینه ای نکند ...در ثانی در جریان کرونا و امار واقعی افراد فوت شده بیش از 200 هزار نفر از بازنشستگان فوت کرده اند و ظرفیت انجام بازنشستگی از آن جیث نیز وجود دارد و کرونا به کمک صندوق ای ناکارامد امد .
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خوب هشت سال بود که می گفتید ایشان لیاقت ندارد و تمامی گامهایش اشتباه است دیگر تکرار آن بی مورد است. شما انشاءالله اصلاح خواهید کرد همه منتظرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
حاصل تصمیمات شما رو هم خواهیم دید انشا ا...
اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
تورم که معلوم بود در دولت گذشته وجود داشته، اما وعده تبلیغاتی مهار تورم چی شد؟ این آینده کی میرسه؟ دوره دوم ریاست جمهوری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
مردم به شما رای دادند که قاطعیت را در شما ببینند، شما هم مثل تکنوکراتها صحبت از اقناع میکنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
من هم خیلی وقته قیمت هیچ چیز را رصد نمیکنم چون دیگر توان خریدی ندارم... کارگری از زندگی بیزار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
هشت سال دیگه هم رییس جمهور بعدی همینو میگه این گوی این میدان بهانه و گردن این و آن انداختن بسه ضمتان شما با میل خودتان ریاست جمهوری را پذیرفتید کسی نامه دعوت نفرستاده پس اظهار بی اطلاعی از وضعیت کشور رو نبایست بهانه قرار بدبد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
رئیسی: تورم فعلی، حاصل تصمیمات دولت قبل است
این حرف رو روحانی می گفت چی تیتر می زدند و اونها که سکوت کردن اون موقع چی می گفتن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
فقط تا تونستند دست کردن تو جیب مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
ایشان بفرمایند چندماه یا چند سال دیگر نتیجه تصمیمات دولت ایشان را ببینیم؟
عجب حرفیه، دولت باید جلوی گرانفروشی را بگیرد نه اینکه مشکلات خودشو به تصمیمات غلط گذشته گره بزند.
شایسته است دولت در تمامی مناطق شهری و روستای ستاد مبارزه با گرانفروشی و سوداگری راه بیندازد. شما نگاه کنید این فرقون سازان سایپا و ایران خودرو که زیر نظر خود دولت هست چه بلایی به سر مردم میآرن؟
مردم از مماشات دولت با خائنین و متجاوزان به حقوقشان خسته و فرسوده شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
برای مشکلات بعد از 4 سال هم یکدولت پیداکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
تورم فعلی حاصل تصمیمات دولت قبل نیست ، حاصل تلاش بی وقفه و شبانه روزی یک عده از خدا و مردم بی خبر هست که نگذاشتند آب خوش از گلوی مردم پایین برود . حالا شما بفرمایید دولت قبل و ماهم قبول میکنیم . طبق فرمایش شما باید با تصمیات دولت قبل همینطور سر کنیم ؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خوب کلا همیشه تقصیر دولت قبل بوده وعده های انتخاباتی چه شد همش پشم بود ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
شما كه تيم اجرايي نداشتي رئيس جمهور نمي شدي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خب تصمیمات دولت قبل را برگردانید. شجاعت همین کار را هم ندارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
40سال همین حرفا گفتند برنامه نداشتن رییس جمهور شدن شما حالا تصمیم دارید یک تورم وارد کشور کنید شما از کدام کارشناسان مطرح کشور نظر خواهی میکنید حرف وزیر مسکنمیگه کل مسکن در4سال یک میلیون شما میگی دیالی یکی میدانید برا مسکن مورد نظر شما چقدر مصالح نیاز هست. مردم سرکار شما قبل از انتخابات گفتید مردم حق زندگی دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
مشکلات حاصل دولت قبلی بود یا قبل ترش مهم نیست. حتما می دونستی قبل از وارد شدن به انتخابات. و وعده حل شدن دادی سید. اگر نمی تونستی اصلا نباید ورود می کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
استاندار کرمانشاه مسول میدانی ودرهمه جا برای مشکل حضور دارند وانگیزه وشناخت کافی به منطقه ومشکلات آن وانصا فا تلاشگر ومومن وخدمتگزار است اهل سیاسی بازی نیست.دست پاک ودرشرایط فعلی ویژگی های یک مسول کارآمد و...دارد چرا نماینده ها وافراد دیگر سعی در تضعیف وتعویض دارند؟؟واقعا چرا؟این با مرام شما سازگاری ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
به وزیر کشور بفرماید تسلیم جو وفشار نشود چون رئیس جمهور عوض شده استاندار باید عوض شود وبه طبع آن بقیه.....
ما افراد خدوم واشنا به به مشکلات منطقه وکار آمد داریم مانند استاندار کر مانشاه حالا فشار می‌آورند که تعویض...والله استان ضرر می‌کند
..
‌‌‌
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
بابا دلت خوشه
استاندار فقط تابع مقامات بالاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
آن دولت می گفت نمی گذارند

اینها آمدند و گفتند ما می توانیم چون می گذارند که ما بتوانیم

حالا می گویند این مشکلات اثرات عملکرد دولت قبل است

نتیجه می گیریم که اگر می گذاشتند که آنها بتوانند ، راه هموار می شد و اینها هم می توانستند . البته شاید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
انشالا دولت بعدی گردن دولت شما نیتدازد الهی این نشود و مردم یکم به ارامش ارزونی رونق کار برسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اگر تورم فعلي حاصل دولت قبل است و شما هم نميتوانيد كاري انجام بدهيد خودتون رو اذيت نكنيد بذاريد براي دولت بعدي. تا بوده همين بوده گردن هم انداختيد كاري هم نكرديد. فقط نميدونم چرا اصرار به قبول مسئوليت و قدرت داريد در حالي كه هيچ كاري از دستتون بر نمياد.
ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
بله همه عالم وآدم میدونیم که روحانی ودولت نالایقش چه خیانت وبلایی سرملت مظلوم مااوردن نفرین ماتاابد بردولت روحانی است......... اما تاقیام قیامت که نباید تاوان روحانیوبدیم سیدعزیزم تودرستش کن مگروعده هایت که میگفتی من درستش میکنم که چنان رفاه وآسایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اینهم چقدر زود یاد گرفت که ، بی عرضگی ها رو بندازه گردن دولت قبل
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
کدام مشکل..کدام تورم..کدام سختی..مگه میشه وقتی طرف خودش دغدغه هیچکدوم رو نداشته باشه و بخواد درک کنه ..جناب ریسی شما از سریلانکا که نیامدید..تو همین کشور ان هم ریس یکی از سه قوه بودید..در ضمن هر چند ی هم جلسات سران قوا بوده یعنی دقیقا میدانستید مشکل چیست و از کجاست..و با علم به ان کاندید شدید..پس چرا وعده دادید؟ در ضمن معاون اقتصادی شما محسن رضایی مگه نمی گفت پول ایران رو یکی از قوی ترین پول منطقه خواهد کرد...بله پاسخ همه این سوالها این است که به زمان احتیاج است..کاملا منطقی ..ولی حداقل انتظار اینکه قیمت ها...تورم فعلا ثابت بماند تا به مرور زمان کم کم نزولی شود ..نه اینکه طبق معمول هر روز یک قیمت و بیشتر از دیروز....
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
بهتر است ریس جمهور شعار ندهد آینده روشن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
این طو.ری نمی تونی از زیر بار مسولیت شانه خالی کنید بی محلی شما در عرض دوماه به بازار از هم گسیخته شرایط تورم زار را بصورت تصاعدی افزایش داده بعلاوه افزایش قیمت در اواخر دولت روحانی واکنون به عهده شما وهمان کسانی هستند که شما را ریس جمهور کردند چون شما وانها باعث به انجام نرسیدن مذاکرات وگرانی ارزوسایرمایحتاج مردم شدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
بازم شروع شد
تقصيرات رو بنداز گردن شيفت صبح
اگه نشد بنداز گردن تحريم آمريكا
اگه نتونستي كاري كني تقصير رو بنداز گردن مردم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
تقصیر دولت قبل بود. چقدر این جمله آشناست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز