بازدید 6899
۳

سود زباله‌های تهران به جیب مافیا می‌رود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه جمع‌آوری غیرمتعارف زباله و زباله گردی چهره شهر را زشت و نازیبا می کند، بر لزوم تغییر در شیوه جمع‌آوری زباله برای مبارزه با زباله‌گردی و قطع دسترسی مافیا تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۸۲۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ 15 October 2021

به گزارش «تابناک»، احمد صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند برخورد مدیریت شهری با تخلف در حوزه جمع‌آوری زباله و زباله‌گردی، گفت: متاسفانه موضوع زباله‌گردی و جمع‌آوری زباله به صورت غیرمتعارف و خارج از عرف اخیرا زیاد نشده بلکه از گذشته زیاد بوده و یکی از مواردیست که چهره شهر را زشت و نازیبا می کند.

وی افزود: سود و نفع این کار هم به جیب محرومین نمی‌رود، بلکه این سود به یکسری مافیای جمع‌آوری زباله می‌رسد و از سوی دیگر این افراد شهر را هم از کسب درآمدهای این حوزه محروم می‌کنند.

وی ادامه داد: درباره برخورد با این تخلف باید توجه کنیم که مجموعه شهرداری تهران ضابط قضایی نیست و در این جایگاه هم نیست که بتواند به عنوان ضابط قضایی به موضوع ورودی داشته باشد از سوی دیگر گستره این کار هم انقدر گسترده است که شاید تشکیلات عظیمی نیاز باشد که مشکل و معضل این بخش را حل کند.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: باید شیوه جمع‌آوری زباله را تغییر دهیم تا از طریق تحقق این مهم، دسترسی مافیا به زباله ها قطع و به دنبال آن هم زباله گردی کم شود، لذا نیازمند انجام کاری مبنایی هستیم که خوشبختانه در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران این کار آغاز شده است و روی بحث پسماند و مدیریت آن کار ویژه و خاصی در حال انجام است .

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۳
سلام معمولا در کشورهای مترقی در بخش ساختمانهای بزرگ ظروف مجزا برای پسامد ها خشک و تر و ارگانیک و غیر ارگانیک در نظر می‌گیرند و بعد از تکمیل شده با شرکت‌های طرف قرار داد این محموله‌ای جمع آوری و از منطقه خارج می شود و قیمت آن هم بر اساس توافق اخذ می‌گردد. و بعضی هم پسامدها را در ظروف کنار خیابان می ریزد که آنهم توسط شهرداری جمع آوری می‌گردد.لذا در تهران ویا کل کشور باید از این شیوه استفاده کرد تا کمی چهره شهر بهتر و دست دلال‌ها هم کم شود . این ضایات را شهرداری مي تواند خریداری و مبلغ آنرا را بابت عوارض و یا .... با مردم تهاتر کند . تا فرهنگی شود برای همکاری متقابل مردم و شهرداری
بره سود تو جیب شهرداری خوبه...
تو ایران همه چی دست مافیاست.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم