بازدید 4600

شجاعی: کی گفتم امسال از فوتبال خداحافظی می‌کنم

کد خبر: ۱۰۸۱۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴ 13 October 2021

مسعود شجاعی درباره تساوی یک بر یک در دیدار دوستانه نساجی و سپاهان اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود و به شخصه طبق آنچه خودم از درون زمین دیدم خیلی راضی بودم. مربیان هر دو تیم هم تا حدودی راضی بودند. زمین کیفیت خوبی داشت و مسابقه خوبی انجام شد. هر دو تیم سعی کردند در فاصله یک هفته تا آغاز لیگ برنامه خود را پیاده کنند زیرا آخرین فرصت‌شان برای محک خوردن جدی در یک بازی خوب بود. دیدار نساجی و سپاهان برای هر دو تیم مفید بود که بار فنی خیلی زیادی داشت.

وی در مورد اینکه پس از حضورش در نساجی صحبت‌هایی مطرح شد مبنی براینکه آخرین سال فوتبال خود را پشت سر خواهد گذاشت، عنوان کرد:‌ من چنین صحبتی نکردم. و هیچ وقت نگفتم امسال سال آخرم است اگر قرار به چنین اتفاقی باشد از طریق صفحات شخصی‌ام حتماً این موضوع را عنوان خواهم کرد تا قبل از اینکه سایر افراد بدانند خودم اطلاع‌رسانی کنم. اما هرگز از چنین جمله‌ای استفاده نکرده‌ام.

کاپیتان نساجی درباره حضورش در این تیم گفت: طبیعی است این حرف کلیشه‌ای باشد اما واقعیت است که نساجی تیمی ریشه‌دار و قدیمی است و هواداران خیلی خوبی دارد اما با صراحت می‌گویم یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب این تیم حضور ساکت الهامی در نساجی است. وی از مربیان با دانش با بار فنی بالا در فوتبال کشورمان است و دوست داشتم بار دیگر با الهامی کار کنم. خدا را شکر این فرصت پیش آمد وقتی هم به نساجی آمدم و با بچه‌ها آشنا شدم فهمیدم از لحاظ اخلاقی و فنی تیم فوق‌العاده‌ای است.

شجاعی در مورد خاطرات خوبش با ساکت الهامی در تیم تراکتور توضیح داد: کار کردن با وی برای من لذت‌بخش است زیرا مربی پیگیر و با دانشی است و همیشه سعی دارد علم خود را به‌روز کند. من عاشق هر روز تمرین کردن هستم و می‌‌خواهم چیزهای جدیدی یاد بگیرم. این موضوع برای من خیلی مهم است کسی بالای سر تیم باشد و آن را تمرین بدهد که همه‌جوره عاشق کارش است و دوست دارد هر روز نکات جدیدی یاد بگیرد.

وی اضافه کرد: خیلی وقت‌ها دیدارهای خوبی که از تلویزیون پخش می‌شود با ساکت الهامی می‌بینیم و در مورد آنها بحث و تبادل‌نظر می‌کنیم. این موضوع واقعاً برای من لذت‌بخش است.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد دیدار دیروز شاگردان دراگان اسکوچیچ مقابل کره جنوبی اظهار داشـت:‌ بازی خوبی بود. شاید نظر دادن من خیلی جالب نباشد و فقط می‌توانم برای تیم ملی آرزوی موفقیت کنم. جدا از آرزویم برای صعود تیم ملی به جام جهانی قطعاً این تیم به این رقابت‌ها صعود خواهد کرد زیرا همه بازیکنانش در بهترین شرایط کیفی هستند و همه آنها در باشگاه‌های خود بهترین عملکرد را دارند. امیدوارم تیم ملی با مربی که اکنون بالای سر بچه‌ها است به جام جهانی صعود کند و برای اسکوچیچ هم آرزوی موفقیت دارم.

شجاعی در خصوص اینکه ظاهراً با کنایه نسبت به تیم ملی صحبت می‌کند و آیا موافق انتقادات مطرح شده نسبت به اسکوچیچ با توجه به عملکرد این مربی و کسب 10 برد و یک مساوی در 11 مسابقه گفت: کجا با کنایه حرف زدم؟ با صراحت و خیلی روشن و واضح حرف زدم و برای تیم ملی و سرمربی‌اش آرزوی موفقیت کردم. هر کسی به این تیم بیاید سلیقه‌ برخی‌ها وی را قبول می‌کند و برخی هم مربی را قبول ندارند. اما فارغ از نگاه فوتبال‌دوستان، عزیزان و هموطنان مهم در آخر تیم ملی کشورمان است نه اینکه چه کسی بازی می‌کند و مربی ما چه کسی است.

وی افزود: مهم این است تیم ملی در راه درست قرار بگیرد و کار خود را درست انجام بدهد تا نتیجه بگیرد. امیدوارم چنین اتفاقی برای تیم ملی رخ بدهد.

کاپیتان سابق تیم ملی در خصوص اینکه برخلاف انتقادات مربیانی مثل جواد نکونام و حمید مطهری طرفداران اسکوچیچ اعتقاد دارند نتایج تیم ملی با وی مثبت بوده و یک تساوی مقابل کره نتیجه بدی نیست، عنوان کرد: همیشه در هر دوره‌ای سرمربی تیم ملی موافقان و مخالفانی داشته‌ اما در جایگاهی نیستم که به عنوان یک بازیکن در این مورد نظر بدهم. نکونام و مطهری مسائل را بهتر از من می‌دانند و نظر خودشان را گفته‌اند مربیان باید در مورد عملکرد اسکوچیچ نظر بدهند.

شجاعی در پاسخ به این سؤال که آیا پس از جدایی‌اش از تیم ملی بحثی برای برگزاری بازی خداحافظی وی مطرح شده است، اظهار داشتن کرد: آدمی هستم که هیچ وقت در هیچ زمینه‌ای از کسی توقع ندارم درباره بازی خداحافظی‌ام در این شرایط فدراسیون توقعی نیست. دعوت به تیم ملی هم سلیقه سرمربی است و در هر دوره‌ای برخی بازیکنان دعوت می‌شوند یا نمی‌شوند. قطعاً سلیقه اسکوچیچ هم این بوده که من در کارش جایی نداشته باشم اما به نظرش احترام می‌گذارم و کارم را انجام می‌دهم اگر قسمت باشد روزی در تیم ملی خواهم بود و غیر این صورت همچنان برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی