بازدید 6694

البرز به قله پیک پنجم کرونا رسید

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، گفت: اگر رعایت‌ها به همین شیوه ادامه داشته باشد، می‌توانیم به کاهش شیب بیماری امید داشته باشیم. مگر اینکه سویه جدید لامبدا به سویه دلتا اضافه شود و تعداد بیماران افزایش پیدا کند.
کد خبر: ۱۰۷۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱ 24 August 2021

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مهرداد بابایی سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ نفر در استان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تعداد مراجعیم سرپایی استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۹۰۰ نفر هم به صورت سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه کرده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه به نظر می‌رسد در قله پیک پنجم کرونا قرارگرفته‌ایم، توضیح داد: هرچند تعداد بیماران هنوز بالا است ولی به نظر می رسد به نقطه تثبیت رسیده‌ایم.

بابایی تاکید کرد: خوشبختانه طی چند روز گذشته شاهد افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم هستیم و میزان رعایت از کمتر از ۴۰ درصد به بالای ۶۵ درصد رسیده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز افزود: اگر رعایت مردم به همین شیوه ادامه داشته باشد، می‌توان به کاهش شیب بیماری امید داشته باشیم. مگر اینکه سویه جدید لامبدا به سویه دلتا اضافه شود و تعداد بیماران افزایش یابد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022