بازدید 5768

کاهش و خروج کارکنان سفارت آلمان در کابل

وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه اعلام کرد که سفارت کشورش در کابل به علت وضعیت امنیتی در افغانستان روند کاهش و خروج شماری از کارکنان خود را آغاز کرده است.
کد خبر: ۱۰۶۹۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴ 13 August 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از واشنگتن پست، هایکو ماس به خبرنگاران گفت: آلمان به دلیل اوضاع وخیم امنیتی در افغانستان، کارکنان سفارت خود در کابل را به حداقل نیروی عملیاتی لازم کاهش می‌دهد.

ماس در ادامه افزود: تیم پشتیبانی بحران بلافاصله به پایتخت افغانستان فرستاده می‌شود تا امنیت سفارت را افزایش دهد.

وی از همه شهروندان آلمانی خواست که فوراً افغانستان را ترک کنند و افزود که پرواز‌های چارتری برای خروج دیپلمات‌ها و کارکنان محلی که در سفارت کار می‌کنند، پیش بینی می‌شود.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت ویزا برای افغان‌ها نیز در آینده در آلمان صادر می‌شود تا روند خروج مردم از این کشور تسریع یابد.

اتحادیه اروپا، همزمان با پیشروی‌های سریع نیرو‌های طالبان در افغانستان و ادعای تازه این گروه در باره تسلط بر استان‌های بادغیس و هلمند، تهدید کرد که طالبان در صورت مسلط شدن بر افغانستان، با انزوای بین المللی روبه رو خواهد شد.

با تشدید حملات طالبان به شهر‌های افغانستان، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پیش بینی کرده اند که نیرو‌های این گروه تا ۹۰ روز دیگر، کابل پایتخت را تصرف کنند.

انگلیس روز پنجشنبه همزمان با پیشروی گسترده نیرو‌های طالبان در سراسر افغانستان، اعلام کرد که برای تضمین خروج امن دیپلمات ها، نظامیان، شهروندان و تا چهار هزار تن از کارکنان افغان انگلیس از افغانستان، فوری ۶۰۰ نظامی دیگر به این کشور اعزام خواهد کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه