بازدید 7640
۱

حمله کوروش باقری به مرادی: از رسوایی دوپینگ ۲۰۰۶ حرف بزن

کد خبر: ۱۰۶۹۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸ 10 August 2021

سرمربی اسبق وزنه برداری ایران گفت: سعید محمد پور در المپیک لندن تست دوپینگ داد و علی مرادی با مطرح کردن این بحث می‌خواهد افکار عمومی را از نتایج ضعیفی که گرفته، منحرف کند.

به گزارش تابناک ورزشی، کوروش باقری درباره صحبت‌های علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری مبنی بر اینکه سعید محمدپور مشخص نیست در المپیک لندن آزمایش دوپینگ داده یا نه و از مقام پنجمی به مدال طلا رسیده است، بیان کرد: صحبت‌های آقای مرادی یک فرافکنی واضح است. ما با شش وزنه‌بردار به المپیک لندن رفتیم و هفت مرتبه تست دوپینگ دادیم. فکر می‌کنم سجاد انوشیروانی دو بار تست داد. خیلی از کشور‌ها تستشان مثبت شد و فقط تیم ایران، بدون مشکل بود. سعید محمد پور هم تست دوپینگ داد، حتی دو نفر که بعد از او بودند محروم شدند. مگر می‌شود از نفرات پایین‌تر از او تست دوپینگ گرفته باشند، اما از او نه؟ فکر می‌کنم این حرف‌ها بیشتر جنبه این را دارد که افکار را از نتایج ضعیفی که گرفته، منحرف کند و نکته بعدی این است که بخل و حسد او را نشان می‌دهد.

او ادامه داد: اگر علی مرادی در مورد دوپینگ در گذشته نقد می‌کند باید به یاد داشته باشد که بزرگترین رسوایی دوپینگ در سال ۲۰۰۶ که تست ۹ نفر مثبت شد، در زمان مدیریت خود آقای مرادی بوده است. فکر می‌کنم اول باید در مورد اتفاقات سال ۲۰۰۶ صحبت کند، بعد به مسائل دیگر بپردازد.

*اگر سهراب مرادی مصدوم شد، زیر نظر خودشان بوده است

باقری در مورد نتایج المپیک توکیو نیز گفت: کسب مدال نقره از قبل قابل پیش بینی بود علی داوودی یک مدال با ارزش کسب کرد. او و علی هاشمی هردو تلاش خود را کردند، اما تمام توان هاشمی همین بود و بیشتر از این وزنه نزده بود. اکنون هم در مورد مصدومیت سهراب مرادی صحبت می‌کنند، اما نکته این است که هر اتفاقی برای سهراب مرادی افتاده است زیر نظر خودشان بوده است. شنیدم که رئیس فدراسیون گفته من در سه ماهی که نبودم سهراب مرادی مصدوم شده، اما این سوال برایم پیش آمده است که اگر او نبود، سرمربی، نایب رئیس و دبیر فدراسیون که تغییری نکردند و آن‌ها حضور داشتند. مردم این مسائل را کاملا می‌فهمند.

*راغب هستم بدانم تمرینات اسلامی یعنی چه

سرمربی اسبق وزنه‌برداری ایران با اشاره به صحبت‌های علی مرادی مبنی بر اینکه تمرینات اسلامی انجام می‌دهند، تصریح کرد: من خیلی راغب هستم آقای مرادی توضیح بدهد تمرینات اسلامی در وزنه برداری چه چیزی است و چه تفاوتی با تمرینات غیر اسلامی دارد. استفاده از این کلمات، فقط برای فرار به جلو است تا افکار عمومی از مشکلات وزنه برداری دور کند. در این شش سالی که آقای مرادی رئیس فدراسیون شده واقعاً چه کار کرده است. من با افتخار می‌گویم سرمربی تیمی بودم که در المپیک لندن توانست سه مدال طلا و دو نقره بگیرد. در المپیک ریو هم دو مدال طلا کسب شد که آن هم توسط کسانی بود که از همان تیم المپیک لندن بودند. اکنون چه اتفاقی می‌افتد که وقتی در المپیک توکیو یک مدال نقره می‌گیریم، رئیس فدراسیون عملکرد خود را عالی می‌داند و این نشان می‌دهد که تمام توان این فرد همین است و اوج آرزویش، همان یک مدال نقره است.

*اگر مرادی در سال ۲۰۰۰خوب کار کرد دلیل نمی‌شود بخاطر نتایج ضعیف امروز تشویق شود

باقری با اشاره به اینکه علی مرادی در توجیه عملکرد امروز خود پای مدال‌های المپیک سیدنی را پیش می‌کشد، تاکید کرد: این که یک رئیس فدراسیون درگذشته یک کار خوب انجام داده، اما امروز خراب کرده است دلیل نمی‌شود که بخواهد به خاطر همان کار گذشته مورد تشویق قرار بگیرد. علی مرادی سال ۲۰۰۰ رییس فدراسیون بود و خوب کار کرد، اما این توجیه نمی‌شود برای اینکه بعد از ۲۱ سال نتیجه خوبی نگرفته است و بخاطر گذشته از نتیجه ضعیف امروز چشم پوشی کرد. این مدل جواب دادن فکر می‌کنم برای بچه‌های دبستانی کارساز باشد نه مردم فهیم ایران.

*داودی را هم از دست بدهند باید خود بیرانوند و مرادی دوبنده بپوشند و وزنه بزنند

باقری در پاسخ به این پرسش که چه اقدامی باید انجام داد تا علی داوودی را حفظ کرد تا بتواند روند رو به رشد خود را ادامه دهد، گفت: فدراسیون در این سال‌ها کسی را نساخته است و مجبور است که این دو نفر را حفظ کند و اگر این دو نفر را هم دست بدهد بیرانوند و علی مرادی باید خودشان دوبنده بپوشند و وزنه بزنند، چون کسی دیگری را ندارند.

*نقطه نظرات من ایراد با مدرک درستش را بگویند

او با اشاره به صحبت‌های دبیر فدراسیون وزنه برداری چرا سهراب مرادی به جای اینکه در خانه وزنه زد در قهرمانی آسیا این وزنه را بالای سر نبرد، گفت: اتفاقاً این سوال را باید خود بیرانوند جواب بدهد که چه اتفاقی افتاده است که وزنه بردار وقتی زیر نظر فدراسیون است چنین وزنه‌ای را نمی‌زند، اما وقتی در خانه تنها است، وزنه ۲۳۰ کیلوگرم را می‌زند و این نشان دهنده نقطه ضعف فدراسیون است.

باقری افزود: دبیر فدراسیون از این ناراحت است که ما بلافاصله بعد از مسابقه نقطه نظرات خود را گفتیم و من این سوال را دارم قبل از المپیک که نباید حرفی بزنیم بعد از المپیک هم نباید چیزی بگوییم پس ما چه زمانی باید نقطه نظرات خود را اعلام کنیم. اگر نقطه نظرات ما ایراد دارد رسانه در اختیارشان است و خیلی زیبا هم با کلمات بازی می‌کنند بیایند با مدرک و سند پاسخ بدهند که کدام قسمت از نقطه‌نظرات ایراد دارد و به مردم و اهالی وزنه‌برداری توضیح بدهد. من قاطعانه می‌گویم وزنه‌برداری نسبت به شش سال پیش از لحاظ رکوردی و کمی افت پیدا کرده است و این را براساس نتایج قهرمانی کشور و لیگ و تعداد قهرمانان می‌گویم. اگر اشتباه می‌گویم کافی است تعداد قهرمانان و کیفیت رکورد‌ها را با پنج، شش سال پیش مقایسه کنند که کار سختی هم نیست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کوروش جان ناراحت نشو ما هم مثل خودتان در حیرتیم مرادی و رفقاش از کدام عمل کردشان شادی میکنند
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی