بازدید 2903
کد خبر: ۱۰۶۶۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹ 27 July 2021

الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک تصویب شد و این مصوبه برای تمامی دستگاه‌های عمومی و دولتی که از مقررات شورایعالی شهرسازی و معماری کشور تبعیت می کنند لازم الاجراست.

در هشتمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری که دوشنبه 4 مرداد ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری کشور، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، پیروز حناچی شهردار تهران و رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران و سایر اعضای شورایعالی برگزار شد، الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک تصویب شد.

به گفته الهام فخاری دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک، این مصوبه دارای بخش‌هایی مانند ارزیابی تاثیر پروژه‌های شهری بر زندگی کودکان و نوجوانان، تشکیل شوراهای مشورتی کودکان در شهرها، اطلس شهری کودکان و نوجوانان و همچنین ساختار نظارت و پایش مصوبه با محوریت سازمان شهرداری ها و دهیاری‌هاست.

این مصوبه برای تمامی دستگاه‌های عمومی و دولتی که از مقررات شورایعالی شهرسازی و معماری کشور تبعیت می کنند لازم الاجراست و گزارش فعالیت های تمامی دستگاه ها در راستای اجرای مصوبه توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گردآوری، بررسی و برای اخذ تصمیمات لازم به دبیرخانه شورای عالی ارائه می شود.

همچنین ادارات و واحدهای شهر دوستدار کودک از طریق شوراهای اجرایی شهر دوستدار کودک موظف به هماهنگی های لازم برای تدوین و اجرای برنامه های یکپارچه شهر دوستدار کودک خواهند شد.

با اجرایی شدن این مصوبه از این پس ساختارهای موازی و موازی کاری‌ها در سطح ملی و محلی به اتمام رسیده و همه دوستداران واقعی و دلسوزان کودک و نوجوان در ساسر کشور با این پشتوانه قانونی بدون ابهام و سردرگمی و با طی مسیر کارشناسی و تخصصی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین