بازدید 4871

روابط دو جانبه محور گفت‌وگوی تلفنی جانسون با بنت

نخست وزیر انگلیس در نخستین تماس تلفنی با همتای جدید صهیونیستی خود درباره توسعه روابط دوجانبه گفتگو کرد.
کد خبر: ۱۰۶۲۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰ 09 July 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون روز جمعه در این تماس تلفنی انتصاب نفتالی بنت به نخست وزیری رژیم صهیونیستی را تبریک گفته و تقویت روابط میان انگلیس و اسرائیل را مورد تاکید قرار داده است.

بر اساس این گزارش دو طرف نسبت به تعمیق همکاری‌ها در زمینه مسائل دفاعی، امنیتی، فناوری و تجارت متعهد شدند. آن‌ها همچنین درباره تلاش مشترک برای مقابله با ویروس کرونا و تقویت همکاری‌های علمی بین کارشناسان و اشتراک داده‌ها در زمینه واکسن ضد کرونا تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر انگلیس با اشاره به اهمیت همکاری‌های بین‌المللی در زمینه مقابله با تغییرات اقلیمی ابراز امیدواری کرد که طرف صهیونیستی بتواند در نشست بین المللی تغییرات آب و هوایی گلاسکو در ماه نوامبر آینده شرکت کند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری انگلیس اشاره‌ای به گفت و گوی دو طرف درباره تحولات بین‌المللی نشده است.

بنت رهبر حزب یمینا با یائیر لاپید رهبر حزب یش عتید با گردهم آوردن افراد مخالف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین در یک ائتلاف به ۱۲ سال نخست وزیری وی پایان داده و یک کابینه با حضور طیف‌های مختلف سیاسی تشکیل دادند.

طبق توافق تشکیل کابینه جدید نخست وزیری به صورت چرخشی بین بنت و لاپید است بدین گونه که بنت تا سال ۲۰۲۳ به عنوان نخست وزیر و لاپید به عنوان وزیر خارجه نقش آفرینی می‌کنند و در دوره دوم لاپید نخست وزیری را بر عهده خواهد گرفت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم