بازدید 21164
۲

دستگیری انتشاردهندگان تصاویر مستهجن

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی اظهار کرد: متهمانی که اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن در شبکه‌های اجتماعی می‌کردند، شناسایی و بازداشت شدند.
کد خبر: ۱۰۶۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ 07 July 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سرهنگ علی محمدپور، امروز چهارشنبه ۱۶ تیرماه به رسانه‌های گروهی گفت: مأموران پلیس فتای خراسان جنوبی با تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته در فضای مجازی، با افرادی که اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن، انتشار کلیپ‌هایی در خصوص مصرف مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی می‌کردند رو به رو شدند که به علت حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های تخصصی و شگردهای پلیسی متهمان شناسایی و با وجود این که متهمان به سن قانونی نرسیده بودند، با هماهنگی مقام قضایی برای اخذ اظهارات به همراه والدین به پلیس فتا احضار شدند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت : در بازجویی‌های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم انتسابی شدند، ولی در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده به جرم خود اعتراف کردند.

وی افزود: مأموران در این زمینه ۳ متهم بازداشت کردند که متهمان بازداشت شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

محمدپور هشدار داد: برابر قانون هرگونه انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن و مبتذل در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبری و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

وی از مردم خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
چینیا حق کاپیتولاسیون دارند؟
کم کم به لطف نمایندگان از این اخباز زیاد میبینیم.
- باند استفاده کنندگان از فیتر شکن منهدم شد.
- متهمان استفاده از اینستاگرام
- گروه های مستهجن واتساپ
راستی اینا برق داشتن مگه از این کارا بکنن؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم