بازدید 58323
دو هزار و چهارصد و چهلمین بسته ویژه خبری «تابناک»

واکنش تند محمود صادقی به اظهارات روحانی / سعید جلیلی اولین دوگانه انتخابات ۱۴۰۰ را کلید زد / شرایط کشور باعث شده که رئیسی برای آمدن مردد باشد

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: پیشنهاد عجیب یک نماینده برای ضمانت اجرایی لغو تحریم‌ها / خباز: عارف می‌آید و شایستگی ریاست‌جمهوری دارد و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۴۷۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸ 22 April 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

واعظ آشتیانی: دعواهای نمکی و روحانی سیاسی است

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگویی با «آزادی» در این باره گفت: « قرائن نشان می‌دهد که متاسفانه در بخش بهداشت به خصوص در بحث مقابله با کرونا بین ریس جمهور و وزیر بهداشت یک نگاه متفاوت وجود دارد. اگر به این موضوع تخصصی نگاه کنیم باید حق را به وزیر بهداشت بدهیم به خصوص که در این مدت دیده‌ایم آقای رئیس جمهور در نقش سخنگوی ستاد مقابله با کرونا عمل کرده که این با توجه به جایگاه او و تخصصی بودن این موضوع شایسته نیست اما برای قضاوت در این باره نکات دیگری را هم باید در نظر گرفت».وی توضیح داد: «دقت داشته باشید که هر وزیری که از مجلس رای اعتماد می‌گیرد ضمن اینکه وزیر است و مسئول وزارتخانه مربوطه، عضو هیات دولت است. یعنی در هر تصمیمی که در هیات دولت گرفته می‌شود، نقش و مسئولیت دارد لذا اینطور نیست که آقای وزیر بهداشت فقط مسئولیت این وزارتخانه را به عهده داشته باشد. نگاه‌های تخصصی ایشان قطعا در جلسات دولت مورد توجه قرار می‌گیرد».این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید براینکه « این وضعیت بگومگو که اکنون شاهد هستیم نه به صلاح دولت است و نه رئیس جمهور و نه حتی خود آقای وزیر» گفت: « هر بحثی که هست باید در هیات دولت مورد بررسی قرار بگیرد. آقای وزیر هم باید بتواند با استدلال‌های قوی و منطقی خود دیگران را قانع کند».

وی با اشاره به اینکه «اکنون گرفتار موج وحشتناک کرونایی هستیم» گفت: «در این مقطع پرداختن به حواشی و گلایه ها از سوی طرفین غیر از خسران و گرفتاری برای کشور و جامعه نتیجه‌ای ندارد.»واعظ آشتیانی با بیان اینکه « به نظر من بخشی از این بگومگوها سیاسی است» گفت: «این طور که به نظر می‌رسد آقای وزیر بهداشت و رئیس جمهور هر یک می‌خواهند به نحوی عمل کنند که در آینده مورد پرسش قرار نگیرند و بتوانند با فرافکنی از حواشی احتمالی فرار کنند. ما اما امیدواریم که خالصانه و صادقانه این چند ماه را هم خدمت کنند تا مردم بیشتر صدمه نبینند».وی در پاسخ به اینکه آیا اگر اکنون در نیمه دولت دوم روحانی بودیم و نه در ماه‌های پایانی باز هم احتمال داشت که شاهد چنین برخورد و رویکردی از وزیر باشیم؟ گفت: « این موضوع واقع بستگی به روحیات افراد مسئول دارد. به نظر من اگر یک نفر واقعا آزاده باشد برایش اهمیت ندارد که اول دولت است یا آخر و بنا به قسم حرفه‌ای خود عمل می‌کند و هر جا هم که زورش نرسد به وظایف خود عمل کند، استعفا می‌دهد».

اتهام سنگین نماینده مجلس علیه روحانی

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مجلس، روحانی رئیس جمهوری را به تحریک نیروهای مسلح متهم کرد.سید ناصر موسوی لارگانی در حساب توئیتر خود نوشت: اگر روحانی به موقع تادیب شده بود، شاهد آن نبودیم به جای سامان دادن به اوضاع نابسامان اقتصادی مردم،‌ پیام ساختارشکن در روز ارتش صادر کند. پیامی که قابلیت پیگیری در محاکم قضایی را به سبب تلاش برای تحریک نیروهای مسلح دارد. روحانی باید به دادگاه احضار شود.

ادعای رویترز: دور دوم گفت‌وگوهای ایران و عربستان سعودی برگزار می‌شود

منابع آگاه گفته‌اند مقام‌های عربستان سعودی و ایران قصد برگزاری دور جدیدی از گفت‌وگوهای مستقیم را در ماه جاری میلادی دارند.رویترز به نقل از مقام‌هایی در غرب آسیا (خاورمیانه) و برخی منابع دیگر این خبر را گزارش داده و نوشته هدف از این مذاکرات کاستن از تنش‌ها میان تهران و ریاض است.ایران و عربستان سعودی که سال ۲۰۱۶ روابط دیپلماتیک خود را با یکدیگر قطع کرده‌اند هیچ یک برگزاری نخستین دیدار مستقیم در عراق را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.روزنامه «فایننشال تایمز» چند روز پیش مدعی شده بود مقام‌های ارشد ایران و عربستان سعودی برای بهبود روابط دو کشور در بغداد پایتخت عراق مذاکرات مستقیم برگزار کردند.یک مقام در غرب آسیا امروز (چهارشنبه) به خبرگزاری رویترز گفت: «جلسه ماه آوریل، بسیار سازنده بود و در جریان آن درباره مسائل زیادی به خصوص بحران یمن و توافق هسته‌ای ایران بحث شد.»

زیدآبادی: این کشور است یا گوشت قربانی؟

فعال رسانه در کانال تلگرامی‌اش نوشت: از مسئولان مملکتی می‌پرسم آنچه بر ایران حاکم است، آیا واقعاً چیزی به عنوان state است یا محل تجمع باندهای گوناگون؟احمدزیدآبادی ادامه داد: اگر state است، پس این چه وضعی است که در بارۀ مذاکرات وین پیش آمده است؟ اگر مذاکرات تصمیم نظام است، پس رسانۀ رسمی حکومت به چه جرأتی اصل آن را به توطئۀ آمریکا نسبت می‌دهد و اگر تصمیم نظام نیست، تیم مذاکره‌کننده با چه جرأتی راهی وین شده است؟این رفتارها به قدری خارج از فهم و شعور متعارف است که برخی گمان می‌کنند، تمامش ساختگی و "جنگ زرگری" برای داغ کردن تنور انتخابات و کشاندن مردم به پای صندوق‌های رأی است! وگرنه اجزاء یک state چگونه ممکن است با کشورشان کاری کنند که پنداری گوشت قربانی است و فقط باید از هر طریقی شده، سهم بزرگ‌تری از این گوشت نصیب خودشان شود، آن هم در حالی که تلفات کرونا به طور متوسط به بیش از سه برابر تلفات روزانۀ جنگ هشت ساله رسیده و در کنار آن صدها مصیبت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی گریبان جامعه را گرفته است!

کنایه‌های سنگین روزنامه جمهوری اسلامی به وزیر بهداشت

روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به وزیر بهداشت نوشت: مردم از تملق‌گویی‌ ها و زیاد حرف زدن شما مسئولان عصبانی هستند.روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:در شرایط دشوار کرونائی کنونی، حفاظت از زبان، یکی از مهم‌ترین وظایفی است که مسئولان سلامت کشور برعهده دارند. اگر می‌خواهید مردم به شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا عمل کنند تا این بیماری خطرناک مهار شود و علاوه بر جلوگیری از خطر بزرگی که متوجه جان‌هاست، کادر پزشکی کشور نیز از استیصال نجات پیدا کنند و هزینه‌های کشور نیز کم ‌شود، شما مسئولان سلامت باید به جای حرف زدن به عمل کردن روی بیاورید.به گزارش سایت خبری مدارا؛در همین ماه مبارک رمضان، با مقدسات برخورد ابزاری نکنید و نگوئید اگر مراسم دعای دستجمعی برگزار نشود خدا دعاها را نمی‌شنود! خدا برای جان بندگان خود بیش از هر چیز دیگری ارزش و اهمیت قائل است. اینطور نشود که مثل تعطیلات نوروز همه چیز را رها کنید و بعد که موج جدید کرونا آمد، همدیگر را ملامت کنید و خود را دلسوز مردم جلوه دهید.مردم از فرافکنی‌ها، وعده‌های بی‌پشتوانه، تملق‌گوئی‌ها، بدگوئی‌ها و بطور کلی زیاد حرف زدن شما مسئولان عصبانی هستند. از فشارهای افراطیون هم نترسید و سلامت مردم را اصل و محور کار خود قرار دهید. به جایگاه خودتان در آینده نیز فکر نکنید، جایگاهتان اگر نزد خدا تثبیت شود، همواره تثبیت شده خواهد بود. ماه مبارک رمضان را که برای رسیدن به این مرتبه از معنویت فرصت خوبی است، از دست ندهید.

نقوی حسینی: ظریف کاندیدای اصلی اصلاحات نیست

مسیر انتخابات برای اصلاح طلبان پیچ در پیچ شده است. به نظر می رسد آنها بعد از منتفی شدن نامزدی سیدحسن خمینی، سراغ ظریف رفته اند اما کارشناسان و فعالان سیاسی معتقدند ظریف نامزد اصلی جریان اصلاحات نیست.سیدحسین نقوی حسینی درباره احتمال کاندیداتوری محمدجواد ظریف گفت: او کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی شود چون نه روحیات شخصی او برای قرار گرفتن در چنین جایگاهی ساخته شده و نه شرایط ایجاب می کند، ظریف بیاید.وی افزود: اگر برجام پا برجا می ماند و دولت می توانست به واسطه برجام قدری اوضاع اقتصادی را سامان دهد، می توانستند در زمان انتخابات از دستاوردهای برجام بهره برداری کنند. توافقات اخیر ایران و 1+5 نیز که به سمت بدتری در حال پیشرفتن است چون آقای عراقچی مطرح کرد «داریم به یک توافق جدید دست پیدا می کنیم» که این خودش خلاف برجام و مطالبات ملت و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

شرایط کشور باعث شده که رئیسی برای آمدن مردد باشد

ناصر ایمانی ادامه داد: شرایط کشور باعث شده که آقای رئیسی برای آمدن مردد باشند و از طرف دیگر این تصور هم غلط است که چون آقای رئیسی در قوه قضائیه موفق بوده اند حتما در ریاست جمهوری هم موفق خواهند بود. همچنان که برخی از کاندیداها احساس می کنند که چون مدیر موفقی در اجرای پروژه ها بوده اند حتما در ریاست جمهوری هم موفق خواهند بود و می خواهند کاندیدا شوند؛ این هم غلط است.این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: آقای رئیسی به خاطر سابقه طولانی و شناخت عمیقی که در قوه قضائیه داشته اند موفق بوده اند. اما اولا مشکلات اجرایی کشور بسیار زیاد است و ثانیا ایشان در زمینه کارهای اجرایی ریاست جمهوری تجربه ندارد و با چالش های جدی روبرو خواهد شد؛ البته اگر بخواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود و مردم هم رأی دهند.

وی با بیان اینکه الآن در وهله اول جریان اصولگرا منتظر حضور یا عدم حضور آقای رئیسی است و در وهله بعدی هم اینکه تکلیف آقای قالیباف روشن شود، گفت: اگر آقای رئیسی بیاید ظاهرا در جریان اصولگرا یک اجماع مطلق در مورد ایشان حاصل می شود. اگر آقای رئیسی نیاید و آقای قالیباف بخواهد کاندیدا شود این اجماع مقداری کمرنگ تر خواهد شد و اجماع مطلق نخواهد بود و اکثریتی خواهد بود. اما با فرض اینکه هیچ کدام از این دو نفر کاندیدا نشوند این وحدت دچار مشکلات بیشتری خواهد شد و کاندیداها مختلف می شود. این حرف به این معنا نیست که با نیامدن این دو نفر حتما اصولگرایان به وحدت نمی رسند؛ شاید هم این اتفاق بیفتد ولی مقداری سختی ها بیشتر خواهد شد.

واکنش محسن رضایی به بسته تحریمی جدید کنگره آمریکا علیه ایران

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: اقدام جمهوری خواهان کنگره آمریکا در رونمایی از یک بسته تحریمی جدید علیه ایران، دارای دو معنای روشن است.سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‏ اقدام جمهوری خواهان کنگره آمریکا در رونمایی از یک بسته تحریمی جدید علیه ایران، دارای دو معنای روشن است: ۱. دشمن، بنای دشمنی دارد و باید او را مهار کرد. ۲. تنها با یک دولت مقتدر، با تدبیر، انقلابی و متکی به داخل می‌توان کشور و مردم را از شر تحریم و انبوه مشکلات رهانید.

وکیلی: ظریف تنها ناجی اردوگاه اصلاح طلبان است

نماینده اصلاح طلب مجلس دهم گفت: شاید ظریف تنها گزینه‌ای باشد که بتواند اردوگاه مایوس اصلاح طلبان را امیدوار و جمع آنها را حفظ کند.محمد علی وکیلی در گفتگویی درباره احتمال ورود محمدجواد ظریف به انتخابات ریاست جمهوری گفت: در اینکه اصلاح‌طلبان خیلی به آمدن ظریف برای ریاست جمهوری امیدوار هستند شکی وجود ندارد و شاید ظریف تنها گزینه‌ای باشد که بتواند اردوگاه مایوس اصلاح طلبان را امیدوار و جمع آنها را حفظ کند؛ بنابراین او تنها ناجی اردوگاه اصلاح طلبان است.او ادامه داد: اما معتقدم که آقای ظریف باید به عواقب ریاست جمهوری در کشور توجه کند و بداند که از نظر شخصیتی هیچ نسبتی با کارکردهای صندلی ریاست جمهوری در کشور ندارد و به همین دلیل احتمالش بسیار ضعیف است که خود را وارد چنین معرکه و مهلکه‌ای کند.

وکیلی در پاسخ به این که اگر ظریف به انتخابات ریاست جمهوری وارد نشود چه کسی از سوی اصلاح طلبان وارد خواهد شد؟ گفت: الان به رغم اینکه اصلاح طلبان از نظر روش سیاست ورزی به یک نهاد اجماع سازی رسیدند، اما چون افرادی با ظرفیت تایید صلاحیت شدن را ندارند از همین رو می‌توان گفت که با توجه به وضعیتی که دارند چندان اقبال ندارند.نماینده اصلاح طلب مجلس دهم درباره احتمال رفتن جریان اصلاحات به سمت علی لاریجانی برای ریاست جمهوری سیزدهم بیان کرد: ممکن است که بخشی از اصلاحات به سمت او بروند؛ البته او همانطور که در جریان اصولگرایی مخالفان بسیاری دارد در جریان اصلاح طلبی هم مخالفان بسیاری دارد؛ اما حتما بخشی از اصلاح طلبان ممکن است که به سمت ائتلاف با او بروند؛ اما او بسیار فرد محتاطی است و از همین رو تا لحظه آخر نمی‌توان پیش بینی کرد که وارد می‌شود یا خیر، اما اگر تصمیم به حضور بگیرد یعنی راه را برای خود هموار دیده است.

واکنش معاون سپاه به انفجار در نزدیکی تاسیسات اتمی اسرائیل

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: صهیونیست ها خیلی تلاش کردند حوادثی که اتفاق افتاد را لا پوشانی کنند اما وقتی کسی شرارت می کند نباید انتظار داشته باشد که شرارتش به خودش برنگردد.سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه در واکنش به حوادث روز گدشته در سرزمین های اشغالی گفت: صهیونیست ها خیلی تلاش کردند حوادثی که اتفاق افتاد را لا پوشانی کنند اما شدت انفجار به صورتی بود که همه متوجه آن شدند و صدها هزار نفر قارچ انفجاری را مشاهده کردند.وی افزود: اتفاقاتی که در جنوب فلسطین اشغالی افتاد قابل کتمان نبود لذا وقتی کسی شرارت می کند نباید انتظار داشته باشد که شرارتش به خودش بر نگردد.

اعلام موجودیت پویش دعوت از «آیت‌الله رئیسی»

سایت رجانیوز نزدیک به جبهه پایداری ضمن اعلام خبر راه افتادن پویش دعوت از «حجت الاسلام رئیسی» برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری نوشت: پویش دعوت از سیدابراهیم رئیسی توسط جمعی از فعالین دانشجویی و اساتید حامی وی در دانشگاه تهران راه اندازی شد. اعضای این پویش معتقدند حجت الاسلام رئیسی، گزینه اصلح برای انتخابات ۱۴٠٠ است.

هشدار درباره یک اختلال خطرناک در فهم امنیت ملی به روایت معزی

معاون دفتر رئیس جمهوری در توئیتی نوشت: اختلال سیستماتیک و خطرناکی در فهم ‎امنیت ملی رخ داده است.علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری در توئیتی نوشت: «‏اگر این تحلیل درست باشد که نگرانی از ‎رفع تحریم و احیای ‎برجام به این دلیل است که گشایش‌ احتمالی، امید شهروندان را زنده می‌کند، مشارکت در ‎انتخابات را بالا می‌برد و نهایتا سناریوی پیروزی قطعی برخی را بر هم می‌زند؛ باید بپذیریم که اختلال سیستماتیک و خطرناکی در فهم ‎امنیت ملی رخ داده.»

خباز: عارف می‌آید و شایستگی ریاست‌جمهوری دارد

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ظریف تاکنون درباره نامزدی در انتخابات اظهارنظرهای مختلفی انجام داده، افزود: نمی‌دانیم ظریف می‌آید یا خیر، چون اطلاع دقیقی از تصمیم او در دست نیست. اگر خود آقای ظریف برای نامزدی اعلام آمادگی کند طبیعتا نهاد اجماع سازی باید بنشیند و در میان نامزدهای اصلاح طلب تأییدصلاحیت شده برای انتخاب نامزد نهایی به جمع بندی برسد تا همچون سال های 92 و 96 از پراکندگی آرا جلوگیری شود.محمدرضا خباز درباره نگاه اصلاح طلبان به کاندیداتوری محمدرضا عارف گفت: آقای عارف یقینا نامزد انتخابات 1400 می‌شود و عزم او برای اعلام کاندیداتوری جزم است. آقای عارف وزارت و معاون اولی رئیس جمهور را در کارنامه دارد بنابراین از شایستگی و کفایت لازم برای احراز جایگاه ریاست جمهوری برخوردار است و به نظر می رسد شرایط جامعه هم مناسب است. وی افزود: نگرانی امروز اصلاح طلبان این است که چه کنیم مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند چون انتخابات حداکثری موجبات نجات کشور را فراهم خواهد کرد و ما را به سوی موفقیت های آتی پیش خواهد برد.فعال سیاسی اصلاح طلب درباره احتمال کاندیداتوری محمدجواد ظریف اظهار کرد: آقای ظریف تاکنون هیچ ابراز علاقه ای برای نامزد در انتخابات ریاست جمهوری نکرده و تنها یک جمله دیپلماتیک از ایشان وجود دارد که گفت «نگران رأی آوردنم هستم نه نگران رأی نیاوردن». معنای این حرف آن است که «اگر بیایم رأی می آورم و همینجا اول گرفتاریهایم می شود» چون در داخل کشور و خارج کشور ما مشکلات فراوانیم داریم.

سعید جلیلی اولین دوگانه انتخابات ۱۴۰۰ را کلید زد

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: از "سرهنگ و حقوقدان" تا "جنگ و مذاکره"؛ دو قطبی‌های موهومی که برای فریب مردم ساخته می‌شود.مذاکره یا جنگ؟ مشخص است کسی جنگ را انتخاب نخواهد کرد.جریان انقلابی با ایجاد دوگانه‌های واقعی مورد نیاز مردم نظیر عدالت یا فساد، دوگانه‌های واهی جریان تردید را از میان ببرد.

میرزایی نیکو مدعی شد: مکاتبات ظریف با رهبر انقلاب در مورد انتخابات

قاسم میرزایی نیکو درخصوص حضور محمدجواد ظریف در انتخابات و این که گفته می‌شود وی کاندیدای جریان اصلاحات خواهد بود، گفت: هنوز هیچ‌چیز در جبهه اصلاحات قطعی نشده و همان فرآیندی که گفته شده است انجام می‌شود؛ یعنی ۱۰ نفر از اعضای جبهه کاندیدایی را معرفی می‌کنند؛ هنگامی که یک سوم آرا را در مرحله اول به دست آوردند و سپس برای نهایی شدن ثبت‌نام با دو،سوم آرا به عنوان گزینه نهایی انتخاب می‌شوند و تا جایی که من اطلاع دارم دوستانی در تماس با جبهه، ابراز تمایل کرده اند که در فرآیند قرار گیرند.این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: جبهه اصلاحات ایران برای خودش ساز و کاری تنظیم کرده است مبنی بر این که کسانی که مایل به کاندیداتوری هستند حتما باید اصلاح طلب باشند و از فرآیندی که جبهه تعیین کرده باید پیروی کنند.وی ادامه داد: آقای ظریف هم در مکاتباتش با رهبری و هم در اظهاراتش چندین بار قسم و آیه آورده است که نخواهد آمد؛ البته ممکن است بعدها جاهایی سفارش کنند یا فشار بیاورند که ایشان بیاید و ممکن است اتفاق بیفتد اما تا امروز حداقل خودشان این کار را نکرده است.

پیشنهاد عجیب یک نماینده برای ضمانت اجرایی لغو تحریم‌ها

احسان ارکانی، نماینده نیشابور در مجلس، در حساب توییتری خود نوشت: «مهمترین انتقاد به وعده‌های بی‌نتیجه روحانی در برجام، فقدان ضمانت اجرایی این ادعاهاست. پیشنهاد میشود در مذاکرات وین، تمام اموال، املاک، داراییها و منازل حسن روحانی، جواد ظریف، عراقچی و سایر مذاکره‌کنندگان درصورت لغو نشدن تحریمها بعنوان وثیقه، توقیف و به نفع ملت به فروش برسد.»

واکنش تند محمود صادقی به اظهارات روحانی

محمود صادقی، نماینده سابق مجلس در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در خصوص مشارکت بخش خصوصی در واردات واکسن، پیام توئیتری تندی را منتشر کرد.

این فعال اصلاح‌طلب نوشت:«آقای روحانی! خجالت بکشید.واکسن کرونا در نئو لیبرال‌ترین اقتصادهای دنیا به سوداگری بخش خصوصی واگذار نشده است.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۲
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۱۲۵
هفت سال دلتون رو به مذاکره خوش کردید بس نبود؟ نان و آب و ازدواج که به تحریم ربط داشت ها؟؟؟؟
هیچ کسی با برداشتن تحریم مخالف نیست بلکه با این شیوه مخالفه
اینکه همه چی تو مملکت به مذاکره گره زده میشه
از خاتمی غرب زده تا روحانی که در وهم به سر میبره
تا احمدی نژادی که برعکس این تفریط چارسال اولش افراط داشت
کسی انتخاب بشه که فاکتورهایی که مقام رهبری فرمودن رو داشته باشه
هی رئیس جمهور اختیار نداره نداره
چطور نزدیک انتخابات همین افراد مدعی بی اختیاری رئیس جمهور برای مقام تدارکاتچی سر و دست میشکنن؟ از خاتمی تا احمدی نژاد و روحانی
دوستان تازه دم انتخابات یادشون افتاده یه کارایی تو کشور کردن که نامه به رهبر میدن و اعلام وفاداری میکنن
#انتخاب_اصلح
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
اگر این منبر متکلم وحده نبود و میگذاشتن با دوتا استدلال خنده زار مردم کنیمت اونوقت 10 خط اینجا سخنرانی نمیکردی نمک رو زخم ملت بپاشی
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
ناشناس 20:05.از نظر شما انتخاب اصلح چیست؟! آقای سعید محمد بدون تجربه؟آقای رئیسی بدون سوابق اجرایی،قالیباف با سابقه درخشان!!!؟اصلاح طلبان از رده خارج شده،یا احمدی نژاد تمام شده؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
سلام و درود
کاملا صحیح استو. درود
به 18 :49
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
شما از طرف خودت حرف بزن از طرف اکثریت مردم. اکثریت مردم برخلاف شما غربگراها حاضر نیستن از یه سوراخ دوبار گزیده
عزیزانم

رای بی رای

بعید میدونم با این شرایط اقتصادی و کمبودهای مواد غذایی ایجاد شده در 8 سال اخیر حتی طرفدارهای دو آتیشه هم بیان پای صندوق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
حتما رای میدهیم ، تو فقط از طرف خودت حرف بزن و بس
ناشناس
| Germany |
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
خطاب به نفله ی ۱۷:۱۴
در زمان انتخابات مجلس هم همین اراجیف رو میگفتین
میشه بفرمایید که نمایندگان مجلس فعلی تا حالا چه گلی به سر مردم زدند؟ اگه جوابی نداری، پس ساکت باش و برای جند عدد ساندیس، پاچه خواری نکن
ناشناس
| Romania |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
۱۷:۱۴
منظورش مواد غذایی بود و نه ساندیس
صنعتگر
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اگر جرات داری این فکر دوگانه مواد غذایی - رای را بزار به نطرسنجی همون غرب جون جونی تون ببینید مدنیت جز به مشارکت معنی دارد. رای نشان رشد است نه وسیله نق زدن. تکلیف اصلی بعد از رای دادن است باید از وکلای منتخب مطالبه نطارت کنیم تا از راه منحرف نشوند و کار کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
ناشناس 1830 قدرت فهم شما به اندازه ادب شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
حتما حتما رای می دیم ولی درست اتخاب می کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
به به تابناک. چشمت روشن. من تاحالا دها بار سعی کردم تو سایتت نظر بدم تقریبا هیچکدوم رو منتشر نکردی اما اگر خودی ها ادبیات خانوادگیشون رو بیان اینجا به مردم نشون بدن هیچ مشکلی نداره !!! سایت شما رسما محل عرصه و بلندگوی یه جریان خاص شده. میدونم که این رو هم منتشر نمی کنید چون مجاز نیستد!!! اما اون دنیا از هیچکدومتون نمیگذرم
اکثریت مردم در صف هستند لاکن صدا و سیما از اوضاع بد اقتصادی در اروپا و امریکا گزارش تهیه میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
درکش کار سختی نیست تا امثال تو بفهمید کعبه آمالتون هم بهشت نیست
از کی روزنامه جمهوری اسلامی سخنگوی مردم ایران شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
توصیه بسیار بحقی است
واقعا سطح فهم و درک نمایندگان این دوزه چرا در این سطح است
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
چون نهایتا با ۴۰ هزار رای تشریف بردن مجلس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
معلوم است از نمایندگان 20 درصدی چه انتظاری داری
بابا با این شرایط هیچ کس (مردم عادی) رای نمیدن خودتون هم بهتر میدونید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اشتباه می کنی اکثرا رای می دن و رای درست هم می دن
خسته شدیم از اخبار هر روزه رییسی می اید،رییسی نمی اید.بس کنید بابا.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
آره بخدا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
بعضیها از اسم آقای رئیسی هم وحشت دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
تو چرا ناراحتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
خطاب به رفقای 17:12 و17:15
خوشبحالتون که وحشت ندارید و راحتید.!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
البته اینکه بازارگرمیه ولی متوجه نیستند که این روش به ضد خودش تبدیل میشه و اوضاع بدتر میشه.رای بی رای.
از الان تا 1 ماه دیگه فقط دعواهای سیاسی و پاسکاری انتخاباتی
_مردم و مشکلات روزمرشون
مردم رای بی رای
کشور گل و بلبل . آمریکا کلی برنامه ریز آینده نگر و ..
دارد و ما؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
ما هم امثال حسن عباسی و رافعی پور و زاکانی و دیگر داریم چی خیال کردی
گویند فردی سه فرزند داشت یکی دروغگو یکی راست گو و یکی گاهی راست میگفت وگاهی دروغ و مردم را معطل میکرد که این کلامش راست بوده یا دروغ ، یکی از رئیس جمهوری های قبلی مدام دروغ میگفت وتکلیف مردم روشن بود اما رئیس جمهور فعلی بمثابه همان فرزند سوم است که ملت را معطل خود کرده است
عقلای جامعه اتفاقا باید از جایگاه فعلی جناب رئیسی حمایت و اصرار به حضور ایشان در موقعیت داشته باشد و این پشت گرمی مردمی خاص و عام ریاست قوه قضایه با حمایت و اعتماد رهبری باعث استحام و قوت جناب رئیس در گام فساد ستیزی خواهد بود که آغاز کرد چه آنکه ایشان بدلیل مدت خدمت خود و تقارن آن با دوره ریاست جمهوری آینده حتی برای دو دوره انتخابی میتوان خطا و فساد قوه مجریه را درو کند ...انتخاب یا ورود جناب رئیسی یا اصرار به اصطلاح دلسوزان فقط انحراف و قطع پرچ مبارزه با فساد است و زمینه رانت و فرار مجرمان از دست محکم عدالت.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
کدوم مبارزه با فساد
ناشناس
| Canada |
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
از آدمها برای خودتون بت نسازید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اگر یکم از بی بی سی فارسی و امثالهم بکشی کنار و اخبار داخلی رو دنبال کنی میفهمی کدوم مبارزه با فساد....!!!
من سواد درست و حسابی ندارم،بصیرتم هم زیاد نیست،فقط چند تا سؤال دارم،اول توئیتر چیه؟ منم میتونم داشته باشم؟ دوم رابطه ی سیاسی ایران و عربستان از سال ۲۰۱۶ تا کنون،چرا قطع شده؟؟سوم به نظر شما مدیرانی که حاصل عملکردشان تو این چهل سال گذشته،شرایط کنونی کشور است،حق اظهار نظر در مورد آینده ی ایران را دارند؟ و سوال آخر، چه وقت از شرایط حساس کنونی در میاییم؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
درود بر شما ، فقط جواب سوال آخر رو تقدیم میکنم
!!در زمان ظهور امام زمان
نمایندگان مجلس گل یا پوچ رو بلد نیستند اونوقت نظر هم میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
چون مثل شما علاف و بیکار نیستن همه چیز رو به بازی بگیرند اگه منصف باشید اینجوری با لودگی مجلسی رو که خیلی وقت نیست تشکیل شده و کارهای مثبت زیادی انجام داده رو زیر سوال نمی بردید و شخص اول قوه اجراییه کشور .رو رها نمیکردید
رای بی رای . ای تشنگان قدرت ؟؟؟؟ وضع مملکت را نمی بینید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اتفاقا رای می دیم تا امثال شما غربگداها امثال روحانی رو دوباره تو پاچمون نکنن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
صورت مساله را پاک نکن حتما را ی می دیم
با آقای زیدابادی به شدت موافقم.
در طی این چهل سال بعد از انقلاب معدودی نماینده واقعی داشتیم، بکی شون آقای صادقی بود.
آقای روحانی واقعا اگه سیاسی نداری چرا دغدغه برجام داری بگذار دولت بعدی که بدون شک اصولگراست با تحریم ها کشتی بگیره ؟ بعد مشخص میشه مشکل از تو بوده یا تحریم
صد‌در صد گوشت نذریه. مملکت ارث‌ پدر بعضی هاست.
خودتون رو زمین و آسمون هم بزنید
تنور انتخابات شعله شمعی بیش نیست

مردم اعتمادی به مسولین ندارند

تکرار میکنم رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
یکبار ملت چوب تکرارتون رو خورده دیگه نمی خوره خودت رو خسته نکن. به کوری چشم شما با وجود مشکلات موجود کشور مردم از کشورشون حمایت می کنن و تفکر لیبرالی و غربگدایی رو به زباله دان تاریخ میندازن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
حتما حتما رای می دیم
کنایه‌های سنگین روزنامه جمهوری اسلامی به وزیر بهداشت

روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به وزیر بهداشت نوشت: مردم از تملق‌گوئی‌ ها و زیاد حرف زدن شما مسئولان عصبانی هستند.روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:در شرایط دشوار کرونائی کنونی، حفاظت از زبان، یکی از مهم‌ترین وظایفی است که مسئولان سلامت کشور برعهده دارندمن با نوشته روزنامه جمهوری اسلامی کاملا موافق هستم واقای نمکی تقابل با رئیس جمهوری را درچند مورد میداند یکی اینکه میداند دوسه ماه اینده وزیر نیست وبرای اینده برای خودش میخواهد جایگاهی دست وپاکند دوم اینکه اقدام وتوهین نمیکی یک فرار به جلو بود که درحوزه کرونا واقعا برعکس کادردرمان بسیا رکم کاری ومحافظ کارانه صورت میدهد اگر مردم وسلامت مردم برای وزیر درالویت اول بود چرا جلوی مهالفان واردات واکسن را نگرفت وازسلامت مردم دفاع نکرد وتخصص وسواد تهصصی پزشکی را دربرابر افرادی که چیزی یعنی الفبای پزشکی را نمیدانستند تسلیم شد برای چی؟ اقای نمیک باید میدانست قرنطینه به همراه واکسن میتواند درمهار کرونا موفق باشد نه قسم حضرت عباس اقای نمکی چطور برای مراسمات محرم وماه مبارک رومضان وتشیع جنازه علماها سکوت شیوع کرونا را برکامش گرفت ختی درمحرم از عزاداری دفاع کرد چرا ؟ ایا این یعنی نیم نگاهی برای بعد ریاست جمهوری روحانی درپست جدیدش نبود؟
وضع مملکت به این خوبی البته رای بی رای اگر عار داشته باشیم و خرد
تابناک عزیز ، چرا بیانی وزارت خارجه رو تیتر نمیکنی؟
میترسید؟
اگر روحانی به موقع تادیب شده بود!!!!!! سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مجلس : فرمودند!!!!!!
خخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
نماینده انتخابی با صد تا رای چطور به خودش اجازه میده اینطور حرف بزنه. اشکال در عملکرد آقای روحانی هست ولی آیا واقعا همه چیز دست روحانی است
ماری انتوانت هم فرموده بود فقرا کیک میل کنند.
شرایط کشور باعث شده که رئیسی برای آمدن مردد باشد:
به نظر من به دو دلیل بهتر است جناب ریاست محترم قوه قضاییه، کاندیدا انتخابات ریاست جمهوری نشود:
1- کاری که ایشان در قوه قضاییه شروع کرده که همانا مبارزه گسترده با فساد گسترده کشور است
2- دولت 11 و 12 بقدری در این هشت سال در تمام زمینه ها (تمام زمینه ها) چه داخلی و چه خارجی که تبعات آن ممکن است برای سالها در زندگی مردم تاثیر منفی بگذارد و این چالشی بزرگ را رئیس جمهور بعدی باشد. نابسامانیها در دولت چنان است که جناب رئیسی مبارزه با فساد را نتواند بخوبی ادامه دهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
فرایند بت سازی از آقای رئیسی شروع شده؟؟
منت سر ما نزارید. رئیسی می دونه رای نداره برای همین نمیاد. مشکلات کشور رو رستم هم بیاد نمی تونه حل کنه.
رای نمیدیم..تحت هیچ شرایطی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
حتما حتما رای می دیم درست انتخاب می کنیم
فقط عارف و ژن برتر
جناب روحانی خودت بهتر میدونی صنعت هسته ای کشور تعطیل شدنی نیست ،پس زیاد به خودت فشار نیار برا سلامتی خوب نیست راستی امروز ۴۵۹ نفر رو به کام مرگ دادی
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
موشک پران ها به کام مرگ دادن یا روحانی؟
اینقدر تقصیرها را گردن روحانی نیندازید تا خودتان و دیگران را تطهیر کنید. برای ملت ایران و مردم دنیا همه کارهای کشور اعم از مجلس، رییس جمهور ، وزرا ، سران قوا ، نیروهای مسلح و غیره به نام کلی نوشته میشود ولاغیر.
جمع کنید !پویش پویش مگه تو مملکت قحط الرجاله؟ البته برای شما ۱۰ درصدی ها باید کسی رو پیدا کنید که حداقل نصف رییس جمهور منتخب رای داشته باشه که فعلا هم فقط همون یک گزینه رو دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
جانا سخن از زبان ما میگویی
آقای موسوی لارگانی!اگه یک نفر پیدا می شد که شما نمایندگان رو تادیب می کرد خوب بود چون متوجه وظیفه اصلی نمایندگی خودتان یعنی همان قانون گذاری می شدید نه که یک سال عمر مجلس ناکارامد می گذره وفقط درگیر بازی های سیاسی و کسب قدرت در ریاست جمهوری هستید.
آقای واعظ آشتیانی! ما تا امروز فکر می کردبم دعواسون بیست یا بیسته!!!!!
رای بی رای .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
همه رای می دهیم انتخاب درست
سلام انتخابات ریاست جمهوری 1400 به مراتب از مجلس یازدهم ضعیف تر است هرکس که نامزد شود و شورای نگهبان با او باشد انتخاب می شود.
جناب روحانی تعجیل شما در انجام مذاکرات از چند حالت خارج نیست ؟
۱_ دوستان رانت خواری شما مثل صرافی ها و باندهای ثروت کشور که بیشتر حامی شما هستند منتظرند تا با توجه بحث روانی مذاکرات دلار رو تا میتونند پایین بیارین و بعد از مشخص شدن سراب بودن مذاکرات دلار رو به ۳ برابر به ملت در شهریور بفروشند
۲_ اینقدر خزانه کشور رو خالی کردید و بدهی بالا آوردی که چاره ای جز نوشیدن جام زهر نگذاشتید
۳،_ اهداف انتخاباتی پشت قضیه هست و برای قدرت رسیدن باند خود برنامه دارید
به هر حال اهداف شما زیاد مورد قبول جامعه نیست بهترین کاری که میتونی این دوماه انجام بدهی جبران ضررهای ملت تو بورس هست ؟؟ و مذاکرات برجامی رو به دولت بعد و ملت واگذار کنی شما که مدعی هستی باید رفراندوم برگزار کنیم نتایج انتخابات خرداد امسال خود یک رفراندوم خواهد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
شما که دست به رفراندومت خوبه میخوای یه رفراندوم برای مسائل اساسی تر بذاریم؟
رئیسی، رضایی و رستم خان ، قالیباف و غیره بهتر است الکی به خودتان احساس تکلیف ندهید و مردم و کشور را بباد ندهید.
روحانی و خجالت؟ اقای صادقی کجججججججججججا را گرفتی
مردم ایران چقدر بدبختند که باید امثال رئیسی با التماس عده ای برای نجات کشور بیاید!!!!!
رای بی رای داداش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
داداش همه بیشتر مردم رای می دن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
بیشتر مردم رای می دن
کاپیتالیسم را تحویل بگیرید
رانت دست سرمایه دارها
بورس بزرگترین نماد سرمایه داری دست رانت خواران
واکسن و دلار دولتی دست سرمایه دارها
وعده بهشت بدهید و جهنم بسازیر

به عصر سرمایه داری خوش آمدید.
چرا خجالت ،ایکاش خود مسئولین واکسن فایزر نمی زدند الآن همگی بفکر واکسن بودند،اما افسوس که همشون واکسینه شدند برای مردم هم وعده سر خرمن.
اوایل که واکسن نزده بودن جرآت نمیکردن جلسه بگذارن و یا سخنرانی بکنند ،حال دیگه همه شیر شدن،روزی ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر از مردم دارن میمیرن ،یک مسئول داخل این جمعیت معرفی کنید تا حرفم را پس بگیرم
کرونا فقط مردم معمولی را می کشد.
آقای روحانی! خجالت بکشید.واکسن کرونا در نئو لیبرال‌ترین اقتصادهای دنیا به سوداگری بخش خصوصی واگذار نشده است.
با سلام و قبولی طاعات
واقعا تاسف بار است همه ی دنیا به سمت سلامت پیش رفته و حتی خود چین که عامل اصلی و ریشه ی این بیماری بوده وضعیت سفید پیدا کرده و ما با افتخار کردن مسئولین کشورمان به سمت موج های 5 و ... می رویم
دست خوش و خدا قوت به شما مسئولین
صحبت های رئیس قوه قضائیه فرصت خوبی است که کارکنان دولت حداقل ۱۰ درصد کم شوند و دولت یواش یواش کوچکتر شود
حقوق بگیران واقعا زیاد شده اند و باید بین آنها دست به انتخاب بر اساس توان و تخصص و میزان کار بزنیم و حتی تعداد حقوق بگیرها را طی یک دوره ۴ ساله نصف کنیم
اینکار بروکراسی را کم و به چابکی دستگاه اجرایی کمک خواهد کرد و از طرفی صرفه جویی نیز هست
جناب اقای وکیلی
شما اول معانی درست ناجی و منجی را یاد بگیر و بعد از ان ، به فکر اظهار نظر بیفت
من که بطور کلی :
از دست همه اونهائی که هم کم سوادن و هم فکر هم میکنن که اگر هر روز ، افاضاتی نداشته باشند ،،روزشون هم ، شب نمیشه ،،، واقعا خسته شده ام ،،، آخه ادم درایران باشه ،اونم معتقد به مذهی شیعه دوازده امامیباشهد و درعین حال، منتظر منجی عالم بشریت هم باشه!!!
اونوقت در کلامش و یا در اظهار نظراتش ،، جای به کار بردن منجی و ناجی رو باهم اشتباه کنه
به نظر شما عجیب نیست،،، آیا بهتر نیست:
تا اول به خود سازی بپردازه تا به اظهار نظر نسبت به موضوعات دیگر برای دیگران ؟؟؟؟
مطمئن باش ظریف و روحانی و عراقچی با چنان ضمانتی موافق هستند. حتی مثل منی که کاره ای نیستم، بخاطر بهتر شدن وضع کشور و رفع این شر کثیر تحریم های ثانویه حاضرم به جمع این ضمانت دهندگان بپیوندم.
مردم راضی نیستند مسئولین اینقدر خودکشی کنند و بخواند برای رفتن به کرسی ریاست جمهوری می کارشون را رها کنند!!!!!!!! آخه کلا جای خودشون باشند فرقی با پست ریاست جمهوری ندارند، چون ازشون خیری به مردم نرسید که بخواد تو ریاست جمهوری کولاک کنند!!!
درود بر محمود صادقی
آقای رئیسی مگر در قوه قضاییه چه کردند که برای انتخابات ایشون رو دعوت می کنید مردم یکبار به ایشان نه گفته اند
پاسخ ها
saeed
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
لا اقل مزدورایی استخدام نکرده که نزدیک انتخابات به
نفعش مطلب بنویسند و ایشون رو تطهیر کنن
اقای رئیسی در دادگستری و اداره ثبت هیچ تحولی ایجاد نکرده چگونه میتواند بعنوان رئیس جمهور تحول ایجاد کند؟
همه خجالت بکشید
رای بی رای ملت از همه خسته شده
ملت رای نمیدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
رای می دهیم اما درست انتخاب می کنیم
جلیلی فقط به درد روضه خواندن میخورد
آقای ظریف از نگاه مردم حائز هیچ مشخصه مهمی نیست . ایشان ثابت کرد که حتی نظام تصمیم گیری آمریکا را هم بعد از آنهمه سال که به خرج مردم در آنجا زندگی کرده بود را هم بلد نیست . اگر او آدم شایسته ای بود برجام را به تصویب کنگره آمریکا میرساند . البته در مصاحبه هایش با رسانه های غربی هم ضعیف بوده . خیلی جاها به جای اینکه بگوید نمیدانم اظهراتی کرده و منجر به اتهام او به دروغ گوئی شده است . ایشان حتی صلاحیت وزارت خارجه و حتی معاونت آنرا هم ندارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
اگر می شد گزینه های خوب داشت بله ولی ما گزینه هامون هم محدوداند
زیدآبادی: این کشور است یا گوشت قربانی؟ دقیقا درست می فرمایند حرف حساب جواب ندارد
جناب ارکانی .... بنده تیزهوشانی بوده ام و هم سن و سال شما... بیاد ندارم حتی یکبار در مسابقات علمی و درسی نامی از شما در شهرم در میان نوابغی که یا سر خورده و یا خارج رفته هستند شنیده باشم.... شما از کجا درآمدی معدلت چه بوده بنابر کدام لیاقت ناگهان مدیر ارشد شده ای؟؟؟؟
کلا رای بی رای .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
با انتخاب درست همه ی ما رای می دیم داش
با سلام خدا وکیلی یکی نیست بپرس که ظریف در مسند وزیر خارجه چه بر سر وزارت خارجه در آورده است !!؟؟
فقط با برجام نا فرجامش که هیچ برای مملکت نداشت . چه هنری دارد؟ جناح های سیاسی هر کدومشان برای رسیدن به اهدافشان در پشت یکی از این گونه افراد جلو آمده اند . مطمئنا برای برجامی که در حال مذاکره هستند عجله دارند که آن را در همین دوره باقی مانده از روحانی انجام شود تا جناح مربوطه بتوانند در انتخابات 1400 کسب رای کند . آمریکا و جبهه غرب با دادن پولهای خودمان که بلوکه شده است که باید سود اسکونت آن سر به فلک می کشد برای چند صباحی برای کسب کرسی ریاست دوباره مذاکره ی توافقی انجام میدهند حال که در داخل میگویند ما حرفی نداریم و فقط تحریم ها اول برداشته شود ولی باز از یک سوراخ دو بار گزیده میشوند . بیچاره مردم ایران
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
تنها با آخرش موافقم.گفتی بیچاره مردم ایران
کاش اموال اونهایی رو هم که روز اول ای تحریمها رو برای ملت ارمغان آوردند تا رفع تحریمها مصادره میکردند.
واکسن کرونا در نئو لیبرال‌ترین اقتصادهای دنیا به سوداگری بخش خصوصی واگذار نشده است.»
ولی ما که این همه نتیجه درخشان از خصوصی سازی داریم چرا این کار را نکنیم فوقش مثل همه چیز میگویند دلالها باعث گرانی واکسن کرونا هستند
خداییش حرف زدن این وزیر بهداشت منو کشته. انگار نه انگار این بابا یک دکتر است
جناب جلیلی لطفا در خلوت خود ، کمی به عملکرد خودتان در مذاکراتی که کردید فکر کنید
و نتیجه اش که ۷ قطعنامه کمر شکن برای مردم و کشور گرفتید
را منصفانه تحلیل کنید و از مردم عذر خواهی کنید که اینقدر باعث عذاب و رنج های خانواده ها شدید
آقای محمودصادقی متاسفانه دیرمتوجه شدید
لطفا پول مملکت رو بیخودی تو وین تلف نکنید. پاشین بیاین ایران و آنلاین حرف بزنید مثل ما. بیخودی خودتونو آقازاده ها دارین اونجا عشق و حال میکنین و پول بیت المال رو تلف. اگه توافقی کردین یه روز برین امضا بزنین بیاین، همین.
از جلیلی ضعیف تر آدم تو این مملکت داریم ؟
آقای صادقی
کاش من هم به توئیتر دسترسی داشتم و میلونها تایید ( لایک ) برایت می فرستادم
واقعا روحانی " مسئول " است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای صادقی شما باید خجالت بکشی که نوشتی به ۱۷ دلیل به روحانی رای میدم
واکنش تند محمود صادقی به اظهارات روحانی:
اقای صادقی اولا: از دولتی که کار دلالی و واسط گری کرده و میکند انتظار بیش از این را نداشته باشید
دوماً: تعریف بخش خصوصی دولتهای 11 و 12 از بخش خصوصی با کل جهان متفاوت است و اگر چنین نبود که ریئس سابق خصوصی سازی پرونده قضایی نداشتند
سوما : شاهکارهای بی نهایت دولتهای 11 و 12 دستپخت اصلاح طلبان است، میل بفرماید تا بفهمید که مردم ایران در این هشت سال و سالهای بعد که اثرات شوم و منفی این افتضاهات ببار آورده و خواهد آورد چه مزه ای دارد. "خود کرده را تدبیر نیست".
یادمون نره با توهین و عدم شرکت در انتخابات مشکلی حل نمیشه
به نامزد اصلح رای بدید به آقای رئیسی . کسی که این همه دغدغه مردم داره و مورد تایید رهبری هستش باید انتخاب بشه
#رئیسی _خواهد آمد
#در انتخابات_به نامزد اصلح رای میدهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
خب همون مورد تایید بشه رئیس جمهور دیگه این نمایش انتخابات برای چیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
مگه نه اینکه فرد مورد نایید رهبر میشه رییس جمهور .دیگه چه نیازی به خرج اضافی است....
عبدالرحمن حسن زهی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
از اسمت معلومه سرباز سایبری هستی!حالم از امثال شما ها به هم میخوره.... یک کارگر ساختمانم تو قصر قند سیستان و بلوچستان چند شبه یکدونه نون نداشتیم بخوریم.از فقیری و حقارت داریم میمیریم.با چه امیدی بریم رای بدیم؟!
مفسدین و خلافکاران به هر ترفندی روی میآورند تا آقای رئیسی رد از قوه قضائیه دور کنند حتی اگر شده از در دوستی و خیرخواهی برای ایشان وارد میشوند ولی کور خوانده اند
شیوه جدید تبلیغات بدون هزینه قبل از انتخابات، یعنی همین می آیم نمی آیم جناب رئیسی
ای بابا بعد چهل سال به جایی رسیدیم که یک نفر در بین مسئولین پیدا نم شه آدم بتونه رو حرفش، و رو عقلش، حساب کنه. قراره دو ماهه دیگه انتخابات باشه، هیچ شخصیتی که بشه در حد اداره یک روستا روش حساب کرد پیدا نمی شه. بعد امتظار دارند مردم شرکت کنند. به کی رای بدیم به کدام سیاستمدار خوشنام و کاربلد؟
رئیسی به درد اداره دولت نمیخوره فقط میتونه ژست آدمای تحول گرا رو بگیر انگار سوپرمنه ... رئیسی برای قوه قضاییه مناسبترِ درس قضا و قضاوت خوانده ولی در اداره دولت چیزی از اقتصاد و سیاست بین‌المللی نمیدونه .
باتوجه به مشکلات فعلی کشور رییس جمهور باید اقتصاددان باشه و با ارقام و رقم اقتصادی آشنا نه قاضی دادگاه .
جالبه!.میام تابناک و عصر ایران و فرارو و الف،اونجا کامنتای رای بی رای خیلی بیشتره البته اصلشم همینه.اما میرم مشرق نیوز یا ایسنا،همش میگن باید رای داد!تعداد سایت های بی رایی بیشتره.مردم بصیرتشون بیشتر شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
ایسنا؟! فکر کنم منظورت فارس باشه
بهترین سمت برای آقای رئیسی ریاست قوه قضائیه است.ورود ایشان به انتخابات ریاست جمهوری موجب تضیف شخصیت وجایگاه ایشان می شود مازاد براینکه وارث یک اقتصاد ورشکسته وجامعه از هم پاشیده می شوند وتمام کاسه وکوزه ها برسر ایشان خواهد شکست چرا که ایشان نمی توانندجوابگوی انتظارات مردم باشند .
شرایط کشور باعث شده که رئیسی برای آمدن مردد باشد
جان مادرت آقای رئیسی همانجا که هستی بمان در طول این چهل سال تنها کسی که در پست دولتی در جای خودش درست نصب شده جنابعالی هستی
خدا خیرت بدهد
این آقای خباز اصلا حالش خوب نیست گویا تو باغ نیست..عارف وقتی اجماع اصلاح طلبان روش بود 4 میلیون رای نداشت حالا عارف در حاشیه است و حتی کاندیدای پوششی اصلاح طلبان هم نیست چطور آقای خباز این نظر خنده دار را دارد...خدایا اینجور افراد چطور با این هوش پایین چند سال بعنوان قانون گذار کار کردند و برای ملت نسخه پیچیدند
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم