بازدید 20457
۳
کار سهمیه ششم شاگردان محمد بنا به بلغارستان کشید
کشتی فرنگی ایران در میدان آلماتی دو سهمیه المپیک گرفت و دستش از جواز ششم خالی ماند تا کار به انتخابی بلغارستان بکشد. حذف عجیب قهرمان کره‌ای المپیک توسط کشتی گیر ضعیف هندی و باخت حسن نوری مقابل کشتی گیر چینی، از اتفاق‌های غیرمنتظره این رقابت‌ها بود. دبیر رییس فدراسیون و بنا، سرمربی تیم ملی از نتیجه حاصل راضی نیستند.
کد خبر: ۱۰۴۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰ 09 April 2021

کشتی فرنگی ایران در مسابقات امروز گزینشی المپیک در آلماتی قزاقستان، دو سهمیه بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ را در میدان آسیایی به دست آورد و تکلیف یک سهمیه دیگر به میدان جهانی بلغارستان کشیده شد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ شاگردان محمد بنا در دو وزن ۶۷ کیلوگرم توسط محمدرضا گرایی و ۹۷ کیلوگرم بوسیله محمدهادی ساروی با حضور در مسابقه فینال سهمیه المپیک، جواز حضور در توکیو را به دست آوردند، اما حسین نوری در کمال ناباوری با شکست مقابل کشتی گیری از چین، دستش از سهمیه در این میدان خالی ماند.

کشتی ایران پیش از این در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد موفق به کسب سهمیه المپیک شده است و نیاز شدیدی به تمام کردن کار در آلماتی برای تکمیل ترکیب فرنگی کاران خود داشت که با شکست نوری ناچار است برای بلغارستان هم اعزام داشته باشد.

 

کشتی گزینشی المپیک| دو سهمیه توکیو و یک شوک چینی برای فرنگی کاران ایران

نکته جالب، کسب سه سهمیه توسط کشتی گیران قرقیزستان برای حضور المپیک توکیو در میدان آلماتی است که عملکردی عالی محسوب می شود و نشان دهنده رشد سریع کشتی فرنگی در میان قرقیزهاست.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در پی از دست رفتن یک سهمیه المپیک در آلماتی از عملکرد فرنگی کاران ایران ناراضی است و محمد بنا نیز در پی باخت نوری به شدت ناراحت و عصبانی بود. او فکرش را هم نمی کرد که شاگردش مقابل یک حریف درجه دو از کشور شرق آسیا با نتیجه مساوی ببازد و یک سهمیه را از دست بدهد. حالا او به جای تمرکز برای آماده سازی سایر نفرات باید برای کسب ششمسن سهمیه برنامه ریزی کند.

غرش گرایی تا کسب سهمیه بدون حتی یک امتیاز به حریفان

در رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا ـ که در آلماتی قزاقستان برگزار شد ـ محمدرضا گرایی، نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران، در دیدار نیمه نهایی با نتیجه قاطع ۹ بر صفر از سد آشو از هند، دارنده مدال برنز آسیا گذشت و ضمن رسیدن به فینال این مسابقات، موفق به کسب سهمیه قطعی المپیک برای ایران شد. او پیش از این در دور اول مقابل اوچیلوف از تاجیکستان در مدت زمان ۵۲ ثانیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله نیز مقابل احمد دحشان از اردن در مدت زمان کمتر از ۳۰ ثانیه به برد ۸ بر صفر رسید و راهی نیمه نهایی شد.

 

ساروی حریف چینی را شکست و به توکیو رسید

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۹ نفر حضور دارند محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف جهانگیر توردیف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با برنده مبارزه میان یانان چن از چین و ژیاموحامت صفراف از ترکمنستان روبه‌رو شد و با کسب پیروزی و راهیابی به کشتی نهایی موفق به کسب پنجمین سهمیه المپیک برای فرنگی کاران کشورمان شد.

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در دیدار نیمه نهایی برابر یانان چن از چین به برتری قاطع ده بر ۲ رسید تا چینی ها را از سهمیه ای دیگر محروم کند.

کشتی گزینشی المپیک| دو سهمیه توکیو و یک شوک چینی برای فرنگی کاران ایران

شوک نوری به کشتی فرنگی ایران با باخت مقابل کشتی گیر چینی

حسین نوری نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران اما عملکرد خوب شاگردان بنا را نیمه تمام گذاشت. او در دیدار نیمه نهایی برابر فی پنگ از چین در حالی که در پایان وقت اول دو بر صفر جلو بود، در پایان با نتیجه ۴ بر ۴ شکست خورد و ناباورانه از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند.

نوری پیش از این در مبارزه نخست مقابل شاگلدی آنایف از ترکمنستان در مدت زمان کم‌تر از ۲ دقیقه با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. راه نوری برای کسب سهمیه بسیار آسان بود اما گویا او آمادگی لازم برای عبور از دو حریف آسیایی را هم نداشت تا حالا کشتی ایران برای کسب سهمیه ششم المپیک در وزن ۸۷ کیلوگرم، مجبور باشد در آخرین فرصت رقابت‌های جهانی گزینشی المپیک در بلغارستان هم حاضر شود.

حذف عجیب قهرمان المپیک با جادوی کشتی گیر هندی

در جریان رقابت‌های وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا، کیم هیون وو، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از کره جنوبی در مبارزه نخست مقابل سینگ گورپرت کشتی گیر نه چندان مطرح هندی با نتیجه سنگین ۱۲ بر یک تن به شکست داد تا ناکام بزرگ این رقابت‌ها باشد.

این کشتی‌گیر هندی در مبارزه بعد خود برابر ماخمدوف از قرقیزستان ۸ بر ۲ شکست خورد. کیم هیون وو در المپیک ۲۰۱۲ به مدال طلا رسید و در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز مدال برنز را از آن خود کرد. نفراتی که راهی فینال این مسابقات شدند به سهمیه المپیک توکیو رسیدند.

 

اسامی فینالیست‌های سهمیه گیر در گزینشی المپیک قاره آسیا

وزن ۶۰ کیلوگرم: سایلیک والیهان (چین) - ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان)

وزن ۶۷ کیلوگرم: هانسو ریو (کره جنوبی) - محمدرضا گرایی (ایران)

وزن ۷۷ کیلوگرم: آکژول ماخمدوف (قرقیزستان) - شوهی یابیکو (ژاپن)

وزن ۸۷ کیلوگرم: فی پنگ (چین) - نورسلطان تورسینوف (قزاقستان)

وزن ۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی (ایران) - اوزور ژوزوبکوف (قرقیزستان)

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: مامینجان عبدالله یف (ازبکستان) - مینسئوک کیم (کره جنوبی)

 

کشتی آزاد برای سه سهمیه المپیک به تشک می زند

رقابت‌های گزینشی المپیک در رشته کشتی آزاد نیز روز یک‌شنبه برگزار می‌شود و امیرمحمد یزدانی در ۶۵، یونس امامی در ۷۴ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم برای کسب سهمیه المپیک به میدان می‌روند.

 

فلاح و عبادی یک گام تا فینال جام دانکلوف بلغارستان

رقابت‌های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف روز‌های ۱۹ تا ۲۲ فروردین ماه در شهر پلودیو بلغارستان برگزار می‌شود. نتایج مسابقات صبح نمایندگان ایران در روز دوم به شرح زیر است؛

کشتی آزاد


در وزن ۷۴ کیلوگرم جمال عبادی در دور نخست با نتیجه ۵ بر یک موسابکوف از قزاقستان را شکست داد و در دور بعد نیز با نتیجه ۸ بر یک از کامکرلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف گئورگیف از بلغارستان می‌رود.

کشتی فرنگی


در وزن ۸۷ کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با نتیجه ۵ بر یک آوندانو از ونزوئلا را مغلوب کرد. وی در دور سوم نیز حریفش را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وزن کشی اوزان باقی مانده این رقابت‌ها

کشتی آزاد


در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۹ کشتی گیر حضور دارند، مجتبی گلیج در دیدار نخست به مصاف خوتچویا از گرجستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد مقابل انگستروم از سوئد قرار می‌گیرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، امین طاهری در گروه ب با اسلام آدیزوف از بلغارستان و آلکسی ژورژولیانی از گرجستان کشتی می‌گیرد. در این وزن ۶ نفر حضور دارند.

کشتی فرنگی


در وزن ۶۰ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف سیراشکی از بلغارستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان یارا و ایلبارس از ترکیه روبرو می‌شود.

امشب (جمعه) نیز علی ارسلان در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و حمیدرضا زرین پیکر در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد برای کسب مدال طلا به میدان می‌روند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
حالا ما این چینیرا شکست دادیم برای قرارداد25 ساله ایجاد مشکل نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
باخت به چین تو قرارداد 25 ساله اومده بود؟
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
ما و چینیها دیگه برادریم...فرقی نمیکنه...هر کی بره به جای اون یکی هم کشتی میگیره..منو تو نداریم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران ولی الله سیف احمد عراقچی هفته وحدت