بازدید 6462

نامه رئیس‌جمهور مصر به کویت درباره آشتی با قطر

وزیر خارجه کویت در دیدار با رئیس جمهور مصر نامه او را در موضوع ساز و کار آشتی قاهره با دوحه دریافت کرد.
کد خبر: ۱۰۳۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳ 27 February 2021
به گزارش تابناک به نقل فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر روز شنبه در دیدار با «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت نامه‌ای را درباره قضیه آشتی قاهره با قطر به کویت تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، رئیس جمهور مصر با ابراز قدردانی از تلاش‌های صمیمانه کویت در رابطه با آشتی با قطر بر موضع قاطع مصر در حمایت از همبستگی عربی برای دفع خطرات از سر ملت‌های و حفاظت از امنیت ملی آن‌ها تأکید کرد.

وزارت خارجه قطر پیش از این اعلام کرده بود که دو هیأت مصری و قطری سه‌شنبه هفته گذشته در کویت نشستی را برای نخستین باز از زمان امضای توافق العُلا در نشست شورای همکاری خلیج فارس (پنجم ژانویه ۲۰۲۱) تشکیل دادند و در آن ساز و کار و اقدامات مربوط به مرحله آتی روابط فیمابین را بررسی کردند.

توافق العُلا، در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس در شهر العُلا واقع در شمال غرب عربستان سعودی امضاء شد؛ توافقی که مفاد آن تنش زدایی میان ۴ کشور عربی (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) با قطر بود.

به گزارش رسانه‌ها، قاهره و ابوظبی همچنان احساس می‌کنند که دوحه خواسته‌هایشان را دست کم گرفته و درباره بازگردانی روابط به حالت عادی به ویژه در روابط خود با مصر جدی نیست.

گفته می‌شود روابط قاهره و دوحه اخیرا به حدی از تشنج رسیده که چیزی نمانده بوده بار دیگر جنگ رسانه‌ای میان دو طرف از سر گرفته شود و دوحه و قاهره حریم هوایی خود را به روی یکدیگر ببندند آن هم پس از آنکه هیچ مقامی نه از امارات نه از مصر نه از قطر نپذیرفت که گام اول را برای حل اختلافات بردارد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی