بازدید 1580
کد خبر: ۱۰۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۷ 11 June 2010
مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم با بیان اینکه بورسیه های دانشجویی داخل تا اواخر مهرماه به دانشگاهها معرفی می شوند، گفت: اکثر دانشگاهها نیاز به بورس داخل خود را مشخص و ارسال کردند و تا آخر خرداد سهمیه ها اعلام و تا مهرماه به دانشگاهها معرفی می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عامری روز پنجشنبه در سی و نهمین نشست معاونین آموزشی دانشگاههای سراسر کشور در کردستان افزود: سعی می شود با هماهنگی های لازم با اداره کل بورس وزارت علوم بورسیه ها را تا اواخر مهرماه به دانشگاههای متقاضی معرفی کنیم.

مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم با اشاره به پرونده های جذب اعضای هیئت علمی خاطرنشان کرد: طبق آخرین آماری که در هفته گذشته از پرونده های ارسالی داشته ایم 400 پرونده در سیستم ما موجود است که با توجه به فصل تابستان سعی می شود با برنامه ریزی فشرده این 400 پرونده را تا اواخر تیرماه بررسی کنیم.

وی افزود: یکی از مهم ترین اهداف هیئت اجرایی وزارت علوم که وزیر علوم نیز بر آن بسیار تأکید دارد، جذب اعضای هیئت علمی مومن، متعهد و با تخصص است که ما باید تلاش کنیم زمینه ورود آنها را فراهم کنیم بنابراین باید در فرآیند جذب دقت لازم شود که اینگونه افراد در اولویت قرار بگیرند.

جذب 5 هزار و 500 عضو هیئت علمی تا پایان برنامه پنجم توسعه

عامری اضافه کرد: 90 تا 92 درصد دانشگاهها نیاز و اطلاعات خود را در بخش اعضای هیئت علمی ارسال کرده اند که براساس آمار 6 هزار و 400 نفر از سوی دانشگاههای دولتی وابسته به وزارت علوم اعلام نیاز شده و پیش بینی ما این است که در پایان برنامه پنجم توسعه حداقل باید 5 هزار و 500 نفر عضو هیئت علمی جذب شود.

وی با اشاره به مهلت یک هفته ای به دانشگاههای کشور برای تکمیل اطلاعات خود در خصوص اعلام نیاز جذب اعضای هیئت علمی گفت: دانشگاهها باید اطلاعات خود را تا اواخر خردادماه ارسال کنند، متقاضیان می توانند با تکمیل اطلاعات خود در پورتال مربوطه این اطلاعات را در آن قرار دهند و سوابق خودشان را وارد می کنند.

مدیر کل دفتر ارزیابی و نظارت وزارت علوم همچنین با اشاره به تکمیل پورتال دفتر ارزیابی برای نیاز هیئت علمی و دانشیاری بورسیه ها افزود: در این بخش نیز باید دانشگاهها در خصوص تکمیل پورتال دفتر ارزیابی برای نیاز هیئت علمی و دانشیاری بورسیه ها همکاری لازم را انجام دهند.

وی در مورد طرح سربازی اعضای هیئت علمی نیز گفت: نیازهای زیادی از دانشگاههای مختلف در این خصوص به ما اعلام می شود که ما متأسفانه نمی توانیم پاسخگوی همه آنها باشیم در سال 84 سهمیه طرح سربازی 170 نفر بود که با پیگیری های انجام شده در حال حاضر 400 نفر سهمیه وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه روز طبیعت تفاوت متانول با اتانول