بازدید 8136
کد خبر: ۱۰۳۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۹ 11 June 2010
شبكه العربيه در آستانه سالگرد دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در ايران با پخش ويژه برنامه‌اي موسوم به "ايران يك سال پس از بحران " پرونده سياه‌نمايي‌هايش عليه جمهوري اسلامي را وارد دور جديدي كرد.

به گزارش فارس، شبكه العربيه همزمان با نزديك شدن 22 خرداد برنامه‌هاي عادي خود را تغيير داده و با پخش مستندها و گزارش‌هاي ويژه سعي در شعله‌ور كردن مجدد آتش فتنه در ايران و تخريب جمهوري اسلامي در ميان مردم عرب زبان دارد.

اين شبكه كه از حمايت مالي عربستان برخوردار است به پوشش گسترده اخبار بي پايه اساس و شايعات مربوط به سايت‌هاي ضد انقلاب مي‌پردازد تا در راستاي تشويش اذهان عمومي جهان عرب گام بر‌دارد.

اين شبكه در ابتداي ويژه برنامه‌اي با نام "ايران عام علي الازمة " (ايران يك سال پس از بحران) به بررسي حوادث پس از انتخابات در ايران با نگاه خود پرداخت.

اين شبكه در ابتدا گزارشي از آخرين تحولات ايران در روزهاي نزديك به سالگرد انتخابات با اجراي "نجاح محمد علي " پخش كرد و ديدار مير حسين موسوي و مهدي كروبي دو نامزد شكست خورده در انتخابات را پوشش داد و از لغو برنامه تظاهرات غيرقانوني در 22 خرداد ابراز نارضايتي كرد.

اين شبكه كه به رويكردهاي ضد ايراني شهره است در ادامه ويژه برنامه خود درباره حوادث پس از انتخابات با نام "يوميات انتخابات ايراني " (روزشمار انتخابات ايران) سعي در جهت دهي به اخبار روزهاي انتخابات در راستاي القاي اين نظر كه نيروهاي اصول‌گرا پيش از شروع انتخابات آماده مواجه با سبزها بودند را داشت.

اين شبكه در ادامه به پخش اخباري از روزنامه "اعتماد ملي " كه در آستانه انتخابات پرداخت كه در آن كروبي از احتمال تغلب در اين انتخابات سخن گفته بود.

اين شبكه كه به جريان وهابيت وابسته است در ادامه تلاش كرد تا وانمود نمايد احمدي نژاد و طرفداران وي پيش از انتخابات خود را پيروز دانسته‌ و آماده مقابله با شورش پيش‌رو را خواهند داشت.

اين شبكه در بخش ديگري از ويژه برنامه ايران يك سال پس از بحران گزارشي با عنوان "شخصيات وراء الازمة " (چهره‌هاي پشت بحران) به بررسي نقش مهدي هاشمي فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در روزهاي پس از انتخابات پرداخت.

مجري اين برنامه كه در روزهاي انتخابات در سال گذشته خبرنگار العربيه در تهران بود، ابراز داشت كه محافظه كاران پسر هاشمي را متهم به تحريك اغتشاشات و فساد مالي مي‌كنند.

اين شبكه تاكيد كرد كه دستگاه قضايي ايران به شدت بدنبال دستگيري وي است و دستگيري وي را بسيار سودمند براي رديابي كد انقلاب مخملي توسط سازمان‌هاي امنيتي ايران مي‌دانند.


اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه روز طبیعت تفاوت متانول با اتانول
آخرین اخبار