بازدید 3379
در مورد عالم روایاتی وجود دارد که بسیار قابل تأمل است. در فرهنگ اسلامی شهادت مقیاس عظیمی برای ارزشیابی انسانها و اعمال است و اگر کسی کار بسیار مهمی انجام دهند نهایتا گفته می شود ثوابی به اندازه شهادت دارد، اما در روایات مرکب قلم علما افضل از خون شهدا برشمرده شده است که انسان را به تأمل وا می دارد.
کد خبر: ۱۰۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۴ 11 June 2010
 آیت الله مصباح یزدی گفت : اگر بنا بود تبلیغ دین تنها بر عهده انبیاء باشد، قطعا مردم بسیاری از نعمت هدایت و ارشاد محروم می شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم ، روز گذشته در دیدار با جمعی از مدیران و معاونین تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های حاصل شده در امر تبلیغ، چنین افزود:

• در مورد عالم روایاتی وجود دارد که بسیار قابل تأمل است. در فرهنگ اسلامی شهادت مقیاس عظیمی برای ارزشیابی انسانها و اعمال است و اگر کسی کار بسیار مهمی انجام دهند نهایتا گفته می شود ثوابی به اندازه شهادت دارد، اما در روایات مرکب قلم علما افضل از خون شهدا برشمرده شده است که انسان را به تأمل وا می دارد.

• نیت خالص شرط قبولی عمل است و علم در صورتی ارزش دارد که همراه با نیت خالصانه باشد.

• معلومات کافی، کیفیت و نحوه تبلیغ همراه با مخاطب شناسی ازعوامل مهم در تبلیغ هستند که باید فرد با کسب معلومات از بیان مطالب سست یا خلاف واقع پرهیز کرده و با شناخت روحیات مخاطب و طریقه عرضه مطلب بتواند در دیگران تأثیر گذار باشد.

• اخلاص در تبلیغ را مهمترین عامل دانست و تفاوت ارزش کاری که خالصانه برای خدا انجام می شود و کاری که شائبه ای از غیرخدایی بودن در آن باشد، به قدری زیاد است که نمی توان برای آن مقیاسی در نظر گرفت.

• حیف است که انسان دشواری های سفر و دوری از خانواده و شهر را تحمل نموده و حتی گاهی با برخی تهمت ها و بدرفتاری ها مواجه شود ولی در کارش اخلاص نداشته باشد.

• نعمت شناخت دین و تبلیغ معارف الهی نعمت بسیار بزرگی است که گسترش آن در امروز به برکت انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و خون شهداست.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت