بازدید 8075

علی‌اف: توسعه منطقه خطر جنگ را کاهش می‌دهد

رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان با تاکید بر اهمیت اجرای پروژه‌های حمل ونقل در منطقه گفت، این پروژه‌ها به روسیه و ایران امکان ارتباط ریلی با نخجوان را می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۳۴۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵ 15 February 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان دوشنبه گفت پروژه‌های حمل و نقل نقش مهمی در توسعه طولانی مدت واطمینان از ثبات در منطقه و کاهش خطر جنگ در قره باغ کوهستانی دارد.

به نوشته خبرگزاری «آرمنیا نیوز» «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در گفتگو با خبرگزاری «اینترفکس» گفت: «همه کشور‌های منطقه از این امر بهره‌مند خواهند شد. جمهوری آذربایجان از طریق اجرای این پروژه‌ها به نخجوان و ترکیه متصل خواهد شد. روسیه نیز قادر خواهد بود راه آهن به سمت ارمنستان افتتاح کند.»

به گفته وی، این پروژه‌ها به روسیه و ایران امکان ارتباط راه آهن با نخجوان را می‌دهند. وی همچنین تاکید کرد که بهره برداری از خط آهن باکو - تفلیس - کارس این فرصت را برای انجام حمل بار بین روسیه و ترکیه فراهم می‌کند.

در همین زمینه و در روز‌های گذشته «سید عباس حسینی»، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و مقامات جمهوری آذربایجان در منطقه نخجوان بر تقویت همکاری بین دو کشور تاکید کردند. دو طرف طی این دیدار در مورد تقویت همکاری‌های مرزی، روابط متقابل و ترانزیت کالا گفتگو کرده‌اند.

بعد از آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و آزادسازی مناطق هفتگانه این کشور، تهران و باکو خواستار افزایش همکاری‌ها شده اند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار