بازدید 11565
۶

واکنش جهانپور به اظهارات ضدواکسن تبریزیان

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات ضد واکسن عباس تبریزیان از مدعیان طب اسلامی است، گفت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان‌شان دارند، به عنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و مدعی العموم می‌تواند حتی بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این موضوع رسیدگی کند.
کد خبر: ۱۰۳۳۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲ 11 February 2021

به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات اخیر عباس تبریزیان- مدعی طب اسلامی درباره تزریق واکسن کرونا، گفت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان‌شان دارند، به عنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و خلاف مصرح قوانین موجود است.

وی افزود: با توجه به اینکه بحث سلامت و دفاع از سلامت حقوق عامه مطرح است، حتی دادستان و دادستان ویژه روحانیت می‌تواند به عنوان مدعی العموم بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این موضوع رسیدگی کنند و لزوما نیازمند پیگیری یا شکایت وزارت بهداشت یا دانشگاه های علوم پزشکی نیست. البته مطابق گذشته، در صورت نیاز ما هم اقدامات حقوقی لازم را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه پیش از این وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی شکایاتی از این فرد داشته‌اند که بعضا به محکومیت قضایی منجر شده است، گفت: البته درباره محل اقامت این فرد، نحوه اجرا و سرنوشت احکام قضایی قبلی اطلاع دقیقی نداریم.

جهانپور درباره اظهارات اخیر یکی از فیلم‌سازان کشور درباره عدم استفاده از ماسک نیز گفت: متاسفانه چنین مشکلاتی وجود دارد و تنها چیزی که می‌توان خطاب به چنین افرادی گفت، این است که "مرا به خیر تو امید نیست/شر مرسان".

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۶
جون مقدار واکسن کمه هرکس حرف این جاهلان علم رو گوش میکنه !شانس ما به دریافت واکسن بیشتر میشود
مگر ما‌ برای اقایان قانون داریم؟ قانون برای افراد عادی است.
شما اجازه بدید حرفشو بزنه و اثبات کنه..همونطور که واکسن نیاز به اثبات داره با آزمایش
مدعی العموم خودش هوادار این جماعت خرافی است. بهتره همه پزشکان در اعتراض به این وضع اعتصاب کنند
چرا برخورد نمیشه؟
جهانپوربهتره جلوی غضنفرهای وزارتخانه خودتون راهم بگیرید.وهاب زاده خوتون که خواستارلغوبرگزاری جشنواره فیلم فجربودولی تحمل نکردوبرای دیده شدن وعکس انداختن درروی فرش قرمزسراسیمه خودش رااونجارساند.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی