بازدید 4421
نرخ بیکاری استرالیا به کمترین سطح هفت ماه اخیر رسید.
کد خبر: ۱۰۳۰۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶ 24 January 2021

نرخ بیکاری استرالیا به کمترین سطح هفت ماه اخیر رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار هلند اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور تا پایان ماه دسامبر با ۱۰ هزار نفر کاهش به ۳۶۸ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۳.۹ درصدی برسد که کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول هفت ماه اخیر محسوب می‌شود.

طی این مدت شمار شاغلان هلندی ۲۰ هزار نفر بیشتر شده و به ۹ میلیون و هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۷.۵ درصد افزایش پیدا کرده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.

متوسط نرخ بیکاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۱۸ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به مارس ۲۰۲۰ با ۲.۹ درصد بوده است.

از سوی دیگر اما نرخ بیکاری در استرالیا تا پایان ۱۲ ماه منتهی به دسامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل به ۶.۶ درصد رسید که این رقم، ۰.۱ درصد کمتر از نرخ قبلی مورد انتظار و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در استرالیا در هفت ماه اخیر بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان تمام وقت استرالیایی ۸۴ هزار نفر بیشتر شده و به هشت میلیون و ۷۲۵ هزار نفر رسیده است.  شمار بیکاران این کشور تا پایان این ماه نیز با ۳۰ هزار و ۱۰۰ نفر کاهش به ۹۱۲ هزار و ۵۰ نفر رسید.

 نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۶.۲ درصد افزایش پیدا کرده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. این نرخ مشارکت ۰.۱ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی کارشناسان بود.  

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پروتکل الحاقی نمازهای ماه رجب پهپاد کمان 22 ایام البیض آزادراه غدیر حادثه سراوان