بازدید 24569
دو هزار و سیصد و پنجاه و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند انصارالله: ایران از تحریم‌های آمریکا بهره برد / واکنش ابتکار به ادعایی درباره احضار آذری‌جهرمی به دادسرا: خدا قوت! / هاشمی‌طبا: ظریف و روحانی را به مجلس دعوت می‌کنند تا به آن‌ها فحش بدهند و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۲۹۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷ 20 January 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

امکان بازی سیاسی با نرخ ارز برای انتخابات وجود دارد!

آلبرت بغزیان، کارشناس مسائل اقتصادی می‌گوید: «بازی سیاسی با نرخ ارز در همه دولت‌ها بوده و سال‌هاست که شاهد آن هستیم». او در گفتگو با «آزادی» ضمن تاکید بر اینکه «بانک مرکزی و دولت نرخ ارز را تعیین می‌کند» گفت: «من نمی‌توانم بپذیرم که بانک مرکزی اختیار نرخ ارز را به خیابان فردوسی، چهارراه استانبول و چهارتا صرافی بدهد؛ بنابراین ریشه نرخ ارز خود بانک مرکزی است و بازار آزاد به آن نگاه می‌کند، نه برعکس. اگر در کشوری نگاه بانک مرکزی به صرافی‌ها باشد، باید فاتحه اقتصاد آن کشور را خواند، چون آن را بازی خواهند کرد.»


وی در پاسخ به اینکه آیا دولت در شرایط فعلی، امکان کاهش نرخ ارز را دارد یا خیر، گفت: «باید دید چه اتفاقی افتاده و چه دلار‌هایی وارد اقتصاد کشور شده که دولت بتواند نرخ ارز را پایین بیاورد. آیا دولت خودش دلار تزریق می‌کند؟ این طور نیست، اما ممکن است که بخواهند دلار‌های خانگی را وارد بازار کنند که در این صورت همان فاجعه بورس رقم می‌خورد و بعد که دولت حمایت خود را بردارد، مردم آسیب می‌بینند». بغزیان ضمن استقبال از کاهش نرخ ارز گفت: «امیدواریم که این کاهش نرخ ارز دائمی و ماندگار باشد، اما چون کالا‌ها هنوز خودشان را تعدیل نکرده‌اند و تا واردات آزاد نشود، نمی‌توان ارز‌ها را استفاده کرد، نمی‌توان چنین انتظاری داشت، زیرا اکنون خریدار ارز کسانی هستند که نرخ آن دوباره بالا می‌رود.» این کارشناس مسائل اقصادی افزود: «امیدواریم این حرکت‌های انتخاباتی و نمایشی که آقای حداد هم به آن اشاره کرده بودند، از نمایش به واقعیت تبدیل شود. ضمن اینکه دولت برای رسیدن به اهداف انتخاباتی خود نیز باید تلاش کند تا از تورم کم کند. به هر حال مردم ارز، خودرو و ... را نگه می‌دارند، چون نگران قدرت خرید پول خود هستند».


وی خاطرنشان کرد: «سال‌هاست شاهد بازی سیاسی با نرخ ارز هستیم. یعنی دولت‌ها معمولا در چهار سال اول نرخ ارز راکاهش داده یا ثبات ایجاد می‌کنند؛ اما در چهار سال دوم آن را رها می‌کنند. نزدیک انتخابات هم که می‌شود، دوباره یک راه حل کاذب یافته و ثبات ایجاد می‌کنند. این بار البته به خاطر مصادف شدن قضیه با انتخابات آمریکا وضعیت حساس‌تر است. به هرحال به خاطر تغییر جناح سیاسی در آمریکا مسائل دیگری هم مطرح است. دیدیم که خود رئیس جمهور هم گفتند که خوشحالیم ترامپ نیست. قطعا این وضعیت نشانه خوبی برای کاهش تحریم‌هاست، ولی تا این امر عملی نشود یا ایران تکلیف موضوع FATF را روشن نکند، کاهش نرخ ارز که توسط بانک مرکزی صورت می‌گیرد، دائمی نیست و فایده چندانی ندارد.»

کنایه حسام الدین آشنا به حمله کنندگان به ظریف

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهوری، در واکنش به حملات تند برخی جریان های سیاسی به ظریف، در حساب توییتر خود نوشت: «‌در عزای ‎ترامپ گریبان می‌درند و ‎ظریف را بلاگردان می‌کنند. آنانکه سرنوشت سیاسی و اقتصادی خود را به ترامپیسم گره زده‌اند، به همراه او ‎سقوط را تجربه می‌کنند. حالی درون پرده بسی فتنه می‌رود تا آن زمان که پرده برافتد چه‌ها کنند».

هاشمی‌طبا: ظریف و روحانی را به مجلس دعوت می‌کنند تا به آن‌ها فحش بدهند

مصطفی هاشمی‌طبا: وقتی مرتب فحش و بد و بیراه می‌گویند، دیگر تمرکزی برای حرف زدن و دفاع نمی ماند. آنهایی که آقای رئیس جمهور یا آقای ظریف را به مجلس دعوت می‌کنند، هدفشان فحش دادن است؛ یعنی ظریف و روحانی را به مجلس دعوت می‌کنند تا به آنها فحش بدهند و نمی‌خواهند حرف بشنوند. از طرفی من معتقدم به حد کافی درباره برجام صحبت شده و مردم هم قبول دارند اما کسی که نمی‌خواهد قبول کند هر چه هم که دلیل بیاوریم قبول نمی‌کند. نرود میخ آهنین بر سنگ. برخی هم فکر می کنند با قدرتهای دنیا مذاکره می کنیم تا هر چه ما می‌گوییم آنها بگویند چشم! مگر مذاکره خارجی شوخی است. معلوم است که آنها هر چیزی را به راحتی نمی‌پذیرند.

حسین شریعتمداری: هدف دولت روحانی از تحریم ترامپ و پومپئو، چراغ سبز به بایدن است

حسین شریعتمداری در واکنش به تحریم ترامپ و تیمش از سوی ایران نوشت: وزارت محترم امور خارجه این پرسش را بی‌پاسخ گذاشته است که اگر قرار بر تحریم آنها بود، چرا حالا که از مسئولیت برکنار شده‌اند؟! با نگاهی گذرا به نمونه‌هایی از وادادگی و انفعال دولت کنونی در سیاست خارجی و گره‌ زدن آشکار و بارها اعلام شده امور کشور به تحولات و بایدها و نبایدهای آمریکا، از یک سو و از سوی دیگر با توجه به امیدی که دولت محترم به روی کار آمدن دولت بایدن بسته و به صراحت اعلام کرده بود، این احتمال قوت می‌گیرد که هدف از تحریم ترامپ و پمپئو و سایر مقامات ارشد آمریکایی، چراغ سبز دولت به بایدن بوده و با هدف جلب نظر و توجه او صورت گرفته باشد! هرچند بیان این نکته تلخ و ناگوار است، از آنجا که تاکنون در مواضع و عملکرد دولت و وزارت خارجه کشورمان شاهد برخی از نمونه‌های ناهمخوان با مبانی انقلاب و منافع ملی کشورمان بوده‌ایم بعید نیست که تصمیم به تحریم مقامات آمریکایی آن هم بعد از برکناری از مسئولیت‌هایی که داشته‌اند، از سوی جریان خزنده‌ای صورت گرفته و یا به مسئولان دولت و وزارت خارجه القا شده باشد که برای حرمت و آبروی نظام اهمیتی قائل نبوده‌اند!

واکنش کیانوش عیاری به حضور زنان با کلاه گیس در سریال «روزهای ابدی»

کیانوش عیاری کارگردان فیلم «کاناپه» که به دلیل استفاده بازیگران زن از کلاه گیس توقیف است نسبت به پخش سریال «روزهای ابدی» و حضور زنان با کلاه گیس واکنش نشان داد. کیانوش عیاری کارگردان سینما که فیلم «کاناپه» به کارگردانی او به دلیل استفاده از «کلاه گیس» برای زنان همچنان توقیف است در برنامه «شب‌های هنر» که از شبکه چهار سیما به صورت زنده پخش می‌شد، از پخش سریال «روزهای ابدی» با همین شرایط استقبال کرد و گفت: «این روزها صحبت‌هایی است درباره سریال «روزهای ابدی» آقای شمقدری و مقایسه با فیلم من که من از این فضا به اینجا رسیدم که خوشحالم که آقای شمقدری این کار را کرد و با هر تعریفی، کاری که آقای شمقدری کرد یک گام رو به جلوست» عیاری درباره آخرین وضعیت فیلم «کاناپه» هم گفت: ««کاناپه» در یک خواب زمستانی هست. به واسطه یک سوءتفاهم چهار پنج‌ساله که مساله حجاب است. در این فیلم ما موهای بازیگران زن را با نمره ۴ زدیم و کلاه‌گیس گذاشتم که فقط در کنار محارم و خلوت خودشان در خانه کلاه گیس داشته باشند و وقتی به بیرون از خانه و خیابان و اداره می‌روند بر اساس عرف و قانون جمهوری اسلامی حجاب دارند. اتفاقاتی که برای این فیلم افتاد عجیب است.»

واکنش ظریف به خبر فیگارو: تخت‌روانچی با آمریکا مذاکره ای نداشته است

وزیر امور خارجه گفت: خیلی جالب است که خبرنگار فیگارو چک نکرده آقای تخت روانچی در این مدت ایران بودند و در زمانی که به نیویورک برگشته یک هفته در قرنطینه بوده است. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه نشست امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت ترامپ امروز به زباله دان تاریخ می‌رود. این دولت حتی به مرکز دموکراسی خود (کنگره) هم رحم‌ نکردند. ظریف در مورد ادعای فیگارو مبنی بر رایزنی روانچی با تیم بایدن در نیویورک گفت: خیلی جالب است که خبرنگار فیگارو چک نکرده آقای تخت روانچی در این مدت ایران بودند و در زمانی که به نیویورک برگشته یک هفته در قرنطینه بوده است. وی ادامه داد: ما یک توافق مستحکم داریم، نکاتی که در این توافق هست و یا نیست با توافق انجام شده است و امکان ندارد که دوباره مذاکره کنیم.

واکنش خطیب زاده به تیتر «ظریف ترامپید» یک روزنامه

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پاسخ وزارت خارجه به تیتر امروز صبح یکی از روزنامه ها با عنوان "ظریف ترامپید " هم با اشاره به آیه ۶۳ سوره فرقان (وَعِبَادُ الرَّحْمَٰنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَی الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا﴾ گفت: قالوا سلاما. خطیب زاده گفت: البته باید از اهالی رسانه پرسید. آنها بهترین افرادی هستند که بگویند این چه سبک روزنامه نگاری است که از چنین ادبیات سخیف و مهملی در آن استفاده و آیا حتی پایین‌ترین استاندارهای رسانه‌ای در این تیتر هتاکانه رعایت شده است؟ وی افزود: بسیاری از اهالی رسانه از امروز صبح با من تماس گرفته‌اند و ابراز ناراحتی کرده و از این سبک سوءاستفاده از رسانه به لمپنیسم یاد می‌کنند. این دیپلمات ارشد کشورمان در پایان گفت: قلم جایگاه سوگند پروردگار است که متاسفانه برخی اینچنین در خدمت مقاصد دون سیاسی خود استفاده می کنند. این اقدامات تفرقه افکنانه و وحدت شکنانه است.

گزینه‌های مطرح شده انتخابات ۱۴۰۰ برای مردم جالب توجه نیستند

یک عضو حزب اسلامی کار گفت: مردم منتظر یک دولت با رئیس جمهور جوان، اما کابینه با تجربه یا کابینه‌ای متشکل از جوانان با رئیس جمهور با تجربه هستند. پیام مجرد در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: رابطه مردم با دولت از گذشته کمتر شده است. دولت و وزرایی که بیش از هر قوه و نهادی باید در میان مردم باشند، به دلیل کرونا و سایر مشکلات از آنان دور افتاده اند. وی ادامه داد: از طرف دیگر نباید بالا بودن میانگین سنی دولتمردان را در این موضوع نادیده بگیریم. آیا یک کابینه پیر می‌تواند مشکلات مردم را بسنجد و برایش راه حل ارائه کند؟ حالا امروز همه ما می‌دانیم که برای ۱۴۰۰ به بدنه جوان نیاز داریم.

این فعال سیاسی در همین راستا گفت: رهبری فرمودند به سمت دولت و رئیس جمهور جوان انقلابی بروید. یا باید رئیس جمهوری جوان داشته باشیم یا کابینه رئیس جمهور آینده باید جوان باشد. خود مردم به سمت گزینه‌هایی می‌روند که در حوزه استراتژیک خوب و چابک عمل کنند. وی تصریح کرد: مردم باید سابقه عملکرد گذشته کاندیدا‌های ۱۴۰۰ را درک کرده باشند. خیلی از مردم از سابقه‌های سیاسی گزینه‌هایی که به عنوان کاندیدا معرفی می‌شوند بی خبرند. نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد گزینه‌های مطرح باب نظر مردم نیستند؛ شاید باب نظر حاکمیت باشد، اما برای مردم جالب توجه نیستند. وی در پایان گفت: سیاستمداران به تجربه دولت آقای روحانی توجه کنند؛ هر جا از جوانان استفاده کرد مردم پشتش بودند و کار‌ها درست پیش رفت؛ هر جا از بازنشستگان بهره برد برنامه‌های دولت با رکود عملی مواجهه شد.

 

بانوی اصلاح‌طلب: دوم خرداد دیگر تکرار نمی‌شود

زهرا شجاعی گفت: نمی‌توانیم نسبت به شخصیتی که بتواند با آمدنش افزایش رأی را ممکن کند امید داشته باشیم. اساساً چنین نگاهی که به دنبال قهرمان باشیم اشکال دارد. در واقع اتفاقی که در دوم خرداد افتاد و آقای خاتمی با رأی ۲۰ میلیونی رئیس‌جمهور شد، دیگر تکرار نخواهد شد.

حجاریان: ما اصلاح طلبان اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم

حجاریان با انتقاد تند از نظارت استصوابی گفت، اصلاح طلبان اشتباه کردند که تن به آن داده اند. حجاریان در مصاحبه ای با روزنامه اعتماد در پاسخ به سوالی در مورد این که دولت خاتمی هم محصول همین نظارت استصوابی است و حتی اصلاح طلبان زاده همین نظارتند تصریح کرد من این حرف را رد نمی‌کنم و ابایی هم از انتقاد از خود ندارم. من می‌گویم ما اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم و از این به بعد نباید اشتباه‌مان را تکرار کنیم. اگر انتخابات نمایانگر اراده عمومی شهروندان است باید مساله نظارت استصوابی از یک طرف و شهروند درجه دوم و باقی سازوکارهای تبعیضی از طرف دیگر حل شود. صریح بگویم، نمی‌شود سرنوشت کشور را به تیغ استصواب سپرد. من در نشریه «عصر ما» چندین نوبت در نقد نظارت استصوابی و بابی که به قلم آقای رضوانی گشوده شد، نوشتم و معتقدم به ایستگاه پایانی استصواب رسیده‌ایم و اگر بناست در بر همین پاشنه بچرخد، پیشنهاد می‌کنم گزینه مطلوب «نصب» شود!

واکنش ابتکار به ادعایی درباره احضار آذری‌جهرمی به دادسرا: خدا قوت!

معصومه ابتکار، معاون زنان رئیس‌جمهوری علاوه بر تایید خبر شکایت از وزیر ارتباطات با مقایسه تحریم او به‌وسیله آمریکا و احضارش به دادسرا به خاطر فیلتر نکردن اینستاگرام واکنش نشان داد.ابتکار در حساب کاربری خود با اشاره تلویحی به احضار محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به دادسرا به خاطر فیلتر نکردن اینستاگرام نوشت: وزیر جوان بدلیل مواضع ضد ظلم و استکبار توسط ترامپ تحریم است و بدلیل دفاع مشروع از قانون اساسی و آزادی بیان اکنون تحت فشار سخت... خدا قوت!

گفتنی است، صبح امروز خبری منتشر شد که براساس آن اعلام شده بود که دادستانی و صداوسیما به دلیل مقاومت آذری‌جهرمی در برابر فیلتر اینستاگرام از او به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرده‌اند و وزیر ارتباطات به بازپرسی احضار شده است.

انصارالله: ایران از تحریم‌های آمریکا بهره برد

سخنگوی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا موضع آن‌ها را تغییر نخواهد داد گفت: ایران از تحریم‌های آمریکا بهره برد.به گزارش شبکه المسیره، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: در مقابل تجاوزها ، قتل وتحریم های دشمن مقاومت کردیم ‌و مواضعمان را تغییر ندادیم ،بنابراین تحریم های آمریکا نیز باعث تغییر موضع ما نخواهد شد.وی تاکید کرد: اگر آمریکا هرگونه اقدام خصمانه اتخاذ کند، حق پاسخ ما محفوظ است.عبدالسلام خاطرنشان کرد: آمریکا بسیاری از کشورها را در لیست تروریستی قرار داد و ایران امروز علیرغم مشکلات، برای بالا بردن قدرت های داخلی خود از این وضع بهره می برد.

نحوه برگزاری مراسم ۲۲ بهمن مشخص شد

رییس ستاد دهه فجر استان تهران با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن ۲۲ بهمن به عنوان روز ملی و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه ای دینی و انقلابی است، گفت: به دلیل شرایط کرونایی، نحوه برگزاری مراسم امسال متفاوت خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی در نشست دستگاه های اجرایی مراسم انقلاب جهت هماهنگی مراسم یوم الله ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: اگر چه مردم عزیز ما مایلند با حضور خود در صحنه وفاداری خویش را به انقلاب اسلامی به نمایش بگذارند، به دلیل شرایط کرونایی، نحوه برگزاری مراسم امسال متفاوت خواهد بود.رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیشنهادات خود جهت برگزاری این مراسم را به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه داد که این ستاد با حضور موتوری و ماشینی موافقت کرده است که ما نیز اجرای برنامه ها را به همین شکل متمرکز خواهیم کرد.مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران یادآور شد: باید دستگاه های مختلف جهت برنامه ریزی فرهنگی و انقلابی تلاش خود را داشته و ایجاد جاذبه ها با خودرو و ماشین در سطح شهرها می تواند حرکتی زیبا را خلق کند.عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران ضمن تاکید بر تشریح بیشتر برنامه ها در آینده مطرح کرد: ملت ایران در ۲۲ بهمن پاسخ اراجیف دولتمردان خائن آمریکا را خواهد داد و بر پایبندی خویش بر آرمان های امام و رهبری تاکید خواهد نمود.

انجام موفقیت‌آمیز انهدام اهداف در شب توسط بالگردهای هوانیروز

 یگان های واکنش سریع و بالگردهای هجومی ارتش برای نخستین بار در شب عملیات هلی برن و اجرای آتش در سواحل دریا و انهدام اهداف ثابت و متحرک را با موفقیت انجام دادند.به گزارش روز چهارشنبه در روابط عمومی ارتش، بالگردهای هجومی که به تازگی به سیستم پرواز در شب مجهز و مسلح شده اند برای نخستین بار در شب عملیات هلی برن و اجرای آتش در نوار ساحلی را با موفقیت در جریان رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش انجام دادند.در این بخش از رزمایش که شب گذشته انجام شد، بالگردهای هجومی ۲۱۴ که اخیرا به سیستم پرواز در شب مجهز و مسلح شده اند، توانستند عملیات هلی برن شبانه و پشتیبانی آتش نزدیک از یگان ها را در ساحل با موفقیت انجام دهند و نیروهای مخصوص و واکنش سریع ارتش را به سرعت در مناطق مورد نظر گسترش دهند.این عملیات برای نخستین بار در راستای ارتقای توان رزمی و به منظور ارزیابی و مهارت و جسارت خلبانان در ماموریت‌های پرواز در شب با بهره گیری از تجهیزات و تسلیحات نوین بومی و ایرانی اجرا شد.امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش، این عملیات را اقدامی کم نظیر در منطقه و فرامنطقه عنوان کرد و ابتکار عمل و آموزش تاکتیک‌های نوین به خلبانان و اقدام هماهنگ با یگان‌های واکنش سریع را امیدوار کننده و موجب ارتقای آمادگی هوانیروز دانست. رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش روز سه شنبه با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدیدها و انتقال سریع نیروها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح‌های پیش بینی شده در سواحل مکران آغاز شد.

فعال اصولگرا: اگر رئیسی بیاید راحت تر به وحدت می‌رسیم

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین درباره راه حل اختلاف بین جریان اصولگرایی گفته است که در انتخابات مجلس یازدهم اتفاق خوبی افتاد؛ هرچند در لحظه‌های آخر بود اما در نهایت جریان‌های مختلف اصولگرایی توانستند به وحدت برسند و مقداری از «من» های خود کوتاه آمده و به «ما» تبدیل شوند؛ از همین روی، شاهد بودیم لیستی که ارائه شد مورد توافق طیف‌های مختلف اصولگرایان قرار گرفت. علیرضا خجسته‌پور گفت: البته ممکن است آن لیست مورد توافق صد در صد همه احزاب اصولگرا نبوده باشد، زیرا اگر به هر یک از احزاب گفته شود لیستی را ارائه می‌دهد که اعضای خودش در آن قرار گرفته باشد‌‌, اما یکی از اصول وحدت این است که با حفظ مواضع به گونه‌ای وحدت کرد که کل آن جریان بتواند برنده انتخابات شود، این یکی از مختصات درون جریان اصولگرایی است و همانطور که گفتم زمان بسیاری صرف این وحدت شده است و اینگونه نیست که همه سلایق درون یک جریان به یک صورت باشد تا بتوانیم با هم کار کنیم.این فعال اصولگرا در ادامه به نامی اشاره کرد که شاید داستان وحدت را کمی ممکن تر کند و پاسخ روشن‌تری به مصداقی که ترقی به آن اشاره کرد داده باشد. او در ادامه گفته است این که سریع به موضوع مصداق پرداخته شود زود است، اما باید گفت که اگر نامی مانند آیت‌الله رئیسی مطرح شود احتمالا همه جریان‌های درونی اصولگرا خیلی راحت‌تر به وحدت خواهند رسید. موضوعی که حسین کنعانی مقدم فعال اصولگرا هم درباره آن گفته است: آیت‌الله رئیسی یکی از افرادی است که اگر به میدان بیاید اکثر اصولگرایان روی او اجماع خواهند کرد.

«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌شود

منابع خبری روز چهارشنبه مدعی شده‌اند رئیس‌جمهور جدید آمریکا قصد دارد یکی از مقام‌های دخیل در مذاکرات هسته‌ای برجام را به عنوان نماینده ویژه دولت در امور ایران منصوب کند. یک رسانه صهیونیستی گزارش داده «جو بایدن»، رئیس‌جمهور جدید آمریکا قصد دارد «رابرت مالی»، از مقام‌های دولت سابق آمریکا که در مذاکرات هسته‌ای با ایران هم نقش داشته را به عنوان نماینده ویژه دولت در امور ایران منصوب کند.پایگاه «جوئیش‌ اینسایدر» این خبر را به نقل از منابعی که از برنامه بایدن در این خصوص مطلع هستند گزارش داده است. او در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا بود.مالی از فوریه ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۷ یکی از اعضای تیم امنیت ملی دولت باراک اوباما بود. او سال ۲۰۱۵ از سوی اوباما به عنوان مشاور ویژه رئیس‌جمهور در مسائل خاورمیانه تعیین شد.او بعد از جدا شدن از دولت باراک اوباما به عنوان رئیس «گروه بین‌المللی بحران» منصوب شد و تا به امروز در این سمت حضور داشته است.تیم انتقال قدرت بایدن به درخواست جوئیش‌اینسایدر پاسخ نداده و گفته در حال حاضر اعلانیه‌ای در این خصوص ندارد. رسانه صهیونیستی انتصاب مالی به این سمت را به تلاش جو بایدن برای دیپلماسی با ایران ارتباط داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۴۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
بعله دیگه آخرین کار دولت اینه که به خاطر اینکه تمایل مردم رو به اصلاحات زیاد کنه ارز ارزون تر بشه
کور خوندید
مردم فریب نمی خورند
من تو انتخابات شرکت میکنم و قطعا به یه کاندیدای غیر اصلاح طلب رای میدم
چقدر اصلاح طلبا باید رای بیارن و بیان رأس قدرت و بگن قدرتی نداریم و کشور رو برسونن به اینجا!؟
بسه دیگه اصلاحات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
موافقم
نااشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
اولا چه اصالح طلب چه اصولگرا دراین چند درچرخه کشور داری بودن وکشور را بفکت رساندنحرف من چیزی دیگر است نه تنها گزینه ها ی انتخابات 1400 برای مردم جالب نیست بلکه خود انتخابات برای مردم جالب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
قابل توجه ذوقزدگان مذاکره با دولت بایدن
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه پیشنهادی دولت بایدن :
از میان برداشتن قاسم سلیمانی تنها راه بود و کسی برای ترور او اشک‌ نمی ریزد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
حالا تو از چی ذوق کردی سریع پریدی این وسط؟ می خواستی بگه دارم زار زار گریه می کنم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خوبه که امریکایی ها دروغ و لاپوشانی ندارند حرفشان را رک و صریح می گویند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
این آقا که یک روزنامه رو نمیتونه درست اداره کنه می خواد مملکت رو اداره کنه ؟کاندید انقلابی اصول گراها!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
اقای حجاریان قبول نظارت استصوابی خطای بسیار کوچک شما بود
شما بزرگترین خطا را آن زمان انجام داده و میدهید که در انتخابات کاندیدا معرفی میکنید

اجازه دهید چند دوره هیچ کاندیدا از طرف جناح اصلاح طلب معرفی نشود

تا آنوقت حقیقت عملکردها بهتر و شفاف مشخص میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
اقای شریعتمداری و کریمی قدوسی و عباسی و ذالنور رو اعوان وانصارشان را همه کاره کنید
تا بلکه این مملکت روی آرامش ببیند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
جناب هاشمی طبا، فحش و ناسزا گویی در ذات این نمایندگان است. وقتی نمی تونند کاری برای کشور انجام بدن از بیکاری به این و اون (البته روسای جمهور دو کره نه) گیر میدن.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
ناراحت شدی به ظریف خوش خنده ات حرف زدن؟!حقیقت تلخه.کسانی که از اصلاح طلبا حمایت میکنند باعث ننگ ایران و ایرانی اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
کیهان :!با نگاهی گذرا به نمونه‌هایی از وادادگی و انفعال دولت کنونی در سیاست خارجی) اگر دولت هم بقول شما وا داده اینکارش از کار شما یعنی حمایت از سیاست های ترامپ در پاره کردن برجام که بهتر بود از همصدا شدن شما با اسراییل که بهتر بود. ماه عسلتون با رفتن ترامپ تموم شد؟ خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
واکنش خطیب زاده به تیتر «ظریف ترامپید» یک روزنامه و کنایه حسام الدین آشنا به حمله کنندگان به ظریف) عزیزان نیاز به دفاع از دکتر ظریف نیست طی این چند دهه هرگاه اقلیت تندرو و همفکرانشان به کسی حمله کردند فقط باعث محبوبیت و عزیز تر شدن انها در بین مردم شدند و دقیقا عملشان نتیجه معکوس داده مردم خدمتگزاران خود را خوب می شناسند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خدمتگزاران! رو خوب اومدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
فعال اصولگرا: اگر رئیسی بیاید راحت تر به وحدت می‌رسیم) واقعا اصولگراها کی میخواهند لااقل یک نانوایی را اداره کنند هنوز متوجه نشدند اقای رئیسی بدرد ریاست جمهوری نمی خورد اگر پیشرفتی در امور قضایی دارد بخاطر تجاربش در قوه قضایی است ولی اصولگراها فقط در فکر بردن انتخابند
ناشناس
|
France
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
سلام اقای ریسی واقای قایباف واقای روحانی واقای جهانگیری یکی از اینها قرار بود ریس جمهور شن الان هر 4 تا سران نظام وملت روز به روز فقیرتر
مملکت اینجور اداره نمیشه 4.0.0.1 منهای هشتاد میلیون
خواهشن نشر بدین علی از المان
پاسخ ها
فرامرز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
مگر خرابتر از این هم میشه انتخابات قبلی هم به گوش مردم بدبخت خوندید که رییسی بیاد دلار می شه پنج هزار تومن در حالی که تو این دولت با دادن رانت به اقازاده ها شده بیست و پنج هزار تومن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
ما راضی نیستیم انصارالله از تحریما بی بهره بمونه یسری از تحریمامونو بدیم بهشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
لطفاً به این فعالان اصولگرا و فعالان اصلاح طلب و فعالان کاسبان تحریم و یا هر فعال دیگر بفرمائید برای ما مردم عادی به وضوح مشخص شده است که انتخابات فقط یک زمین برای به بازی گرفتن ماست . ما هم از این بازی ها خسته شده ایم. پس باور کنید رای بی رای.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خب بهتر.یه نفر مثل سردار محمد میشه رئیس جمهور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
«تـــــــــکرار نمی‌شود» چون دیگر نمی‌شود مردم را از «لولوی راست» ترساند!
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
حجاریا حق ندارد جای مردم ایران سخن بگوید و یا امر و نهی کند که مردم بکی رای بدهند یا ندهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
شما به وحدت می رسید ما هم به وحدت که رای بی رای!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
آقای حجاریان حالا دیگه چه فایده؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
آن 3 سال در لیست اف ای تی اف بودین چرا دلار بالا نمی رفت؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
کلا رای بی رای.
ناشناس
|
Hong Kong
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
در دنیای خیالی خودتان رقابت کنید و رییس جمهور انتخاب کنید. رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
صرافی ملی امروز دلار رو ۱۰۰۰تومان گرون کرد و حلاوت ارزونی دلار رو به کام ملت تلخ کرد اقای همتی نگذار دلالان بیش از این اقتصاد کشور رو بازیچه قرار بدن و با اعصاب و روان جامعه بازی کنند ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
چقدر باید بدبخت باشیم که دلار ۳ هزاری بشه ۳۰ هزار بعد کمی ارزون بشه اون هم اگه بتونه ۱۰ روز دوام بیاره ؟؟! خوشحال باشیم ای کاش تمام کالا و خدمات ارزون میشد ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
انتقاد از دولت حق مردم و مجلس است اما توهین کار ادم های ضعیف النفس و دارای شخصیتی به مراتب ضعیف تر است این نمایندگان نماینده همه مردم نیستند افکار اینها هم برای همه اشکار است نباید انتظاری بیش از این داشت
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
همتی هم قول دلار ۱۵هزاری داد امید افراطیون داخل بخاطر بازیهای سیاسی آرامش اقتصادی کشور رو طوفانی نکنند ؟ جرا که اگه اوضاع ملت از این بدتر بشه مردم از جشم آنها می‌بینند ؛و نه تنها در۱۴۰۰به آنها اقبال نشون نخواهند داد و انتخابات وبا عدم استقبال مردم زیر سوال خواهد رفت
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
فعلا که پاقدم بایدن دلار رو 1500تومان گرون کرد این هم بایدن ،جناب شیخ حسن آقا دلار 16000تومانی شما به 20000هم نرسید
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
سخنی با مسیولین
مردم کشور سه دسته آمد
دسته اول مردم عادی که نه ارزی دارن نه ماشینی و نه خودرویی و.. که به نون شب محتاج هستن که دارن بخاطر لجاجت اصولگرا و اصلاح طلب نابود میشن
دسته دوم کسانی هستن که کاسب تحریم هستند که حدود 10درصد جامعه میشوند و حاضرند کشور و ملت درگیر فقر و فلاکت بشن ولی دلار و خودرو و مسکن انها هر روز گرون بشه و ابزارهای رسانه ای زیادی بخاطر ثروت ،در دست دارن و برای مطامع خود استفاده میکنند
دسته سوم معدود دلسوزانی هستند که برای نجات کشور و ملت حاضرند تمام توهین ها رو به جان بخرند ولی ملت در رنج نباشند
لطفا به فکر کشور و ملت باشید و از این فرصت الهی نهایت بهره را ببرید
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
یک توصیه دوستانه به شریعت مداری و اصولگرایان
نگذارید وضعیت فلاکت بار ملت و جامعه بعد از ترامپ به پای شما نوشته شود تا 1400لطفا سنگ اندازی نکنید اندک اشتباهی کنید تا 1408باید امثال جهانگیری و عارف و.. خودشون رو به ملت غالب کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
ولله بالله تالله ملت خسته از بازیهای سیاسی هستند لطفا این عمر کوتاه ملت رو به فنا ندین ۱۶ سال درگیر مسیله هسته ای و تحریم انرژی جامعه رو نابود کرد و فرهنک کار وتلاش رو به ف هنگ دلال پروری تغییر داد لطفا تموم کنید این بازی رو ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
تا الان هم همه چی مال دار و دسته شما بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
ما که رای نمی دیم حالا هر کی می خواد بیاد
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
واقعا به جهت احضار جهرمی متاثر هستم..چرا هر کسی در این مملکت کار میکنه بازخواست میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
وحدت شما چه دردی از من دوا میکنه
سانسورچی انقدر دیر چاپ نکن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خواهشمند است قوه قضائیه را فدای مجریه نکتید ‌ حالا که قوه قضائیه یک رئیس مجرب و مورد اطمینان مردم را دلرد چرا باید از کسی که سالها میتوان از خدماتش استفاده کرد برای منافع جناحی خود خرجش میکنید ‌ شاید هم بهترین فرصت است برای بعضی ها که خوابشان را اقای رئیسی حرام کرده است که راحت شوند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
۴۸میلیون مزد ناراضی سازی!
کمیسیون تلفیق مجلس: شورای حقوق و دستمزد در دولت مصوب کرده بود که سقف پرداختی حقوق‌ حداکثری 21 برابر حداقل حقوق یک کارمند باشد که میزان آن 47 میلیون و 800 هزار تومان می‌شود اما مجلس مخالفت کرد و به ۳۳میلیون کاهش داد.

پی نوشت:
دولت برای چی ۴۸میلیون حقوق برای مدیرانش درخواست کرد؟
که رانت و تورم و نارضایتی ایجاد کنند؟
۳۳میلیون هم زیادشان است!
مجلس باید سقف حقوق را باز کمتر کند
این دولت رفتنی است به فکر آبروی خود ، دولت بعد و شرایط زندگی مردم باشید!
زنهار!

#دولت_حقوق_نجومی
#ناکارآمدی_رانت_گرانی
#مجلس_اصلاح_بودجه
رضا صدر
|
United States
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
اگر بخواهیم کشور بهینه اداره شود باید توانمند ترین افراد با بهترین ایده ها در کشور مدیریت کند. این افراد چطور تشخیص داده می شوند؟ بهترین کار مراجعه به عقل 80 میلیون مردم ایران است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
جناب فعال اصول گرایی که میگه رئیسی بیاد رئیس جمهور شه بهتره
یه سوال: چه آب و نونی تو رئیس جمهوری هست که خیلی ها در طلب رسیدن بهش حاضرن هر کاری بکنن؟؟
مگه الان که آقای رئیسی رئیس قوه قضاییه هستن بده؟؟ ایشون که دارن خوب کار میکنن توی همین کار بزرگ شدن و تجربه کسب کردند چرا باید هلشون بدید به سمت رئسی جمهور شدن؟؟؟
نگران هستید که کاندیداهای دیگتون رای نیارن؟؟؟به جای این کار بهتره تا شعاع دایره خودی ها رو افزایش بدید تا دچار کمبود نیروهای متخصص نشید.
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
فعال اصولگرا: اگر رئیسی بیاید راحت تر به وحدت می‌رسیم!!!!!!!!!!!!!!!
متاسفانه هنوز در ایران این مساله که همه باید برای ایران تلاش کنند جا نیافتاده بلکه مساله همه برای حزب من و برای من هنوز دارد کار می کند برای همین اگر کسی مخالف کاره ای بشود به جای اینکه مدیران و مسئولین ببینند برنامه وی چیست و به درد ایران و مردم می خورد یا نه شروع به کارشکنی می کنند تا او را از آن پست برداشته و یکی از همپالگی هایشان را جای او بنشانند. علی برکت الله. برای همین مدیران و مسئولین با تغییر یک بالادستی به صورت اتوبوسی عوض می شوند. علی برکت الله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
سلام
ظاهرا فصل کشت گندم تمام و انبارهای ذخیره گندم آقای حجاریان و آقازاده خاتمه یافته و ایشان فرصت کرده در خصوص مسائل گذشته و ارز 4200 رانتی اظهار نظر کنند. واقعا ما ایرانیان تا کی باید با احساسات ماها چنین افرادی بازی کنند
غیر قابل نشر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
اقای خطیب زاده این اقایان اصلا" ذاتشان اینچنین است نگران نباشید یک سری به نشریات و سایتهایشان بزتید ادم احساس میکنه تو محله های بدنام دارد قدم میزند
ایرانی آباد و آزاد و شاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
نسبت به چهار سال و هشت سال قبل ببینید زندگی مردم به کجا رسیده که به رئیسی هم راضی شدند!!!!!!!!!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو علی داوودی محمدرضا گرایی حسن یزدانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری ارشا اقدسی