بازدید 6032

افزایش خودکشی در ژاپن در موج دوم کرونا

بر اساس یک تحقیق، میزان خودکشی در میان ژاپنی‌ها در موج دوم شیوع کرونا با افزایش ۱۶ درصدی همرا بوده که این رشد به خصوص در میان کودکان، نوجوانان و زنان خانه‌دار بوده است.
کد خبر: ۱۰۲۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷ 16 January 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، بر اساس نتایج یک تحقیق، نرخ خودکشی در ژاپن در موج دوم شیوع ویروس کرونا با رشد زیادی به خصوص در میان زنان و کودکان همراه بوده است.

در ماه جولای و اکتبر، موسسه متروپلیتان توکیو در گزارش خود اعلام کرد نرخ خودکشی در ژاپن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.

در این گزارش آمده است: «بر خلاف شرایط اقتصادی معمولی، این همه‌گیری به طور نامتناسب بر بهداشت روانی کودکان، نوجوانان و زنان (به خصوص زنان خانه‌دار) تاثیر گذاشته است.

این افزایش آمار خودکشی در حالی روی می‌دهد که دولت ژاپن تلاش کرده بود تا با یارانه‌های دولتی، کاهش ساعت کار و تعطیلی مدارس، آمار خودکشی را کاهش دهد.

اما تلاش دولت برای کاهش آمار خودکشی نتیجه نداد و رشد خودکشی در میان زنان با ۳۷ درصد افزایش همراه بوده و در دوران کرونا، خشونت‌های خانگی نیز افزایش داشته است.

در این تحقیق که بر اساس داده‌های وزارت بهداشت و درمان از نوامبر ۲۰۱۶ تا اکتبر ۲۰۲۰ بوده نشان می‌دهد که نرخ خودکشی کودکان در موج دوم کرونا و همزمان با تعطیلی سراسری مدارس، با رشد ۴۹ درصدی همراه بوده است.

«یوشیهیده سوگا» نخست وزیر ژاپن اوایل ماه جاری و در پی تشدید شیوع کرونا، شرایط اضطراری در توکیو و سه منطقه اطراف آن اعلام کرد.

وی این هفته این شرایط اضطراری را به ۷ منطقه دیگر از جمله اوزاکا و کیوتو گسترش داد.

«تارو کونو» وزیر دولت ژاپن روز پنجشنبه در مصاحبه با رویترز گفت در حالی که دولت به دنبال توسعه شرایط اضطراری است نباید شرایط به گونه‌ای باشد که به اقتصاد آسیب برسد.

وی گفت: «مردم نگران کرونا هستند، اما بسیاری از مردم به دلیل از دست دادن شغل‌هایشان خودکشی کرده‌اند، چون آن‌ها درآمد خود را از دست داده و امیدی نمی‌بینند.»

این مقام ژاپنی تاکید کرد: «ما باید میان مدیریت کرونا و مدیریت اقتصاد تعادل ایجاد کنیم.»
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی